banner314

banner325

Aziz Yıldırım'dan çok tarntışılacak iddialar

Ziraat Türkiye Kupası Final maçının hakemi Mete Kalkavan'a tepki gösteren Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Devre arasında girdim, kardeşim önünde oluyor sen hakemsin,...

SPOR 27.05.2016, 02:17 27.05.2016, 09:01
Aziz Yıldırım'dan çok tarntışılacak iddialar

YILDIRIM: İKİ ADAMIN DÜDÜĞÜNE HER ŞEY BIRAKILMAZ
Ziraat Türkiye Kupası Final maçının hakemi Mete Kalkavan'a tepki gösteren Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Devre arasında girdim, kardeşim önünde oluyor sen hakemsin, kural var. Kurala göre faul mü değil mi? Arkadan çelme, tekme vurdu mu vurdu. Sarı kart göster. Göstermiyorsun cezalandırmıyorsun futbolcuları. Kim yapıyorsa cezalandır. Bunu söyledim. Söyleyeceğiz de bu kadar para harcıyoruz, iki adamın düdüğüne her şey bırakılmaz. Sen gördüğünü çal kim yapıyorsa bizimkiler yapıyorsa da çal" dedi. Yıldırım, görüşmesinin ardından Kalkavan'ın ikinci yarıda değiştiğini söyledi.

Aziz Yıldırım maçın ardından stat çıkışında açıklama yaptı. Türkiye Kupası finali oynadıklarını ve kaybettiklerini dile getiren Yıldırım, ilk devre kötü, ikinci devre de iyi oynayıp gol atamadıklarını söyledi. Sahada takımın kazanmanın ve kaybetmesinin önemli olmadığını aktaran Yıldırım, Türkiye'de herkesin bazı gerçekleri görmesi gerektiğini belirtti. Statta taraftarın küfür ettiğine dikkati çeken Yıldırım, "15 bin kişi anamıza küfür ediyor. 15 bin, 25 bin kişi futbolcularımıza küfür ediyor. Camiamıza 15-20 bin kişi küfür ediyor. Peki Fenerbahçe seyircisi küfür ediyor mu? Yok. Bir kaç kişi ediyorsa, onu da yanındakiler susturmaya çalışıyor. Ben müdahale ediyorum, yapmayın etmeyin, hallediyoruz" dedi.

"ERGİN ATAMAN'A TEPKİ"

Basketbol takımının dün Galatasaray ile oynadığı kupa maçına değinen Yıldırım, Galatasaray'ın ve milli takım antrenörü Ergin Ataman'ın seyirciyi tahrik etmek için elinden geleni yaptığını söyledi. Ataman'ın kazanamayacağını bildiği için bazı davranışlar sergilediğini anlatan Yıldırım, "Fenerbahçe daha iyi takım, kaybedecek. Kazanmanın yolu ne? İnsanları orada tahrik etmek. Hedefi, sahayı kapattırmak, boşaltmak. O şekilde de kazanmak. Oyuncuya, seyirciler tepki koyuyor. Alıyor, yarım dakika yanında oturtuyor. Sonra sahaya sürüyor. Millet yine tepki koyuyor. El, kol hareketleri yapıyor" diye konuştu. 

"FETHULLAH GÜLEN'İN GALATASARAY'I ŞAMPİYON ETTİĞİ SÖYLENİYOR"


