banner314

banner325

Günün öne çıkan spor haberleri

SPOR 09.01.2020, 15:32
Günün öne çıkan spor haberleri
Beşiktaş Kulübü Futbol A.Ş. Genel Kurulu'nda, 01.06.2018 - 31.05.2019 dönemine ilişkin eski başkan Fikret Orman oy çokluğu ile ibra edilmedi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Kurulu bugün yapıldı. Futbol A.Ş. Genel Kurul'unda, 01.06.2018 - 31.05.2019 hesap dönemine ilişkin faaliyet ve işlemlerden dolayı eski başkan Fikret Orman oy çokluğu ile ibra edilmedi. Bundan sonraki süreçte, ibra edilmeyen Fikret Orman'ın dava açacağı belirtildi. Kulüp derneğinin de dönem zararı olan 305.711.408 TL'nin karşılanması için Orman'a karşı dava açma yoluna gideceği kaydedildi.


=============================================================

(ÖZEL) Ahmet Ağaoğlu: Bir savaşa girdiğinde onu layıkıyla yerine getirene kadar muhasebesini tutmazsın

"Trabzonspor iki önemli oyuncusuyla vedalaştığı zaman da bundan farklı şeyler olmadı"

"Trabzonspor da şampiyonlukta diğer takımlar kadar şanslı"

"Taraftarlar ikinci yarıda çok farklı Trabzonspor izleyecek"

"Verilen tüm mücadele şampiyonluk ve kupa için"

"Sakatlıklar olmasaydı farklı olurdu"

"Badou Ndiaye transferi gerçekleşti ve bir transfer daha olabilir"

"Hüseyin hoca takımla iç içe olan birisi"

"Trabzonspor başkanlığı ağır bir sorumluluk"

"Sosa ve Novak'ın menajerleri 'menajercilik' oynuyor"

"Bu görevi yapan insanlar için darılma, kırılma, üzülme gibi şeyler söz konusu olmaz"

"Sürdürülebilir bir başarı için çalışıyoruz"

İbrahim ALİOĞLU - Kaan ÜLKER / ANTALYA,Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili kulüpte başkanlığın büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek, "Burada üstlenmiş olduğumuz görev ve sorumluluk ve ağır bir görev ve sorumluluk. Trabzonspor camiası kolay bir camia değil. Bir savaşın içerisine girdiğiniz yerde o işin sonunu layıkıyla getirene kadar diğer konularda yapmış olduğunuz fedakârlıkların muhasebesini tutamazsınız" dedi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo mavili takımın Antalya'da sürdürdüğü devre arası kampında Demirören Haber Ajansı'na () özel açıklamalarda bulundu.

"TARAFTARLAR İKİNCİ YARIDA ÇOK FARKLI TRABZONSPOR İZLEYECEK"

Süper Lig'deki şampiyonluk yarışı hakkında Ağaoğlu, "Trabzonspor da şampiyonlukta diğer takımlar kadar şanslı. Üst sıralardaki takımlara bakıldığında puan farkı çok değil. Alt sıradaki takımlar arasında da puan farkı çok değil. Bu sezon enteresan bir sıralama oluştu. Takımlar arasında yer değiştirme 1 - 1.5 galibiyetle olabiliyor. Çok şanssız puan kayıpları oldu. Bize göre iyi bir yerde bitirmedik. İkinci yarı daha çok farklı bir Trabzonspor olması için çok büyük uğraş içerisindeyiz. Eminim ki taraftarlarda ikinci yarıda çok farklı bir Trabzonspor izleyecek" diye konuştu.

"VERİLEN TÜM MÜCADELE ŞAMPİYONLUK VE KUPA İÇİN"

Ligde son düdükle birlikte sonucun resmileşeceğini belirten Ağaoğlu, "Sezon bittiği zaman ya da kupada da final maçının son düdüğü çaldığı zaman şampiyon belli olacak. Verilen bütün mücadele şampiyonluk ve kupanın kazanılması için ama sizinle birlikte diğer takımlar da aynı mücadeleyi veriyor. Şampiyonluk ile ilgili söylemleri rakiplere karşı biraz saygısızlık olarak nitelendiriyorum. Mücadelenizi verirsiniz, o mücadele sizi nereye taşır, o son düdükle ya da son hafta belli olacak bir yarış, bir mücadele" dedi.

"SAKATLIKLAR OLMASAYDI FARKLI OLURDU"

Bordo mavili takımın sakatlıklardan çok fazla etkilendiğini söyleyen Ağaoğlu, "Sakatlıklar diğer takımları da etkiledi. Önemli oyuncularımız sakatlandığı için sakatlık konusu ön plana çıktı.  Biz biraz daha fazla hasar gördük. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve diğer takımlarda da sakatlıklar yaşandı. Sakatlıklar da bu oyunun bir parçası, bir gerçeği. Tabii ki olmasaydı çok farklı yerde olurduk. Sosa'nın sakatlığı ve 4-5 hafta olmaması, Abdülkadir Ömür'ün sakatlığı ve hâlâ aramızda olamamış olması ve Ekuban'ın sakalık sonrası hâlâ istenilen performansı yakalayamamış olması ciddi anlamda güç kaybına neden oldu" ifadelerini kullandı.

