Halil Aydın-aydinses.com / Aydınses Gazetesi olarak kendisini GAZEL İSTANBUL unvanlı işletmesinde ziyaret ettik. Akşam saati olmasına ve bütün gün çok yoğun bir tempoda çalışmış olduğunu bildiğim halde kendisi bizleri hiç yorulmamış bir halde pozitif enerjisi ile karşıladı.Anladığım kadarıyla görevini severek ve zevkle yapıyor. Genç ve dinamik bir işkadını olarak kendileri MLK Ajans İmtiyaz sahibi, Gazel İstanbul Cafe - Resteurant işletmecisi, şimdi de 2. Bölge'den Milletvekili Aday Adaylığı için başvuru yaptı. Ticari alanda önemli başarılara imza atan Şerife Betül Hanım milletvekilliği için Ak Parti'den aday adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra 2. Bölge ilçe teşkilatlarını ziyaretlere başladı. Ak partide siyaset yapmak istediği samimiyetinden belli. Bize zaman ayırdığı ve Ak Parti hakkında bilgi verdiği için kendisine teşekkür ediyoruz.


Kendinizi kısaca bize tanıtabilir misiniz?

Ben Şerife Betül (MELİKOĞLU) HAN. 1976 yılı Giresun merkez doğumluyum. Babamın memur olması nedeniyle önce Manisa Sarıgöl’de, 1983 yılından sonra da Eyüp Sultan’da ikamet etmeye başladım. Ebussuud İlk Okulu ve Eyüp İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdim. Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz düsturuna olan inancımız gereği hali hazırda Adalet Yüksek Okulu öğrencisiyim ve inşallah sonrasında da hukuk fakültesi mezunu olacağım. Tüm bunları kendim için yaptığım gibi gençlerimize de örnek olsun istiyorum.

İş hayatınızdan da söz eder misiniz?

İş hayatına kardeşim Hüseyin MELİKOĞLU ile birlikte MLK AJANS Ltd. Şti.’ni 2000 yılında kurarak başladık. Şükürler olsun ki şimdi Tunus’ta dahi Türk yatırımcı olarak şirketimiz var. Kısaca memur çocukları olarak kardeşim ve ben rızkımızı ticarette aradık. Allah (C.C) da bizi mahcup etmedi. Gençlere özellikle de genç kızlarımıza, bizim zamanımızda mevcut başörtüsü zulmünün ve üniversite sınavlarında İHL mezunlarına uygulanan kat sayısı prangasının AK PARTİ iktidarı ile artık tarihe karıştığını unutmayarak öncelikle eğitimlerini tamamlayarak hayata donanımlı girmelerini ama girişimcilik konusunda da cesur olmalarını tavsiye ederim.
 
Anladığım kadarıyla ani bir kararla siyasete atıldınız. Neden siyaset?

İstanbul’un manevi Fatih’i ve Peygamberimizin (S.A.V) mihmandarı Eba Eyyüb El Ensari’nin (K.S.) beldesinde hizmet etmek benim hayalim. Bu hizmet hayalimi gerçekleştirmek için GAZEL İSTANBUL CAFE - RESTAURANT’ı 2011 yılında işletmeye başladım. İşyerime gelenleri misafirim olarak bildim ve ona göre davrandım. Şimdi de halka hizmet Hakka hizmet etmektir inancıyla bu yola çıktım. Sizin deyiminizle siyasete girdim. Ama anlattığım gibi ani bir kararla yola çıkmadım.

Siyasette hedefiniz, söyleyecek sözünüz nedir?

Ülkemizde sevgiyi, kardeşliği, adaleti, özellikle de bizi biz ve bir yapan manevi değerleri en güçlü şekilde temsil etmek, bu hedef uğruna gece gündüz çalışmak için milletvekili aday adayı oldum. Yüz yıla yakındır ülkemizin kanayan yarası olan Kürt sorununda Sayın Cumhurbaşkanımızın tüm riskleri göze alarak başlattığı kardeşlik hukukuna dayalı çözüm sürecine canı gönülden inanarak yola çıktım. Akan kan duracak ve İnşallah canım vatanımda analar artık ağlamayacak. Toplumumuzda sevgiyi yayarak kutuplaşmayı, adaleti hakim kılarak huzursuzluğu önleyeceğimizi biliyorum. 

Ak Partinin 12 yıllık iktidarı bu düsturla devam ede geldi ve ben de bu hizmet kervanına bu sebeple katılmak istedim. Tüm bunların üstüne benim asıl arzum, çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil olması için STK’larda yaptığım çalışmaları siyasette daha geniş kitlelere ulaşarak devam ettirmektir. Sosyal devlet ilkesi gereği dar gelirli vatandaşlarımızın, engelli insanlarımızın, gençlerimizin ve çilekeş kadınlarımızın Ankara’da sesi soluğu olmak istiyorum.

İnancım odur ki; 
kim nerden referans aldıysa ona hizmet eder, ben halkımızdan referans almak için yola çıktım ve seçilirsem milletime hizmet edeceğim. Ayrıca bu vesileyle kadına yönelik her türlü şiddeti lanetliyor ve kardeşlerimin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, bana bu fırsatı verdiğiniz için sizlere de teşekkür ediyorum.

Biz de AydınSes Gazetesi size olarak teşekkür eder başarılar dileriz.