Galatasaraylılara seslendiğini belirten Aziz Yıldırım, şunları söyledi:
"Aziz Yıldırım şike yapmadı. Benim şike yaptığıma dair her türlü belge, bilgiyi ortaya koyalım. Bir Allah'ın kulu benim şike yaptığımı, bir kulübe ya da oyuncuya para verdiğimi veya başka bir işlem yaptığımı ispat ederse, kendimi köprüden atarım. Bunu UEFA'da da söyledim, bugün de söylüyorum, yarın da söyleyeceğim. Ama Galatasaray şike yaptı. Şikeyi bu ülkeye sokan Galatasaray. 8-0'ları unuttu mu herkes? Benim bu olaylarda bir tane Allah'ın kulu diyebilir mi para aldık? Kimse söyleyebiliyor mu? Fenerbahçe camiası geldi, şöyle teklif etti, böyle teklif etti diye. Söylemezler, çünkü öyle bir şey yok. Sivas'a paralar gitti. Emenike gelmiş, paraları sayarken fotoğraf çektirmiş. Nerede bunlar? Bizi yargılayanlar, hapse atanlar hepsi dışarıda. 2000 yılında Fethullah Gülen'in dua ederek Galatasaray'ı şampiyon yaptığı söyleniyor. Biz de böyle bir şey yok. Bugün Avrupa'da üç tane final four oynamış bir kulübüz." 

"DURMADAN CEZA ÖDÜYORUZ"


Fenerbahçeli oyuncuların kupa törenine katılmadığına değinen Yıldırım, şöyle konuştu:
"Ama 15 bin kişi bize orada küfür edecek federasyon gel kupa vereceğim, ikinci olarak çık. Oyuncular çıkmadı, ben de dedim çıkmayın diye. Bize küfür ediyorlar. Niye çıkalım? Maç bitiyor, bize küfür ediyorlar. Devlet Passolig'i çıkardı. Passolig'in amacı neydi, en ufak bir hadise yapanı yakalayıp, atmaktı. Biz ceza ödüyoruz bu olaylarda. Tribünlerin yarısını, tamamını kapatıyorlar. Kafalarına göre her şeyi yapıyorlar. Passolig'i niye çıkardınız kardeşim? Sahada biz mücadele ediyoruz. Fair Play için seyircileri ikna etmeye çalışıyoruz. Ama şimdi, kimse sahip olmuyor. Ceza veriyorlar. Durmadan ceza ödüyoruz. UEFA'ya bildirdiğimiz hesaplarda bu cezalar ziyan olarak gözüküyor. Yazık değil mi bu kulüplere?" 

"İNDİM AŞAĞIYA İKİNCİ YARI DEĞİŞTİ"

Aziz Yıldırım, hakem hatalarına tepki gösterdi. Final maçının devre arasında Mete Kalkavan'a tepki gösterdiğini anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:
"Bu sene Türkiye'de şampiyonları da küme düşenleri de orta sıraları da hepsini hakemler tayin ettiler. Mete Kalkavan, o kadar çok iyi hakem. Genç, ümit ediyorduk. Ali Palabıyık iyi hakem. Bunlar yetişsin diye. Bunlar kendilerini bir başka türlü görmeye başladılar. İlk devre önünde Volkan'a Emre tekmeyi basıyor, oyna diyor. Emre bir daha yapıyor oyna diyor. İki defa yaptın diyor, üçüncüsünü yaparsan kart gösteririm diyor. Kurallar var. Kurallara göre faulse faulü verecek. İndim aşağıya bunları yüzüne söylüyorum. İkinci yarı değişti. Ayıp ya. Ondan sonra Aziz Yıldırım aşağıya iniyor, soyunma odasına giriyor, koridorda küfür ediyor.

"ŞAMPİYONLUĞUMUZU ENGELLEDİ"


Halis Özkayha ile Fırat Aydınus'un kararlarını eleştiren Yıldırım, "Bizim Halis Özkahya ile Fırat Aydınus bu sene şampiyonluğumuzu engelledi. İki hakem adı diğer maçları söylemiyorum. Antep'te eliyle gol attı verdi. Berabere kaldı. Beşiktaş'la olimpiyatta 3-2 yenildik. İkinci gol ofsayt. Ersan Gülüm, Markovic'e tekmeyi vuruyor orta sahada, gole gidiyor çocuk. Adam altı aydır sahalarda yok. Bugün ilk defa sahaya çıktı. İstanbul Büyükşehir maçında kötü oynuyoruz ama ilk devre Volkan'a penaltı var vermiyor. Ondan sonra kaybediyorsunuz. Diğer takımları hakemler bu sene yaktılar. Bana ceza verdiler yine. Beşiktaş başkanına, Galatasaray başkanına ceza vermediler. Aziz Yıldırım'a ceza veriyorlar. Federasyonun genel kurulunda konuşma yapacağım. Orada konuşacağım herkes dinlesin beni" diye konuştu.

