14 Mayıs seçimlerine günler kalırken, oy pusulasında Recep Tayyip Erdoğan için oy kullanma hanesinde bir nokta olması tartışmalara neden oldu. Konuyla ilgili Yüksek Seçim Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı İletişem Daire Başkanlığı açıklama yaptı. 

Hollanda'daki bir sandıkta açılan oy pusulalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin yer aldığı kutucuğun üzerindeki siyah nokta tartışmalara neden oldu. Muhalefet söz konusu siyah noktanın diğer adaylara verilecek oyları geçersiz kılabileceğini iddia ederken, pusulalarla ilgili açıklama İletişim Başkanlığı'ndan geldi.
Oy verme işlemleri sırasında Hollanda'da çekilen bir görüntü tartışma yarattı. 225 pusulada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin yer aldığı kutucuğun içinde siyah nokta olduğu görüldü.

Oy pusulasında siyah nokta tartışması 
Muhalefet, söz konusu siyah noktanın diğer adaylara verilecek oyları geçersiz kılabileceğini iddia ederek itiraz etti.

BUTTİM ticaret ağını Hometex'le genişletiyor BUTTİM ticaret ağını Hometex'le genişletiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Bu belli ki; belli kişilere gidip 'oraya oyu verin' diye talimatlı bir iş olduğu izlenimini ortaya koyuyor" diye konuştu.

İletişim Bakanlığı 'YSK toplandı' iddialarını yalanladı
YSK'nın söz konusu konuyu görüşmek üzere toplandığı iddia edilirken, İletişim Bakanlığı ise o iddiayı yalanladı.

"Kullanılmadan ayrılıp tutanak altına alındı"
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada "Baskı hatası tespit edilen 225 oy pusulası kullanılmadan ayrılıp tutanak altına alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

İletişim Başkanlığı, benzer bir durumun 2018 seçimlerinde Kocaeli'de de yaşandığını, pusulaların geçerli sayıldığını hatırlattı

Editör: MURAT AYDIN