"NDIAYE TRANSFERİ GERÇEKLEŞTİ VE BİR TRANSFER DAHA OLABİLİR"

Ligin devre arasında transfer yapmanın zorluğuna dikkat çeken Başkan Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Devre arası transferleri öyle kolay transferler değil. İyi bir oyuncu ve size direkt katkı yapabilecek bir oyuncu, takımın performansını artıracak bir oyuncu, kendi takımlarında mücadele eden oyuncular. Devre arasında o oyuncuları bulmak çok zor. Hocamızla da konuştuğumuzda üstün bir performansla katkı sağlayabilecek, direkt oynayabilecek oyuncuyu transferde düşünüyoruz ama maliyette önemli bir faktör. Transferlerin kulübün bütçesini etkilememesi lazım. Mevki olarak belirtmek de çok doğru olmaz. Şu ana kadar Badou Ndiaye transferi gerçekleşti ve bir transfer daha olabilir. 14 yabancı yabancı transferini de tamamlamış durumdayız. Bu 14 futbolcuyu oynatma ve kadroya alma şansınız yok. Trabzonspor'un da oynatamayacağı oyuncuları kadrosuna katma lüksü yok. Transfer üzerinde konuşacağımıza takımdaki yer alan oyuncular üzerinden değerlendirmeler yapsak çok daha sağlıklı olur."

"HÜSEYİN HOCA TAKIMLA İÇ İÇE OLAN BİRİSİ"

Takımdaki teknik direktör değişikliğini oyuncu değişikliğine benzeten Ağaoğlu, "Oyun içinde oyuncu değişikliği gibi düşünürsek çok da yanlış olmaz. Devam eden oyun içerisinde oyuncu sahaya giriyor, bu da onun gibi bir şey. Takımın, camianın, oyuncuların hiç yabancısı değil. Bu açıdan bakıldığı zaman hocanın da çok zorlanacağını zannetmiyorum. Takımla birlikte iç içe olan bir insandı. Birinci yardımcı hocaydı" dedi.

"BİR SAVAŞA GİRDİĞİNDE ONU LAYIKIYLA YERİNE GETİRENE KADAR MUHASEBESİNİ TUTMAZSIN"

Trabzonspor başkanlığının büyük bir sorumluluk olduğunu dile getiren Ağaoğlu, "Aile hayatımı, iş hayatımı, özel hayatımı, sosyal hayatımı etkiledi ama burada üstlenmiş olduğumuz görev ve sorumluluk ve ağır bir görev ve sorumluluk. Trabzonspor camiası kolay bir camia değil. Yıllardır başarıyı arzulayan, başarıyı hedefleyen, başarıyı bekleyen bir camia. O yüzden bir taraftan alıp diğer takıma vermek zorunda kalıyor insan. Bütün hayatımı etkilediğini söylersem yanlış olmaz. Bir savaşın içerisine girdiğiniz yerde o işin sonunu layıkıyla getirene kadar diğer konularda yapmış olduğunuz fedakârlıkların muhasebesini tutamazsınız. O yola çıktıysanız o yolun sonunu gerektiği şekilde görmek zorundasınız. Çok şeyi etkiledi ama burada üstlenilmiş olan bir görev var. Balonda kum torbaları vardır, yükselmek için o kum torbalarını teker teker atarsınız. Burada da tabiri yerindeyse buna benzer bir durum söz konusu" diye konuştu.

"SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Takımın süreklilik içinde devam etmesinin önemini vurgulayan Ağaoğlu, "Burada sadece şampiyonluk önemli değil, kulübün her açıdan sürdürülebilir bir yapıya oturtulması lazım. O şampiyonluğun da sürdürülebilir bir şampiyonluk olması lazım. Ekonomik başarıyla sürdürülebilir bir ekonomik başarı gerekiyor. Sportif açıdan sürdürülebilir sportif bir yapının oluşturulması lazım. Bunları yerli yerine oturtup sürdürülebilir bir şekilde getirmedikten sonra aldığınız bir şampiyonluk ya da bir kupa da bir şey ifade etmez. Şampiyonluk elde ettikten sonra o seviyede ekonomik, sportif ve idari olsun o seviyede mücadeleyi devam ettirmediğiniz takdirde fazla da bir anlam ifade etmez. Bir şampiyonluğun ya da bir kupanın her şeyi unutturacağı anlamına gelmez. Daha fazlası lazım" dedi.

"BU GÖREVİ YAPAN İNSANLAR İÇİN DARILMA, KIRILMA, ÜZÜLME GİBİ ŞEYLER SÖZ KONUSU OLMAZ"

Teknik direktör Ünal Karaman'ın görevden ayrılması sürecinde yaşananlarla ilgili de açıklama yapan Ağaoğlu, şunları söyledi:

"Bu görevi yapan insanlar için kırılma, darılma, gücenme, alınma, üzülme gibi şeyler söz konusu olmaz. Bu yaptığınız işin bir parçası. Çünkü yaşamış olduğunuz olaylar dışarıdan doğru ve sağlıklı olarak değerlendirilmeyebilir. Her şeyin kendi içinde bir gizliliği vardır, her şeyin kendi içinde bir mahremiyeti vardır. Bunun da herkes tarafından doğru olarak değerlendirilmesini bekleyip, eleştirilerin de o doğrultuda olmasını bekleyemezsiniz. Benzer şeyler her zaman olmuştur. Eleştiri, hakaret oluyor, farklı boyutlara taşınıyor, tehdit de oluyor ama bunlar zaman içerisinde yerine oturuyor. Bundan bir sene önce Trabzonspor iki önemli oyuncusuyla vedalaştığı zaman da bundan farklı şeyler olmadı. Yaptığınız işin doğruluğu zaman içerisinde bunları siliyor. Önemli olan süreç içerisinde bunlardan etkilenmemek. Çok samimi söylüyorum; hiç darılmadım, hiç de etkilenmedim, hiç kırılmadım. Bu görevin bir parçası. Bunlardan etkilenirseniz psikolojik olarak doğruyu bulmakta da zorlanırsınız."

