İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan alacak. Türkiye’nin Yeni Yüzyılı’nın Cumhurbaşkanı olacak…

Türkiye Yüzyılın seçimini yapacak. Gerçekten Türkiye’nin Yeni Yüzyılının  başlangıcını yapacak bir iktidar seçilecek. İktidar derken, iktidarı artık Cumhurbaşkanı belirliyor.

Bir hükümet kurulurken, eskisi gibi siyasi yapıya bakılmıyor.

Cumhurbaşkanı istediği kişileri bakan, danışman, bürokrat olarak atayıp kuruluşu gerçekleştiriyor.

Kim Cumhurbaşkanı olursa olsun. Yetkileri aynı. Yani ülke yönetimini istediği gibi planlayıp, istediğini yaparak, gece yazdığı bi kararname resmi gazetede yayınlanıp kanun  yapabiliyor.

Bugün öyle bir noktaya gelindi ki seçimi Erdoğan kazanacak gibi görülüyor.

Seçime 2 gün kaldı.

Burda görülen gerçek şu… İktidar olanakları en güzel şekilde kullanılıyor.

Medya imkanları iktidar tarafından o kadar güzel kullanılıyor ki, Millet İttifakı, sanki PKK’nın oluşturduğu bir yapı. Emri Kandil'den alıyorlar.

Medyayı kendi çatısı altında tutan Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bulunduğu mevkinin de verdiği imkanlarla her noktada bulunuyor, propagandasını toplumun en ücra köşelerine kadar iletip gönül alıyor.

Toplumun dilinden iyi anlıyor.

Cumhur ittifakı adayı Kemal Kılıçaroğlu’da güzel çalışmalar yapıyor, ama Erdoğan kadar halka inemiyor. Çünkü aynı imkanlarla yarışmıyorlar.

Normal şartlarda seçimlerin adil olabilmesi için belirli devlet mevkilerinde olan Milletvekilleri ve Cumhurbaşkanı adaylarının bu görevlerinden en az 3 ay önce istifa edip, devlet imkanlarını kullanmadan diğer adaylarla eşit şartlarda seçime girmesi daha doğrudur….

Böyle bir yarışta, devlet imkanlarını bir adayın kullanıp, diğer adayların kullanamaması adaletsizlik olur. Ve bu gün yaşadıklarımız da budur.

Dinimizin en güzel uygulamalarından  Allah’ın bizlere lütfettiği en önemli davranışlardan birisi nedir?

Kul hakkı…

Bu seçimi bir yarış olarak görüyoruz.

Bu yarışta koşanların eşit şartlara sahip olması gerekir.

Hele ki devlet imkanları kullanılıyorsa diğer adaylara karşı bu bir Kul Hakkı’dır…

Buna dikkat etmeliyiz.

Tüm vatandaşlarımızın sandık başına gidip görevini yerine getirmesi lazım.

Bu gün baktığımızda, Sinan Oğan’ında geçişiyle Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı’nı kazanacak gibi duruyor.

Kılıçdaroğlu ne kadar, dürüst, düzgün adam olursa olsun, medya gücü eşit olmadığı gibi , dinsel durumu da  karşı taraf kulislerinde inançlı insanlara karşı fişfişleniyor.

Daha doğrusu Cumhur İttifakı için Kılıçdaroğlu doğru bir aday değildi.  Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkarılacak bir adayın ağzı dinsel konularda da laf yapıp Anadolu kırsal kesime mesaj verecek durumda olmalı. Bu kesimdeki vatandaşlara ulaşıp derdini anlatamadığın süre seçim kazanman mümkün olmaz.

Bakalım 2 gün sonra ne olacak.

Sinan Oğan’ın aldığı yüzde 5.5’lik oy oranı ikiye bölünüp iki lidere gider. Erdoğan’a 0.5’lik bir oy gerekli olduğu için Erdoğan oyunu yüzde 52 yapar seçimi kazanır. Kılıçdaroğlu da yapsa yapsa 48 yapar…

Bu durum böyle kapanır.

Bakalım görelim nasıl olacak…

İkinci turda Recep Tayyip Erdoğan alacak. Türkiye’nin Yeni Yüzyılı’nın Cumhurbaşkanı olacak…

Benden söylemesi….