"ŞİKE YAPMADIM"


Stada gelen taraftarın rahat maç seyretmesinin sağlanması gerektiğini vurgulayan Yıldırım, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın stadında kupa verilemediği için karşılaşmanın Antalya'da oynandığını savundu. Kendisine yönelik küfürlere tepki gösteren Yıldırım, "Şike yapsana, ben şike yapmadım. Bu kadar hukuk önünde mücadele ediyorum. Onlar ama Strumgraz maçında son 5 dakikayı seyredin. Şike var mı, yok mu? Şike ne demek tarifini yapalım. Ayıp, insaf. Ben şike yapmadım ama Galatasaray hep şike yapıyor. Bak söylüyorum versinler beni tahkime, nereye vereceklerse versinler. Beni daha fazla konuşturmasınlar, detaylara girerim altından hiç kimse kalkamaz, önce herkes edepli olacak, adam olacak. Bana söylediğiniz zaman onun ispatını yapacaksınız ama ben sizinkileri ispatlıyorum" dedi.

"GİRİN İÇERİ DEDİM"

Fenerbahçeli futbolculara kupa törenine çıkmamalarını söylediğini anlatan Yıldırım, "Oyuncular çıkıyorlardı. Orada küfür etmişler. 'Gökhan Gönül tören başlamadan bize küfür etmeye başladılar' dedi. Ben de 'O zaman girin içeri. Çıkmayın, neye çıkıyorsunuz o zaman' dedim. Küfür yemeye mi çıkıyorlar" dedi. 
Gündem değiştirmek için konuşmadığını da vurgulayan Yıldırım, gerçekleri kendisinden başkasının konuşmadığını ve herkesin deve kuşu gibi kafasını kumum içine gömdüğünü söyledi. 

"ESRAR, KOKAİN İÇİLİYOR"

Statlardaki tribünde sorun yaşandığını belirten Yıldırım, "Küfür var. Tribünde esrar, kokain içiliyor. Kasımpaşa küçülmeye gidiyor, hakemler. Kasımpaşa, Trabzon'a yazık değil mi? Ben, 'bizim hakkımız yendi, diğerlerinin hakkı yenmiyor' demiyorum. Bir tek Galatasaray ve Beşiktaş. Trabzon'da Galatasaray elle gol attı, Trabzon yandı" diye konuştu.

"İKİ ADAMIN DÜDÜĞÜNE BIRAKILMAZ"


Maçın hakemi Mete Kalkavan'a devre arasında söylediklerini anlatan Yıldırım, "Devre arasında girdim, kardeşim önünde oluyor sen hakemsin, kural var. Kurala göre faul mü değil mi? Arkadan çelme, tekme vurdu mu, vurdu. Sarı kart göster. Göstermiyorsun, cezalandırmıyorsun futbolcuları. Kim yapıyorsa cezalandır. Bunu söyledim. Söyleyeceğiz de bu kadar para harcıyoruz iki adamın düdüğüne her şey bırakılmaz. Sen gördüğünü çal kim yapıyorsa bizimkiler yapıyorsa da çal" dedi.

"PEREİRA'NIN İKİ SENE MUKAVELESİ VAR"

Gazetecilerin takımdan ayrılması söz konusu olan bazı futbolcular hakkında sorusuna ise Yıldırım, teknik direktör Pereira ile görüşüp değerlendirme yapacağını söyledi. Pereira'nın iki sene mukavelesi bulunduğuna değinen Yıldırım, bir gazetecinin daha önce şampiyon olamadığı zaman Fenerbahçe'de teknik direktör değişikliği yaşandığı yönündeki soruya tepki gösterdi. Yıldırım, gazeteciye, "Doğru düzgün soru sorun. Böyle saçma soru sormayın. Niye kalanlar da oldu. Genellemeyi sen yapıyorsun. Oturacağız, hoca yöneticiler konuşacağız. O plana göre gideceğiz" diye konuştu.