"SOSA VE NOVAK'IN MENAJERLERİ 'MENAJERCİLİK' OYNUYOR"

Bordo mavili takımda sezon sonu sözleşmeleri bitecek Sosa ve Novak'a iyi bir teklif yaptıklarını söyleyen Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "O konuda bizim bir sıkıntımız yok. Rakamsal olarak da bir sıkıntımız olduğunu zannetmiyorum. Kulübün verebileceği en yüksek rakamı oyuncularımıza teklif ettik. İki oyuncunun da menajerleri birazcık 'menajercilik' oynuyor. Bizle alakalı bir sıkıntı yok, oyuncularla alakalı da menajerlerle henüz bir noktaya gelmiş değiliz. Onlar bekliyor, biz de bekliyoruz. Çözülmemesi için bir sebep yok. Menajerlik 'menajercilik' oynuyor; bunlar vardır, bunlarla karşılaşabiliyoruz. Orada sabrı gerektiren bir süreç var. İşin doğrusu bizim de bir acelemiz yok" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamaları


DGS KODU: 09.01.2020 - Haber Kodu : 200109037
DGS KODU:09.01.2020 - Haber Kodu : 200109038
=============================================================

(ÖZEL) Yeni Malatyasporlu Fofana'dan taraftarlara Türkçe mesaj
 
"Birlikte başaracağız"

"Türk insanını seviyorum"

"Hedefimiz Avrupa'ya gidebilmek için yeterli puanı almak"

"Malatya'ya gelmemde Sergen hocanın etkisi oldu"

"Şu an istesinler sözleşmemi uzatırım"

"Babamı yüz yüze ilk kez 17 yaşında gördüm"

"Ailem benim her şeyim"

"Takımdaki herkesle iyi anlaşıyorum"

"Her maç zor, kolay maç yok"

"Sergen hoca futbolcu olarak doğmuş"

Olgucan KALKAN - Ali DANAŞ -Namık Kemal KILINÇ / ANTALYA, BtcTurk Yeni Malatyaspor'un Fildişi Sahilli oyuncusu Moryke Fofana, "Bunları söylemek istemiyordum. Kameralar karşısında ilk kez söylüyorum. Biz fakir bir ülkede büyüdük. Ben 6 aylıkken babam çalışmak için Amerika'ya gitmişti. Ben annemle kalmak zorunda kalmıştım. 11 yaşına geldiğimde annem, babamın yanına gitmek zorunda kaldı. O dönemlerde futbolu, futbolcu olmak için oynamıyordum. Futbol oynamaktan zevk alıyordum, kendimi mutlu etmek için oynuyordum. Futbol oynamaya gittiğim alan otobüsle 6-7 saat sürüyordu. Böyle bir dönemden, süreçten geçtim yani. Babamı ilk kez 17 yaşında gördüm. O zamana kadar sadece telefonla konuşuyorduk" dedi.

BtcTurk Yeni Malatyaspor'un Fildişi Sahilli kanat oyuncusu Moryke Fofana, takımının Antalya kampında aile yaşantısından futbola nasıl başladığına, teknik direktör Sergen Yalçın ile ilişkisinden sarı-siyahlılara transferine kadar birçok konuda Demirören Haber Ajansı'na () özel açıklamalarda bulundu. Ailesiyle ilgili konuşurken ve babasını ilk kez 17 yaşında yüz yüze gördüğünü anlatırken 28 yaşındaki futbolcunun gözleri doldu.

Röportaja Türkçe olarak "Merhaba, ben Fofana, Malatyaspor" sözleriyle başlayan Fofana, "İlk yarıyı iyi bir yerde bitirdiğimize inanıyorum. İkinci yarıyı daha iyi bir noktada bitirebilmek için buradayız. Kampımız şu ana kadar güzel geçti, inşallah bundan sonrası da güzel geçecek. Kampın kalanını iyi geçirip, ikinci yarıya formda başlamak istiyoruz. İkinci yarıda puanları toplamak istiyoruz" dedi.

"TÜRK İNSANINI SEVİYORUM"

Futbol hayatına yaklaşık 4 yıldır Türkiye'de devam ettiğini belirten Fofana, "Burada çok mutluyum. Konyaspor'da çok güzel günler geçirip, Malatyaspor'a geldim. Burada da her şey çok güzel gidiyor. Ben de karakter olarak oynadığım takımları ileriye götürmek için elimden ne geliyorsa sahada uygulamak isterim. Buna karşılık takımın ve taraftarın da bana yaklaşımı güzel oluyor, güzel tepkiler alıyorum. Türk insanını seviyorum" şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ AVRUPA'YA GİDEBİLMEK İÇİN YETERLİ PUANI ALMAK"

Süper Lig'in zorluğuna ve takımların puanlarının birbirine çok yakın olduğuna dikkat çeken Fofana, "Takım olarak hedeflerimizi belirliyoruz ama bu hedeflere ulaşmak için öncelikle çalışmak lazım. Öncelikli hedefimiz maçlara ve antrenmanlara odaklanmak olmalı. Ben de kendimi daha iyi çalışmaya adapte ediyorum. Türkiye ligi zor bir lig, her hafta değişkenlik gösteriyor. Lig lideri 8'inci sıraya düşebiliyor, 8'inci sıradaki en alta düşüp, en üste çıkabiliyor. Puanlar birbirine çok yakın. Bundan sonraki hedefimiz Avrupa'ya gidebilmek için yeterli puanı almak" ifadelerini kullandı.

"MALATYASPOR'A GELMEMDE SERGEN HOCANIN ETKİSİ OLDU"

Teknik direktörleri Sergen Yalçın ile hedeflerine ulaşabileceğini düşündüğünü söyleyen Fofana, "Sergen hoca ile Konya'da çalıştığımız dönemde Konyaspor zorlu bir süreçten geçiyordu. Sergen hoca ile birlikte bir yükselişe geçti. Malatyaspor'a transferimde tabii ki etkili oldu. Daha öncesinde Malatyaspor ile görüşmelerimiz olmuştu. Daha sonra Sergen hocanın buraya geldiğini duydum. Buraya imza atmamda tabii ki hocanın etkisi oldu. Neden diyeceksiniz. Bütün futbolcuların bir hayali vardır. Her gün bir önceki günden daha iyi olmak. Ben de bu hayale, hedefe Sergen hoca ile ulaşabileceğimi düşündüm. Ondan dolayı Malatya'yı tercih ettim" diye konuştu.

