Gaziosmanpaşa Ak Parti ilçe başkanlığı için aday olan, İsmail Ergüneş'in Belediye Başkanlığı adaylığı için istifasının ardından atamayla ilçe başkanı yapılan Avukat  Şahin Pirdal, 7 Aralık'ta delegenin sandıkta onayını almak için yoğun bir çalışma yürütüyor.  2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde Gaziosmanpaşa'da Ak Parti'nin oy hedefini yüzde 65 olarak açıklayan Pirdal, "Bu potansiyel bizde var. Çalışıp yüzde 65, hatta 70'i bulabiliriz" dedi.  Gaziosmanpaşa ilçe kongresi hem Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu hem de İstanbul İL Başkanı Aziz Babuşçu'nun ilçesi olması açısından ayrıca bir önem taşıyor.  Parti teşkilatı kulislerinde değişik isimler dillendirilip öne çıkartılmaya çalışılsa da Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu ve İL Başkanı Aziz Babuşçu'nun ilçesi olan Gaziosmanpaşa'da örnek bir kongre için çalışmalar son hızıyla devam ediyor.

TEŞKİLAT BAŞKANI VE İL BAŞKANININ İLÇESİ 

Gaziosmanpaşa  Ak Parti İlçe Kongresi 7 Aralık'ta yapılacak. Kongre öncesi parti içi bazı gurup ve kişilerin adaylık girişimleri bulunmasına rağmen ilçe başkanı Şahin Pirdal'dan başka öne çıkan isim henüz olmadı. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ekibinin bir kişiyi aday çıkaracağı beklentileri olmasına rağmen il merkezinin Pirdal'ın arkasında durması yeni içimlerin aday olmasına prim vermedi. Belediye eski meclis üyelerinden Recep Temtek'in de adının ile bildirildiği, İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun Temtek'i çağırarak, adaylık konusunda düşüncesini aldığı öğrenildi. Ancak Temtek'in de kendisini ilçe başkanı olarak görmek isteyenlere teşekkür ederek, şartlarını konuşup aday olmayacağını söylediği bizlere ulaşan bilgiler arasında yer alıyor. İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun yaptığı analiz ve araştırmalarda da yoğunluğun Şahin Pirdal üzerinde olduğunun saptandığı ve bu nedenle Pirdal'a karar verildiği de konuşuluyor. Belediye eski Başkanı Erhan Erol'unda Şahin Pirdal'dan yana tavır koyup İl Başkanı Aziz Babuşçu'ya "Pirdal'la devam edelim" ifadesini kullandığı ve Pirdal'a açık destek verdiği belirtiliyor.  

HAZİRAN AYINDA YAPILACAK GENEL SEÇİMDE HEDEFİMİZ YÜZDE 65 OY ALMAK

Yoğun Türkiye gündemi ilçe kongresine hazırlanan Gaziosmanpaşa Ak Parti ilçe başkanı Şahin Pirdal hedeflerini aydınSes'e anlattı.  Pirdal, Ak Parti'nin Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve Ana kademesi olarak yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirterek, sürekli vatandaşlarla diyalog halinde olduklarını söyledi. Pirdal, Gaziosmanpaşa'da Ak Parti Potansiyeli'nin yüzde 70'ler olduğu belirterek, "Partimiz 2013 Yerel seçimlerinde tarihinin en yüksek oy yüzdesine ulaştı Gaziosmanpaşa'da. Bu benim ilçe başkanı olarak ilk görev dönemimde olması kendi adama ve partim adına bir şans. Biz bu aldığımız yüzde 51 oyu, önümüzdeki genel seçimlerde daha da yukarıya taşımaya çalışacağız. 10  Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde tüm muhalefet bir araya geldi. Bizim Gaziosmanpaşa'da aldığımız oy yüzde 59. Teşkilatlarımızda yaptığımız toplantı ve çalışmalarda bu potansiyeli artırabileceğimizi gördük. Genel seçimlerde hedefimiz en az yüzde 60 oy almak. Ama biz bunu yüzde 65, 70 yapabileceğimize de inanıyoruz" diye konuştu.

KONGRE 7 ARALIK'TA

Yeni yönetim kurulu için çok titiz bir çalışma yaptıklarını ifade eden Şahin Pirdal, bunun için parti tüzüğünü getirdiği kriterlerin bulunduğunu ve buna göre çok titiz bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Pirdal, yönetim kurulunda yüzde 30 Gençlik Kollarına (Yaş 35'in altında olacak), yüzde 30 kadın kollarına yer verileceğini ifade etti. Pirdal aynı zamanda ilçedeki nüfus yapısına göre de ilk 13'te bulunan iller nezdinde bir  orantı sağlayacaklarını ilçe yönetiminin buna göre kurulacağını kaydetti. Gaziosmanpaşa'da Ak Parti'nin 400 delegesi bulunuyor. Doğal delege sayılan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile birlikte 400+1 delege 7 Aralık 2014'te Küçükköy Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu'ndaki ilçe kongresinde  sandık başına gidip oy kullanacak.