Esenyurt Karadeniz Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Abdurrahman Ada bu akşam düzenlediği “Aday Tanıtım” toplantısı ile AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Kıraç’ta bulunan Karmen Düğün Salonu’nda gerçekleşen Aday Tanıtım Toplantısına çok sayıda mahalle muhtarı, STK Başkanı, Kanaat Önderi katılarak Abdurrahman Ada’ya destek verdi. Ada, Esenyurt için Türkiye Yüzyılında 100 Proje ile Esenyurt Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu ifade etti. 

Kürsüye çıkan bir çok isim Abdurrahman Ada’nın başarısından bahsederken Adaylık verilmesi takdirde Esenyurt’un AK Parti ailesine katılacağını belirtti.

Ekran Resmi 2023-11-22 02.59.21

ESENYURT’TA İKİ MEYDANI BİRLEŞTİRECEĞİZ

Esenyurt için yaptığımız her şeyi herkesle paylaşacağız diyen Abdurrahman Ada, “Kıskanmayacağız, saklamayacağız” ifadesini kullandı. Ada: “Şimdi Esenyurt’un beldeyken kurucu Belediye Başkanı Gürbüz Çapan Esenyurt’a bir meydan yapmış, adını Cumhuriyet Meydanı koymuştu. Benim de şerefle çalıştığım, gurur duyduğum ve güzel hizmetler yaptığımız ilçe Belediyesi olduğu zaman ilçenin kurucu Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’da yeni belediyenin önüne bir meydan yapmış, adını 15 Temmuz meydanı. koymuştu. Şimdi biz inşallah Allah nasip ederse 2 meydanı birleştireceğiz. Nereden alttan? Çünkü bizim dilimiz neydi? Barış ve kardeşlik. Yani biz Cumhuriyet Meydanı ile 15 Temmuz Meydanı’nı bir yapacağız. El ele koşar, iki insan gibi alttan birleştireceğiz. Üstünü Barış ve Kardeşlik caddesi yolu yapacağız. Esenyurt 24 saat canlı bir şehir haline gelecek” dedi.

f20c6349-e3e9-484b-beee-1237c503763e.jpg

ENGELLİ OTELİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Eski belediyenin yerine yeniden bir belediye binası yapacağız diyen Ada: “Avcılar’dan Esenyurt’ta tünel yapacağız. Mevcut bağlantı yolunu İstanbul’un en büyük kapalı tünel yolu haline getireceğiz. Trafiği rahatlatacağız. Yine Esenyurt’ta Türkiye’de ilk olan benim çok istediğim en büyük hayallerimden birisi olan engelli otelini yapacağız. Evimizde engelli kardeşlerimiz var.  Bir gün özgür olamadı. Eşiyle belki bir düğüne belki bir tatile gidemedi. Çocuğunu kimseye bırakamadı onları. Biz yılda 10 gün misafir edeceğiz ve o anneyi baba yılda 10 günde olsa tatil yapacak. Şehir gezileri, kültürel tarihi etkinleri düzenleyen bir belediye olarak göndereceğiz. Bunun yanında bir de sosyal kısmı var” ifadelerini kullandı.

9d76f401-6534-48f9-9b30-bcd4907e0b2c.jpg

DANAMANDIRA’DA BAĞIMSIZLIK KAMPÜSÜ KURACAĞIZ

Aday tanıtım toplantısında projelerini açıklayan Ada: “Yine en büyük hayallerimden birisi Danamandıra’da 3 milyon metrekare bir ormanımız var Esenyurt Belediyesi’ne bağlı. Orada bir de bağımsızlık kampüsü kuracağız. Kötü alışkanlığı olan kardeşlerimizi, evlatlarımızı tedavi ettirdikten sonra onları orada alacağız. Psikologlar pedegoglar önderliğinde, eğitim atölyesinde eğitimler görecek. Boyacı, elektrikçi, su tesisatçısı onlara meslekler öğreteceğiz. Tüm ihtiyaçlarını giderdikten sonra sosyal yaşama dönebilir noktasına getirdiğimizde altın bileziği olacak. Devletimizin milletimizi de en büyük ihtiyacı olan ara eleman ihtiyacı noktasında Türkiye’de yapılacak olan en büyük sosyal projeyi de Esenyurt’tan başlatmış olacağız” dedi.