"ŞU AN İSTESİNLER SÖZLEŞMEMİ UZATIRIM"

Malatya'da çok mutlu olduğunu vurgulayan deneyimli oyuncu şöyle konuştu:

"Kontratımın bitmesine yaklaşık 1.5 yıl var. Bunları şimdiden konuşmak doğru değil. Kaderimizde ne varsa onu yaşayacağız. Şu andaki düşüncelerimi soracak olursanız, ben burada çok mutluyum. Şu an istesinler sözleşmemi uzatırım."

"BABAMI YÜZ YÜZE İLK KEZ 17 YAŞIMDA GÖRDÜM"

Babasını yüz yüze ilk kez 17 yaşında gördüğünü anlatan Fofana, "Bunları söylemek istemiyordum. Kameralar karşısında ilk kez söylüyorum. Biz fakir bir ülkede büyüdük. Ben 6 aylıkken babam çalışmak için Amerika'ya gitmişti. Ben annemle kalmak zorunda kalmıştım. 11 yaşıma geldiğimde annem, babamın yanına gitmek zorunda kaldı. Bu sefer de kardeşlerimle kalmak zorundaydım. O dönemlerde futbolu, futbolcu olmak için oynamıyordum. Futbol oynamaktan zevk alıyordum, kendimi mutlu etmek için oynuyordum. Futbol oynamaya gittiğim alan otobüsle 6-7 saat sürüyordu. Böyle bir dönemden, süreçten geçtim yani. Babamı ilk kez 17 yaşımda gördüm. O zamana kadar sadece telefonla konuşuyorduk. Babam yurt dışında çalışmak zorundaydı" ifadelerini kullandı.

"AİLEM BENİM HER ŞEYİM"

Anne ve babasıyla telefonda saatlerce konuştuğunu söyleyen Fildişi Sahilli futbolcu, "Bazen annem ve babamla telefonda saatlerce konuşuyorum. Arkadaşlarım, böyle bir şey olamaz, bu kadar konuşacak ne buluyorsun, diyorlar. Aile bağlarını koparmak düşünülemez bile. Annem, babam, kardeşlerim ve akrabalarım benim için her şeyler. Benim buradaki başarımın sebebi onlar. Hayata tutunmanın sebebi de onlar. Onların sayesinde buralara geldim. Bu saatten sonra da onlarsız olmaz" şeklinde konuştu.

"HERKESLE ÇOK İYİ ANLAŞIYORUM"

Takımdaki herkesle çok iyi anlaştığını dile getiren Fofana, şunları kaydetti:

"Takım içinde arkadaşlarla 'Afrika birliği' diye bir esprimiz var. Bifouma, Chebake, Chaalali, Farnolle; böyle bir birliğimiz var, biz zaten hepimiz aynı dili konuştuğumuz için. Takımdaki herkesle aram çok iyi, herkesle çok iyi anlaşıyorum ama ancak bu isimlerle aynı dili konuştuğumuz için biraz yakınlık hissediyoruz birbirimize."

"HER MAÇ ZOR, KOLAY MAÇ YOK"

İç sahada bazen beklenmedik puan kayıpları yaşadıklarını belirten Moryke Fofana, "Hiçbir maç kolay değil ama kaybetmemiz lazımdı. Belki şahsi hatalarımız yüzünden belki takım olarak iyi motive olamadığımız için kaybettiğimiz maçlar vardı. Taraftarlarımızdan takım ve şahsım adına özür diliyorum. Tabii ki her maç zor, kolay maç yok. Ancak bazen bizi de anlasınlar. Ailevi sorunlarımız oluyor. Tabii bunu sahaya yansıtmamamız lazım. Her şey geçmişte kaldı. İkinci yarı çok farklı bir Malatyaspor olacak" diye konuştu.

"SERGEN HOCA FUTBOLCU OLARAK DOĞMUŞ"

Teknik direktörü Sergen Yalçın hakkında da değerlendirmede bulunan Fofana, "Sergen hocayı övmek ya da anlatmak benim haddim değil. Tüm Türkiye ve dünya biliyor ki Sergen hoca bir efsane. Hatta Konyaspor döneminde 5'e 5 bir maç yapıyorduk. Hoca da oyuna girmişti. Sol ayağıyla göremeyeceğiniz bir aşırtma gol attı. Müthiş bir aşırtmaydı. Orada kendi kendime dedim ki Sergen Hoca futbolcu olarak doğmuş" ifadelerini kullandı.

