Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, kuvvet komutanları ile birlikte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu makamında ziyaret etti.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, komuta kademesi ve 1.Ordu Komutanı Hayri Kıvrıkoğlu ile birlikte İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya iadeiziyarette bulundu. Genelkurmay Başkanı Özel’i Ankara’da ziyaret eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ziyaretine gelen Genelkurmay Başkanı Özel ve diğer komutanları valilik kapısında karşıladı. Valilik anı defterini imzalayan Özel ile Vali Mutlu, ziyaretin anısına birbirilerine karşılıklı plaket verdi. Valilik makamına geçen Vali Mutlu ve komutanlar birlikte basın mensuplarına görüntü verdi.
Vali Mutlu ziyaret ile ilgili olarak, “Türk silahlı kuvvetlerimizin çok değerli komutanları valiliğimizi ziyaret ederek bizleri şereflendirdiler. Kendilerine şahsım ve İstanbul halkı adına hoş geldiniz diyorum ve teşekkür ediyorum. Türk silahlı kuvvetleri her zaman ifade ettiğimiz gibi milletimizin göz bebeğidir. Milletimizin iftihar vesilesi ve gururudur. Bu konuda bize bu gururu yaşatan ve şanlı tarihimizi zaferlerle dolduran silahlı kuvvetlerimize minnettarlığımız ve sevgimiz yüksektir. Bu vesileyle sizlere başarı dileklerimi iletmek istiyorum. Silahlı kuvvetlerimiz donanmamız gerçekten çok güçlü bir savaş gemisi sahibi oldular. İnşallah hayırlı görevler yaparlar. Bir kez daha başarılar diliyorum.” dedi.
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel de ziyaretle ilgili olarak, Türkiye’nin ilk yerli yapımı savaş gemisinin hizmete açılış töreni için İstanbul’a geldiğini ve bu vesile ile komutan arkadaşları ile birlikte Vali Mutlu’yu ziyaret etmek istediğini belirtti.
Konuşmaların ardından bir süre Vali Mutlu ile baş başa görüşen komutanlar, daha sonra valilikten ayrıldı.