"MOURİNHO GELİYOR, BU DEVİRLER BİTTİ"


Yıldırım, Mourinho'nun Fenerbahçe'ye teknik direktör olarak geleceği yönündeki iddialar hakkında ise şunları söyledi:
"Mourinho alıyor, Fenerbahçe Moruinho geliyor, bilmem kim geliyor. Bu devirler bitti. Haberiniz olsun. UEFA kuralları var, hepimizin bu kurallara uyması lazım. Kulüplerin borçlanmaması lazım bunun için. Her şeye dikkat edeceğiz" dedi. Bir gazetecinin Fenerbahçe'nin 17 yıl sonra ilk defa bir sezonda Galatasaray'ı hiç yenemediğini hatırlatması üzerine de Yıldırım,Galatasaray ile Beşiktaş'ı en fazla yenen takımın Fenerbahçe olduğunu söyledi.

Tolga YILDIRIM/ANTALYA, (DHA)-

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
25
açık
Günün Anketi Tümü
2023'te Cumhurbaşkanı kim olmalı?
2023'te Cumhurbaşkanı kim olmalı?
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:30
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 38 81
2. Fenerbahçe 38 73
3. Konyaspor 38 68
4. Başakşehir 38 65
5. Alanyaspor 38 64
6. Beşiktaş 38 59
7. Antalyaspor 38 59
8. Karagümrük 38 57
9. Adana Demirspor 38 55
10. Sivasspor 38 54
11. Kasımpaşa 38 53
12. Hatayspor 38 53
13. Galatasaray 38 52
14. Kayserispor 38 47
15. Gaziantep FK 38 46
16. Giresunspor 38 45
17. Rizespor 38 36
18. Altay 38 34
19. Göztepe 38 28
20. Ö.K Yeni Malatya 38 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 36 70
2. Ümraniye 36 70
3. Bandırmaspor 36 62
4. İstanbulspor 36 60
5. Erzurumspor 36 58
6. Eyüpspor 36 57
7. Samsunspor 36 51
8. Boluspor 36 50
9. Manisa Futbol Kulübü 36 49
10. Tuzlaspor 36 49
11. Denizlispor 36 49
12. Keçiörengücü 36 48
13. Gençlerbirliği 36 48
14. Altınordu 36 45
15. Adanaspor 36 45
16. Kocaelispor 36 44
17. Bursaspor 36 44
18. Menemen Belediyespor 36 38
19. Balıkesirspor 36 12
Takımlar O P
1. M.City 38 93
2. Liverpool 38 92
3. Chelsea 38 74
4. Tottenham 38 71
5. Arsenal 38 69
6. M. United 38 58
7. West Ham United 38 56
8. Leicester City 38 52
9. Brighton 38 51
10. Wolverhampton Wanderers 38 51
11. Newcastle 38 49
12. Crystal Palace 38 48
13. Brentford 38 46
14. Aston Villa 38 45
15. Southampton 38 40
16. Everton 38 39
17. Leeds United 38 38
18. Burnley 38 35
19. Watford 38 23
20. Norwich City 38 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 86
2. Barcelona 38 73
3. Atletico Madrid 38 71
4. Sevilla 38 70
5. Real Betis 38 65
6. Real Sociedad 38 62
7. Villarreal 38 59
8. Athletic Bilbao 38 55
9. Valencia 38 48
10. Osasuna 38 47
11. Celta Vigo 38 46
12. Rayo Vallecano 38 42
13. Elche 38 42
14. Espanyol 38 42
15. Getafe 38 39
16. Mallorca 38 39
17. Cadiz 38 39
18. Granada 38 38
19. Levante 38 35
20. Deportivo Alaves 38 31
Günün Karikatürü Tümü
sanalbasin.com üyesidir