Fofana, röportajın sonunda ise Yeni Malatyaspor taraftarlarına Türkçe "Birlikte başaracağız" diye mesaj gönderdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Moryke Fofana'nın açıklamaları


DGS KODU: 09.01.2020 - Haber Kodu : 200109040
DGS KODU: 09.01.2020 - Haber Kodu : 200109041
=============================================================

(ÖZEL) Gaziantep FK'nın Senegalli oyuncusu Djilobodji: Gelmeden önce Sow ile konuştum
 
"Gaziantep'te olduğum için mutluyum"

"Sumudica harika bir insan"

"Gazetecilere röportaj verebilmek için okuluma devam ettim"

"Chelsea forması giyseydim burada olamazdım"

"Kebap, baklava, katmer... Hepsi hoşuma gidiyor"

"Burak Yılmaz, Sörloth, Rodallega iyi oyuncular"

"Senegallilerin sevilmesinde 2002 Dünya Kupası'nın payı vardır"

"Türkiye en iyi takımlardan birisi"

"Şampiyonluk potansiyeli hocamız ve yönetimimizde var"

"Gaziantep'e gelmeden Moussa Sow ile konuştum"

Sumudica: Djilobodji çalıştığım en iyi savunma oyuncularından birisi

"Ligin en iyi stoperleriyle çalışmak ayrı bir şans"

İbrahim ALİOĞLU - Kaan ÜLKER / ANTALYA, Süper Lig'de Gaziantep Futbol Kulübü forması giyen Senegalli oyuncu Papy Djilobodji, Türkiye'ye gelmeden önce vatandaşı Moussa Sow ile konuştuğunu söyledi.Djilobodji, "Geçen sezon burada Moussa Sow oynuyordu ve ben de gelmeden önce onu arayıp bilgi aldım. Şehir hakkında bana güzel bilgiler verdi. Beni arayan Senegalli oyuncular olursa buraya gelmelerini seve seve söylerim. Güzel bir şehirde yaşayacağını ve güzel bir takımda çalışacağını söylerim" diye konuştu.

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Gaziantep Futbol Kulübü'nün 31 yaşındaki oyuncusu Papy Djilobodji, Demirören Haber Ajansı'na () özel açıklamalarda bulundu. Senegalli defans oyuncusu, "2002 yılında Türkiye, Senegal'e karşı oynamıştı. Ümit Davala, İlhan Mansız vardı. Daha gençtim ve televizyondan izliyordum" dedi.

"GAZİANTEP'TE OLDUĞUM İÇİN MUTLUYUM"

Ligin ikinci yarısının daha zorlu geçeceğini belirten Djilobodji, "Türkiye'de Gaziantep Futbol Kulübü'nün ismini daha önce duymamıştım. Herkes Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi biliyor. Buraya geldiğim için mutluyum, iki taraf da sözünü tuttu. Buraya gelmeseydim tabii ki başka bir yer de olurdu ama Gaziantep Futbol Kulübü ve şehrini çok seviyorum. Burada olduğum için mutluyum" ifadelerini kullandı.

"SUMUDICA HARİKA BİR İNSAN"

Teknik direktör Marius Sumudica ile çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Djilobodji, "Sahadayken agresif olabiliyor ve enerjisini bize de yansıtıyor. Maç bittikten sonra da çok iyi bir insan. Sahada antrenmanda bir futbolcuya bir şey söylemesi gerekiyorsa yüzüne söyleyen bir hoca. Bir kardeş, bir baba gibi davranıyor bize. Ben gerekten kendisiyle çalıştığım için mutlu hissediyorum. Harika bir insan, umarım uzun yıllar onunla çalışamaya devam ederim" diye konuştu.

"GAZETECİLERE RÖPORTAJ VEREBİLMEK İÇİN OKULUMA DEVAM ETTİM"

Futbolcu olmak için çok emek verdiğini vurgulayan deneyimli oyuncu, "Futbol hayatımın hikayesini anlatmak uzun zaman alır. Küçükken futbol oynayan arkadaşlarımı görüyordum ve benim de bir futbol topum olsun diye ağlıyordum. Bir gün babam beni yanına çağırdı ve ne olmak istediğimi sordu, ben de futbolcu olmak istediğimi söyledim. Babam da bana, okula gidersem futbolcu olduğumda gazetecilerle nasıl röportaj verebileceğimi öğreneceğimi söyledi. Ben de gazetecilerle röportaj yapabilmek için okuluma devam ettim. Sonrasında Fransa'da alt liglerde bir takımda futbol oynamaya başladım. Sadece 3 ay forma giydim. Gözlemcilerin dikkatini çektim. Fransa'nın büyük takımları beni istiyordu. Sonra Nantes'a giderek ilk profesyonel sözleşmemi imzaladım" şeklinde konuştu.

"CHELSEA FORMASI GİYSEYDİM BURADA OLAMAZDIM"

Premier Lig'e ilk gittiğinde forma şansı bulamadığını anlatan Djilobodji, "Hayatımda olanlarla gerçekten mutluyum. İngiltere'ye Premier Lig'e gitme fırsatı buldum ama forma giyemedim. Takımın aldığı sonuçlar hocanın beni oynatmasına yetmedi. Büyük bir kulüp ve iyi arkadaşlıklar edindim. İçimde oynayamadığım için burukluk var. İkinci sezon Almanya'da Werder Bremen'e kiralandım. İyi bir sezon geçirdim ve attığım golle takımımı Bundesliga'da tuttum. Belki o dönemde Chelsea forması giyseydim şu an burada olamazdım. Şu an burada olduğum için çok mutluyum, hiçbir sıkıntım yok. Allah'a ve kadere inanan bir insanım, bugün buradaysam onun sayesinde" ifadelerini kullandı.

"KEBAP, BAKLAVA, KATMER... HEPSİ HOŞUMA GİDİYOR"

Yemek yemeyi çok sevdiğini söyleyen Senegalli, "Zayıf göründüğüme bakmayın, çok yemek yiyen birisiyim. Gaziantep harika, güzel tatları olan bir mutfak. Yemekler çok güzel. Kebap, baklava, katmer... Hepsi benim hoşuma gidiyor" dedi.

"BURAK YILMAZ, SORLOTH, RODALLEGA İYİ OYUNCULAR"

Süper Lig'de kaliteli golcüler olduğunu söyleyen Djilobodji, "Burak Yılmaz'ı biliyorum, kendisine karşı oynamadım ama iyi bir oyuncu. Takımımızda Kayode var. Çok hızlı bir oyuncu. Trabzonspor'da Sörloth var. Rodallega da kaliteli bir oyuncu" diye konuştu.