YENİ KREŞLER, YENİ OKULLAR YAPACAĞIZ

Eğitim konusundada Esenyurt’ta nefes aldıracağız diyen Ada: “Yine kreşler geçmişte biz yaptık. Hani sayın Cumhurbaşkanımız diyor ya yaparsa AK Parti yapar. Yine biz kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ve kreşlerimizi tamamlayacağız. Kültür evlerimizin hepsini verdiğimiz arkadaşlara vereceğiz. Önceden tahsisi yapılan temeli atanılan ama verilmeyen yerleri de vereceğiz. Temeli atılmayanları da vereceğiz” ifadelerini kullandı

cfb4bc23-f92c-4cde-9886-4213a00e8fad.jpg

DOĞRU ADAYA SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCU

Yaparsa Ak Parti yapar diyen Ada: “Bu milletin Ak Parti’ye, Ak Parti’nin de sizler gibi vicdanlı insanlara ihtiyacı var. Görüşünüz? Bakışımız ve yaşantımız ne olursa olsun geleceğimiz çocuklarımızsa, geleceğimiz Esenyurt’sa doğru, adaya doğru adama doğru partiye sahip çıkmak hepimizin boynunu borcudur. Bunu özetle sizlere belirtmek istiyorum. Ve diyorum ki Mevla’ya söz verdik, kavun belada bu yolda verilmiş ikrarımız var. 3 günlük ömür için fani dünyada kula kul olmama kararımız var” dedi.

Ekran Resmi 2023-11-19 19.16.18

ABDURRAHMAN ADA KİMDİR?

Giresun Görele’de 1977 yılında dünyaya geldi. İlk ve örta öğrenim tahsilini Aydınlar Köyü’nde, liseyi Görele Ticaret Meslek Lisesi’nde, üniversite tahsilini K.T.Ü. Giresun Eğitim Fakültesi’nde tamamladı.

2001 yılında, ulvi bir meslek olan öğretmenlik mesleğine müdür olarak başladı. 4 yıl bu vazifeyi sürdürdükten sonra, 2005 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa Aydın Uçkan İ. Öğretim Okulu’nda öğretmenliğe devam etti. 2007 yılında Esenler Engin Can Güre İ.Ö. Okulu’nda Müdür Yardımcılığına başladı.

2008 yılı sonlarına doğru Sultangazi İlçesi’ne Kurucu Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak atandı. 2010 yılı ortalarında Sultangazi Orhangazi İlköğretim Okulu’na Müdür Yardımcısı ve 2010 yılı sonlarına doğru da aynı okula Müdür oldu ve 2 buçuk yıl Orhangazi İlköğretim Okulu’nda Müdür olarak çalıştı.

2012 yılında Esenyurt Belediyesi’nde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve başladı. 1 Mayıs 2014 tarihinde Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu ve hâlen bu görevi devam ettirmektedir.

2019 seçimlerinde Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Göreve başlama isteği reddedilince mahkeme kararı ile Başkan Yardımcılığı’na geri döndü.

İmamoğlu, Bayrampaşa'da Boşnak ve Giresun Gönüllüleri ile buluştu İmamoğlu, Bayrampaşa'da Boşnak ve Giresun Gönüllüleri ile buluştu

Evli ve 2 çocuk babası olan Abdurrahman Ada, İşletme Yönetimi’nde Yüksek Lisans yaptı. İyi düzeyde İngilizce okuyor ve orta düzey İngilizce konuşuyor.

ADA'NIN DİKKAT ÇEKEN PROJELERİ

• 2010 Çağın Çağdaş Okulu Projesi; okul veli işbirliğinde okulun tamamı akıllı sınıf yapıldı.

• 2010 Televizyonu Kapat Kitabını aç projesi; okulda bayanlar arasında okumayı geliştirmek için yapılan bir proje (Okullar hayat olsun projesine öncülük yapan proje)

• 2013 Kitaplar Devletten Defter Belediyeden Projesi: bu proje ile tüm öğrencilere defter desteği sağlanmıştır)

• 2015 EsKart (Esenyurt Kart) Projesi: İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız belediyeye gelmeden marketlerden ve kırtasiyelerden alış veriş yapma imkanı sağlandı.

• 2015 Temizlik İyi Gelecek Projesi: Okullar, Stklar, Camiler, Cemevleri, Asmler temziliğini başlatan ilk yerel belediye projesi.

• 2015 Esbim (Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi) Projesi: Türkiye de yerel belediyelerde en geniş kapsamlı istihdam projesi.

BAŞKAN VE YÖNETİCİSİ OLDUĞU KURULUŞLAR

• KARDEF (Esenyurt Karadeniz Dernekler Federasyonu) Genel Başkanı

• Görele Dernekler Federasyonu Onursal Başkanı

• Esenyurt Giresunlular Dernek Başkanı

• Esenyurt İl dernekler Birliği Yöneticisi

• Esenyurt Spor Yöneticisi