ABD’de biri kadın diğeri erkek iki mahkum yüksek güvenlikli hapishanede havalandırma sistemini kullanarak cinsel ilişkiye girdi.

Arien L’Italien (23) ve Karla Wilson (25) Portland'daki Cumberland County hapishanesinde filmleri aratmayacak bir olaya imza attılar. Arien L’Italien kendisini gözaltına almak isteyen bir polis memurunun silahını gasp etmekten tutuklu. Karla Wilson ise cinsel saldırı suçlamasıyla hapishanede. Hapishanede kaldıkları hücreleri aynı katta fakat arasında bir yürüme alanı ve iki güvenlik kapısı var.

İşte o hapishanede cumartesi gecesi sıradışı bir olay yaşandı.

L’Italien bir bloktan öbürüne sürünerek geçerken yakalandı. Daha sonra izlenen güvenlik kamerasında L’Italien'in kadınların koğuşunun bulunduğu bölgeye sürünerek girdiği görüldü. Tam dört kapı geçerek Wilson'un hücresinin bulunduğu alana giren Arien L’Italien'in Wilson ile cinsel ilişkiye girdiği belirtildi.

Mahkumların biribirlerini arkadaşları sayesinde tanıdığı ve ilk bilgilere göre havalandırma sistemini kullanarak bu randevuyu gerçekleştirdikleri sanılıyor. Kapıların ise görevlileri kandırarak açık bıraktıkları düşünülüyor. Olaydan sonra biki mahkum başka hapishanelere gönderildi