"SENEGALLİLERİN SEVİLMESİNDE 2002 DÜNYA KUPASI'NIN PAYI VARDIR"

Senegalli futbolcuların Türkiye'de sevilmesini de değerlendiren yıldız defans oyuncusu, "Aynı dine sahibiz, bu olabilir ama bir nedeni de 2002 yılında Türkiye, Senegal'e karşı oynamıştı. Ümit Davala, İlhan Mansız vardı. Daha gençtim ve televizyondan izliyordum" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE EN İYİ TAKIMLARDAN BİRİSİ"

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türk halkının takımına destek vermesi gerektiğini dile getiren Djilobodji, "Türk halkına çok büyük bir görev düşüyor. Türk halkının takımının arkasında durmasıyla milli takım her şeyi yapabilir. O potansiyele sahipler. Milli takımın elemelerdeki son İzlanda maçını seyrettim. Türkiye en iyi takımlardan birisi. Avrupa ve Dünya Kupası'nda üst turlara çıkabilecek kapasiteye sahip" dedi.

"ŞAMPİYONLUK POTANSİYELİ HOCAMIZ VE YÖNETİMİMİZDE VAR"

Gaziantep Futbol Kulübü'nün profesyonel bir yapıda yönetildiğini belirten Djilobodji, "Futbol bu ama o potansiyeli hocamızda ve yönetimimizde görüyorum. Takım olarak şampiyonluk hedefine uzağız. Bu hedefe gitmek için 25-30 tane kaliteli oyuncuya ihtiyaç var. Bu sezon takımımızın ilk 10 içinde kalacağına inanıyorum. Hoca ve yönetim açısından olmasa da futbolcular açısından şampiyonluk biraz uzak. Özgüvene ihtiyaç var. Bazen istediğimiz sonuçları alamıyoruz, bu da kırılmaya yol açıyor. Oyuncular açısından zor ama hoca ve yönetimde bu ışığı görebiliyorum. Şampiyonluk potansiyeli olan bir hoca ve yönetimimiz var" açıklamasında bulundu.

"GAZİANTEP'E GELMEDEN MOUSSA SOW İLE KONUŞTUM"

Senegalli futbolcu, Gaziantep'e gelmeden önce vatandaşı Moussa Sow'u aradığını vurgulayarak, kendisini arayacaklara da şehri anlatacağını söyledi. Djilobodji, "Geçen sezon burada Moussa Sow oynuyordu ve ben de gelmeden önce onu arayıp bilgi aldım. Şehir hakkında bana güzel bilgiler verdi. Beni arayan Senegalli oyuncular olursa buraya gelmelerini seve seve söylerim. Güzel bir şehirde yaşayacağını ve güzel bir takımda çalışacağını söylerim" diye konuştu.

SUMUDICA: DJILOBODJI ÇALIŞTIĞIM EN İYİ SAVUNMA OYUNCULARINDAN BİRİSİ

Papy Djilobodji'nin Demirören Haber Ajansı'na yaptığı özel açıklamalar sırasında futbolcusunun yanına gelen teknik direktör Sumudica ise "Sadece Papy'nin adını verirsem diğer arkadaşlar mutsuz olur, ama şu ana kadar çalıştığım en iyi savunma oyuncularından birisi" dedi.

"LİGİN EN İYİ STOPERLERİYLE ÇALIŞMAK AYRI BİR ŞANS"

Sumudica, takımdaki oyuncularından övgüyle bahsederken, "Benim hakkımdaki düşünceleri için kendisine teşekkür ederim. Benim de onun hakkındaki düşüncelerim aynı. Takımda çok karakterli isimlerle çalışıyoruz. Takımımızda Kana Biyik, Tosca ve Papy var. Ligin en iyi stoperiyle çalışmak benim için ayrı bir şans. Antrenmanda yüreklerini ortaya koyan futbolcularla çalışıyorum. Sonuç da ortada 24 puanla ligin ortasındayız" diyerek sözlerini tamamladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Papy Djilobodji'nin açıklamaları

- Marius Sumudica'nın açıklamaları


DGS KODU: 09.01.2020 - Haber Kodu : 200109035
DGS KODU: 09.01.2020 - Haber Kodu : 200109036
=============================================================

(ÖZEL) Rizespor Sportif Direktörü Yılmaz Bal: Muriç gibi bir ismin yerini doldurmak zor

"İkinci yarıda çok farklı bir Rizespor izleteceğiz"

"Ligi ilk 10'da bitirebiliriz"

İbrahim ALİOĞLU - Kaan ÜLKER - Namık Kemal KILINÇ / ANTALYA, Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor'da sportif direktör Yılmaz Bal, sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan 25 yaşındaki Kosovalı forvet Vedat Muriç'e övgü yağdırarak, "Vedat Muriç gibi bir ismin yerini doldurmak çok zor. Muriç sadece Türkiye'de değil, Avrupa'da da aranılan bir forvet" dedi.

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Çaykur Rizespor'da sportif direktör Yılmaz Bal, Demirören Haber Ajansı'na () özel açıklamalarda bulundu.

"LİGİ İLK 10'DA BİTİREBİLİRİZ"

Lig yarışının ikinci yarıda zor geçeceğini belirten Bal, "İlk yarı Çaykur Rizespor açısından bakıldığında 12'nci sırada olmamız ve 20 puanla bir derece ortada olmak ikinci yarı öncesi güven veriyor. İkinci yarı içerisinde ne olur kestirmek zor. Hedefimiz ligin ilk yarısını 26 -27 puanda bitirmekti, 20 puan da kötü değil; geçen sezonu 12 puanla bitirmiştik. Gerek kampı gerekse transferlerimizi olumlu bir şekilde bitirirsek sezonun ikinci yarısını ilk 10 içerisinde bitirebiliriz" diye konuştu.

