Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Koşuyolu Gönüülüleri ve Anadolu Kadın Hareketi ile birlikte Kahramanmaraş merkezli depremlerin en çok etkilendiği bölgelerden olan Hatay'ın Serinyol ilçesini ziyaret etti. Burada giderilmesi gereken eksiklikleri duyuran Aksoy, "Biz burada destek olmaya devam edeceğiz. Hatay'ın size çok ihtiyacı var" dedi.

Cemal Aslan Eğitim Merkezi’nde doyasıya eğleniyorlar Cemal Aslan Eğitim Merkezi’nde doyasıya eğleniyorlar

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 depremin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Demokrat Partili İlay Akoy, depremzedelerin süren ihtiyaçlarını duyurmak için deprem bölgesine gitti.

Havaların ısındığına dikkat çeken Aksoy, yazlık kıyafetler ve vantilatörlerin acilen bölgeye getirilmesi gerektiğini vurguladı.

"Yardım malzemelerini dağıtıyoruz"

Kadınlar ve çocukların da eksikliklerini sayan Aksoy, şunları söyledi:

"Demokrat Parti olarak Koşuyolu Gönüllüleri, 29 Ekim Kadınları Derneği ve Anadolu Kadın Hareketiyle birlikte Hatay Serinyol'a geldik. Burada, gönüllüler'in başladığı yardım malzemelerini dağıtıyoruz.

"Havalar ısınıyor"

Yalnız burada hala çok ciddi eksiklikler var. Onları da sizinle paylaşmak istiyorum. Bu ihtiyaçların karşılanması lazım. Havalar çok ısındı, bugün 10 Mayıs, burası 28 derece. Gittikçe de ısınıyor.

Acilen bu bölgedeki çadırların için bol miktarda valtilatör yardımı lazım. Yazlık kıyafet talepleri var. Bol miktarda bit ilaçları gerekiyor.

"Hatay'ın size çok ihtiyacı var"

Yıkama bonesi lazım. Molozların kalkmasıyla birlikte inanılmaz toz var. Sularda da kesilmeler oluyor. Bu bonelerle saçlarını yıkama şansını bulacak.

Su gerekli. Kadın pedi gerekli, iç çamaşırı, sütyen gerekli. Terlik ve çocuk bisikleti gerekli. Bağışlarda yaparsanız biz burada destek olmaya devam edeceğiz. Hatay'ın size çok ihtiyacı var."

Editör: MURAT AYDIN