Meteoroloji Genel Müdürlüğü sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı yaptı. Yağışların vuracağı 15 ili tek tek açıkladı. Ayrıca toz taşınımı ve şiddetli rüzgarın vuracağı illeri sıraladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkii, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Yağışların; öğleden sonra Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Çorum çevreleri ile Ankara’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Güney ve iç kesimlerde toz taşınımı beklenmektedir.

havadurumu
Hava sıcaklığı, Güney ve doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer bölgelerde mevsim normalleri civarında seyretmesi tahmin ediliyor.
Genellikle kuzeyli yönlerden, güney ve doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40 -60 km/saat) esmesi bekleniyor.
Yağışların; öğleden sonra Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Çorum çevreleri ile Ankara’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
Rüzgarın, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40 -60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması ve gerekli tedbirlerin alınması konusunda uyarılar yapıldı.
Güney ve iç kesimlerde toz taşınımı beklendiğinden, görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı gerekli tedbirlerin alınması konusunda tavsiyelerde bulundu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Afyonkarahisar, Uşak, Adana, Mersin, Ankara, Eskişehir, Konya, Yozgat, Bolu, Düzce, Sinop, Zonguldak, Samsun, Tokat, Gaziantep ve Şanlıurfa'da sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı yaptı.
Sarı kodlu uyarı yapılan iller, Amasya, Ankara, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kastamonu, Kırşehir, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat ve Kırıkkale oldu.

İsrail Protestosu eyleminde görevli 2 polis açığa alındı... İsrail Protestosu eyleminde görevli 2 polis açığa alındı...

Editör: MURAT AYDIN