"4 OYUNCU DAHA ALACAĞIZ"

Transfer çalışmalarının sürdüğünü anlatan Bal, "Bir transferimizi gerçekleştirdik. Toplamda 5 transfer yapmayı düşünüyoruz.  4 oyuncu daha kadromuza katmak istiyoruz. Bunu içinde yerli oyuncular da var. Görüşmelerimiz de devam ediyor. Olur mu olmaz mı, oyuncular kulüplerinden ayrılabilir mi bunlar hep bir varsayım. Hepsi on gün içerisinde netleşir. Yerli olarak sol bek arayışımız var. Onun dışında yerli bir forvet düşünüyoruz. Diğer transferler yabancı olacak" dedi.

"KALECİ GÖKHAN, MELNJAK VE MOROZIUK TAKIMDA KALACAK"

Çaykur Rizespor'un üç önemli ismi Gökhan Akkan, Dario Melnjak ve Mykola Moroziuk'un takımda kalacağını bildiren Bal, "Bu üç oyuncu da çok değerli oyuncular. Sözleşmeleri devam ediyor. Sol bek Dario Melnjak'ın sözleşmesi devam ediyor, 1 yıl daha opsiyonu var. Kaleci Gökhan Akkan kendini kanıtlamış bir isim, sevdiğimiz ve değer verdiğimiz bir oyuncumuz. Ayrılık ve başka bir takıma gitme düşüncesi yok. Konuştuğumuz üç oyuncu Melnjak, Gökhan ve Moroziuk'un da öyle bir durumu yok. Hatta Melnjak ile şakalaşıyoruz 'Beni başka takıma veriyor musun?' diye soruyor, biz de 'Kalıyorsun' diyoruz. Rize'yi çok seviyorlar. Özellikle de Moroziuk Rize'yi çok seviyor. Onunla Denys Harmash transferi için Ukrayna'da beraberdik. Çok çok iyi bir teklif almaları halinde ayrılabileceklerini düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

"OKAN BURUK BAŞTA OLMAK ÜZERE İYİ İŞLERE İMZA ATTIK"

Geçen sezonki başarıda en büyük payın teknik direktör Okan Buruk'a ait olduğunu belirten sportif direktör Yılmaz Bal, şunları kaydetti:

"Biz geçen sezon transferde çok başarılı bir sezon geçirdik. Emeği olanları unutmamak gerekiyor. Okan Buruk başta olmak üzere başarılı işlere imza atıldı. Benim de bu işi takip eden güvendiğim isimler var. El birliğiyle bu duruma kadar getirdik. Biz geçen sezon yaptığımız 7 transferde de isabet sağladık. Bunu bu devre arasında da yapmayı çok istiyoruz."

"OĞULCAN ÇAĞLAYAN'IN SÖZLEŞMESİNİ UZATMAK İÇİN GÖRÜŞECEĞİZ"

Takımın genç yıldızı Oğulcan Çağlayan'ın sözleşmesini uzatmak için görüşme yapacaklarını dile getiren Bal, "Oğulcan Çağlayan gittiği 1'inci Lig takımlarında sürekli oynadı, bu sezon için ise 'Acaba oynar mıyım?' diye düşünürken yakaladığı şansı çok iyi kullandı. Sözleşmesi sezon sonu bitiyor. Onunla ilgili de çalışmalar var ve görüşme yapacağız. Onu da buradan duyuralım. Kendisinden memnunuz ama ona gelen resmi bir teklif yok" şeklinde konuştu.

"MURİÇ GİBİ BİR İSMİN YERİNİ DOLDURMAK ZOR"

Geçen sezonki başarıyı bu sezon da yakalamak istediklerini belirten Bal, "Geçen sezon iyi sezon yaşandı ve kimsenin beklemediği 39 puan toplandı. Rizespor'a kim gelirse gelsin başta böyle sıkıntılar olacaktı. Forvette de Vedat Muriç gibi bir ismin yerini doldurmak çok zor. Muriç sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da aranılan bir forvet. Bazı sonuçların sorumluluğu teknik adamlara, oyunculara ve transferlere yüklenir.  Bizim bu süreci iyi atlattığımızı düşünüyorum. İsmail hoca ekibiyle çok ciddi çalışmalar içerisinde. İkinci yarıda çok farlı bir Rizespor izleteceğiz" dedi.

"AVRUPA'DAKİ GENÇLERİMİZİN SAYISI ARTMALI"

Avrupa'ya daha çok genç oyuncu göndermemiz gerektiğini söyleyen Bal, şu ifadeleri kullandı:

"Avrupa'ya gönderdiğimiz genç oyuncu sayısını artırmak gerekiyor. Burada anormal bir durum yok. Biz Türk insanı olarak her şeyi başarabiliriz. Yaklaşık bir ay önce Fransa'ya futbolcu izlemeye gittiğimde Yusuf Yazıcı bizi evinde misafir etti. Yusuf ile de konuştuk. Şu anki futbolcularımız yurt dışında oynamayı çok istiyorlar. Çağlar'ın, Yusuf'un, Merih'in, Cengiz'in, Ozan'ın bu kapıyı açması ve Avrupa arenasında kabul ettirmeleri geriden gelen gençler için bir kapı açtı. Geçmişte de Rüştü ve Tugay vardı. Arda bu isimler arasında çok önemli. Sayı azdı ve şimdi sayı daha da fazla oldu. Avrupa'da çok fazla oyuncu izleme fırsatım oldu ve bizim gençlerimizin fazlası olduğunu düşünüyorum. Tek fark; lisan bilmek ve mental yapı."

