Cumhurbaşkanı Ersin Tatar,  İstanbul'da tedavi gören KKTC vatandaşlarını ziyaret etti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İstanbul'da tedavi gören KKTC vatandaşlarını ziyaret etti

Eyüpsultan'daki Artİstanbul Feshane önünde bir araya gelen grup basın açıklaması yaptı.

İBB'yi ve sanatı hedef alan grup adına basın açıklaması yapan Fikirde Birlik ve Mücadele isimli platformuun Başkanı Kürşat Mican, sergideki eserlerin milli ve manevi değerlere hakaret içerdiğini öne sürdü.

Tepkilerinin siyasi değil kültürel olduğunu iddia eden Mican, "Kültür sanat adı altında burada sergilenen şeyler kesinlikle sapkınlığı özendirmektedir ve bizim manevi dokumuzla milli kültürümüzle yakından uzaktan alakası yoktur, örtüşmemektir, çatışmaktadır." dedi.
Mican, serginin kaldırılması için resmi kurumlara da müracaat ettiklerini söyleyerek, Kültür ve Turizm Bakanlığının da buna müdahale etmesini istedi.

Açıklamanın ardından grup üyeleri, Artİstanbul Feshane'ye girerek sanat eserlerine zarar vermeye çalıştı. Saldırgan şahısları, Artİstanbul Feshane önünde güvenlik önlemi alan polis engelledi.

Screenshot_5-4Polisin geçişe izin vermemesi üzerine gruptaki bazı kişiler ile polisler arasında arbede yaşandı.
Kürşad Mican sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise olay yerinde yaşananların ve konuşmasının görüntülerini yayınladı. Micanyaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bu rezalete bir son ver!
Zira mücadelemizden asla vazgeçmeyecek, bu tepkiyi dalga dalga büyütecek gerekirse Tüm Türkiye’yi buraya yığacağız!
Bil ki; Eyüp-el Ensari Hazretlerinin türbesi yanında açtığın bu sapkın sergiye son verene kadar yakandan düşmeyeceğiz!
İlerici Bay Ekrem sen ve sen gibiler sadece Batılı’ya, onların değerlerine, yaşamlarına özenir ve saygı duyarsınız bilirim. Bu necip millet her defasında zihniyetinizi sandığa gömerek, size asla iktidar yüzü göstermeyerek  dersinizi çok iyi veriyor ve vermeye de devam edecek! 
Sanat adı altında bin yıllık Türk-İslam yurdunda sapkınlık propagandası yapamazsınız! Bu toprakların değerlerine, inancına, mukaddesatına sevmeseniz de saygı duymayı öyle ya da böyle öğreneceksiniz! 
Az kaldı İstanbul senden ve zihniyetinizden ilk seçimde kurtulacak! Artık bu çağdaş sergini evinin bahçesinde açarsın!
Eyüpsultan’daki bu kepazeliği kabul etmiyoruz ve and olsun sonuna kadar da etmeyeceğiz!"

Editör: MURAT AYDIN