48 yaşındaki Anne Rogers-Hughes, baktığı erkek hastanın Shropshire'daki evinde haftada iki kez hastayla cinsel ilişkiye girdi. Dört aylık bakım boyunca ona üstsüz masaj da yaptı.
Evli olan hemşire iş arkadaşlarına, hastayı hediyelere boğduğunu ve hatta Viagra alması için bir doktora götürdüğünü de anlattı.
42 yaşındaki hastanın önceden kalp krizi geçirdiği, depresyonda olduğu ve motosiklet kazası sonucunda fiziksel olarak engelli olduğu kaydedildi.
Hemşirenin hastanın kiracısı oludğu ve birbirlerini önceden tanıdıkları belirtilirken, hasta olayla ilgili başlatılan soruşturmada yetkililere gözyaşları içinde kendini 'savunmasız, suistimal edilmiş" hissettiğini anlattı.
İstifa eden hemşire ise hastanın savunmasız olmadığını savunarak, "Kendi kararlarını verebilir, başka ilişkileri de olmuş" dedi. Hemşire artık mesleğini yapmak istemediğini de belirtti.
Hasta ise, masajlardan ve birlikte yaptıkları yürülüşlerden keyif aldığını, ama 'hayır' dediği zaman seks olmayacağını düşündüklerini belirtti. Hemşire hakkında açılan dava sürüyor.