Şişli’de, 4 katlı apartmanın 3. katında yangın çıktı. Yanan binada mahsur kalan İskender ve Yayla Arıdağ isimli yaşlı çitfi alevlerin arasından itfaiye ekipleri kurtardı. Hastaneye kaldırılan çiftin tedavileri devam ediyor.

İnönü Mahallesi Çimen Sokak 33 numarada bulunan 4 katlı apartmanda, dün saat 23.00 sıralarında henüz bilinmeyen sebeple yangın çıktı. Kale Apartmanı’nın 3. katından alevler çıktığını gören vatandaşlar, durumu itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Yanan dairede ikamet eden İskender ve Yayla Arıdağ çifti içerinde mahsur kaldı. Yayla Arıdağ, evi kaplayan yoğun duman ile alevlerden kurtulmak için evin balkonuna çıktı. Dumandan etkilenen İskender Arıdağ ise baygınlık geçirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, evin kapısını kırarak içeri girdi. Önce baygın olarak bulunan ve durumu ağır olan İskender Arıdağ’ı dışarı çıkartan ekipler, daha sonra da balkonda kurtarılmayı bekleyen Yayla Arıdağ’ı alevlerin arasından çıkarttı.

İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yaşlı çift ambulanslarla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyoğlu ve Şişli itfaiye gruplarına bağlı ekiplerin yaklaşık yarım saatlik çalışmasıyla yangın kontrol altına alındı. Yangın sebebiyle mahalle sakinleri büyük panik yaşadı.

Yaşlı çiftin komşuları, dairenin penceresinden alevler çıktığını görünce durumu itfaiyeye bildirdiklerini söyledi. Görgü tanıkları, yangında mahsur kalan yaşlı çifti itfaiyenin kurtardığını aktardı.

Hastaneye kaldırılan İskender ve Yayla Arıdağ’ın tedavisi sürüyor. Polis ve itfaiye yangının çıkış sebebini belirlemek için inceleme başlattı.