"ŞENOL HOCAM VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Milli takımdaki başarı için A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'e teşekkür eden Bal, "Şenol hocama ve ekibine teşekkür ediyorum. Milli takımımızın hak ettiği şampiyonaya katılmasını sağladı. Milli takıma herkesin sahip çıkması gerçeğini Şenol hoca geldikten sonra herkes daha iyi idrak etti. Şenol hoca çok başarılı bir isim, yıllardır gittiği takımlarda yaptıkları ortada. Milli takımın Şenol hocayla daha da başarılı olacağını düşünüyorum. Milli takımın onun önderliğinde çok daha başarılı olacağını düşünüyorum. Çok önemli bir jenerasyon yakalandı. İçinde Emre Belözoğlu'nun ve Burak Yılmaz'ın bir ağabey ve yol gösterici olarak olması da çok büyük bir artı. Teknik adamlar her yere ulaşamaz, onlar da bu açığı çok iyi bir şekilde kapattı. Milli takımımızın çok iyi işlere imza atacağını düşünüyorum" diye konuştu.

"VAR SİSTEM OLARAK OTURMADI"

VAR ile ilgili ise Çaykur Rizespor Sportif Direktörü Yılmaz Bal, "VAR'ın olması gerektiğini düşünüyorum fakat bizim ülkemizde oturmadı. Doğru kullanılmadığını düşünüyorum. Sistem olarak daha oturmadı" yorumunu yaptı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Yılmaz Bal'ın açıklamaları


DGS KODU: 09.01.2020 - Haber Kodu : 200109034
=============================================================

Beşiktaş'ta Ljajic sakatlanarak idmanı yarıda bıraktı
 
Ali DANAŞ/BELEK, Beşiktaş'ta sabah idmanında çift kale maç esnasında sakatlanan Adem Ljajic, antrenmanı yarıda bıraktı.

İkinci devre hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Beşiktaş, kampın 6'ncı gününe tatsız başladı. Çift kale maç sırasında rakibi ile mücadele ederken geri gitmeye çalışan Sırp orta saha Ljajic, bir anda ters basarak acı içinde kendini yere bıraktı. Hemen doktorların müdahale ettiği sakatlık sonrası bir süre kendine gelmeye çalışan Ljajic, hafif bir düzelme sonrasında antrenmanı yarıda bırakarak otele döndü.

Öte yandan, siyah-beyazlıların bir saat süren idmanı taktik çalışması şeklinde geçti. Teknik direktör Abdullah Avcı hücum organizasyonları üzerinde dururken pas, hücum pres çalışması ve çift kale maç ile antrenman sona erdi.

İdmana grip olan Elneny ile tedavisi devam eden Douglas ve Dorukhan katılmadı. Rebocho ve Tyler Boyd ise sadece koşu antrenmanı yaptı. Burak, Diaby ve N'Koudou antrenman sonrası özel olarak şut çalışması gerçekleştirdi.

2018 yılı Eylül ayında Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından başlatılan Çocuk ve Gençleri Koruma Sosyal Projesi kapsamında, Finike İlçesi Yuvalı Şehit İsmail Çalkan Ortaokulu'nda öğrenim gören 12 öğrenci, Beşiktaş antrenmanını takip etti. Çocuklar ve askeri yetkililer takımla ve futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Beşiktaş, Antalya kampını yarın oynayacağı Altınordu maçı ile tamamlayacak. Kamp otelinin sahasında oynanacak karşılaşma saat 16.30'da başlayacak.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- Ljajic'in sakatlandığı pozisyondan sonraki görüntüleri

- Burak, Diaby ve N'Koudou'nun şut çalışması

- Antrenman detaylar

- İdmanı ziyaret eden çocuklar
=============================================================

Damien Comolli: Başkanımızın kararlarına saygı gösterilmelidir
 
"Simon'u taraftarlarımız iyi bir şekilde karşılamalıdır"

Mustafa AKIN/Belek (ANTALYA, Damien Comolli, "Başkanımızın takıma faydalarını düşününce kararına saygı gösterilmelidir. Simon'u da taraftarlarımız iyi bir şekilde karşılamalıdır" dedi.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Twitter hesabı açan Comolli, takıma yeni dahil olan Simon Falette'nin transferi hakkında bilgiler paylaştı. Falette transferinde kendisi ile ilgili hikayeyi paylaşmak istediğini belirten Damien Comolli, "Başkanımızın takıma faydalarını düşününce kararına saygı gösterilmelidir. Simon'u da taraftarlarımız iyi bir şekilde karşılamalıdır. Bugün basında çıkan haberlere göre oyuncuyu getirmek için Rogon Ajansı ile anlaştığım doğru değil. Bu ajans ile sadece Tolga ve Gustavo transferleri için görüştüm.

Rogon ve benim aramda sözde bir ticari anlaşma olduğu doğrultusunda çıkan haberler üzerinden benimle alakalı saçma iddialarda bulunan kişiler hakkında yasal işlem başlatacağız. Fenerbahçe ailesine saygılarımla" ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2023'te Cumhurbaşkanı kim olmalı?
2023'te Cumhurbaşkanı kim olmalı?
Namaz Vakti 01 Aralık 2021
İmsak 06:32
Güneş 08:02
Öğle 12:58
İkindi 15:22
Akşam 17:44
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 13 30
2. Man City 13 29
3. Liverpool 13 28
4. West Ham 13 23
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 13 20
7. Tottenham 12 19
8. M. United 13 18
9. Brighton 13 18
10. Leicester City 13 18
11. Brentford 13 16
12. Crystal Palace 14 16
13. Aston Villa 13 16
14. Everton 13 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 13 14
17. Watford 13 13
18. Norwich City 14 10
19. Burnley 12 9
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 14 33
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 14 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7
banner344
Günün Karikatürü Tümü
sanalbasin.com üyesidir