Gaziosmanpaşa'daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile mahalle muhtarları CHP ilçe örgütünün kahvaltısında biraraya geldi.

Toplantıda STK'ların ve muhtarların sorunları konuşuldu.

Mehmet Polat'ın yeniden Gaziosmanpaşa CHP İlçe Başkanı olmasıyla partide hareketlilik başladı. Göreve dönüşünün hemen ardından bölgedeki yerel medya mensuplarıyla bir kahvaltıda buluşan Mehmet Polat, şimdi de STK'lar ve muhtarları biraraya getirdi. CHP'nin Gaziosmanpaşa Merkez'deki İnegöl lokantasında verdiği kahvaltıda Mehmet Polat bir teşekkür konuşmasıyaptı. Polat, konuşmasında muhtarların sorunlarına değindi, son günlerde çok konuşulan Kentsel Dönüşüm'e dikkat çekti.

"AK PARTİYİ GAZİOSMANPAŞA'DAN SİLECEĞİZ"

Ak Partiyi Gaziosmanpaşa'dan sileceklerini ifade eden Başkan Polat, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Kentsel dönüşüm alt yapısı olmadan hazırlanmış bir proje. Gaziosmanpaşa'daki müteahhitlerin çoğu bu projede iş yapamıyor. Çünkü bu proje  kendi yandaşlarına rant sağlamak için hazırlanmış bir projedir.

Gaziosmanpaşa, İstanbul'un en sağlam ilçelerinden olmasına rağmen, tam 10 mahalleye kaygan zemin raporu almışlar. Bu bir yağmalama anlayışıdır. Buna hep birlikte dur dememiz gerekir."KENTSEL DÖNÜŞÜM KİTAPÇIĞI HAZIR"

"Başta muhtarlarımız olmak üzere, işadamlarımız, STK'larımız bu haksızlığa dur demek için hep birlikte hareket etmeliyiz. Vatandaşın bu konuda bilgi sahibi olması için kentsel dönüşümle ilgili bir kitapçık hazırlattık ve bunu vatandaşlarımıza dağıtıyoruz.  CHP olarak vatandaşın mağdur edildiği her projeye karşıyız. Mağdur edilen vatandaşlarımızın elimizden geldiğince, her zaman yanındayız.""MUHTARLIK KAVRAMININ İÇİ BOŞALTILDI"

"Çocukken bizim için en büyük mahalli amirler muhtarlardı. Muhtarlar söz sahibiydi. Bugünse muhtarlık kavramının içi boşaltıldı. İşlevleri bitirildi. Neden içi boşaltıldı, içi boşaltılmış bir muhtarlığın kime ne faydası var? Biz AKP'yi silip iktidara geldiğimizde muhtarlıkları eski haline dönüştüreceğiz."

Başkan Polat, "Amacımız İstanbul'u ve iktidarı AKP'nin elinden almak ve vatandaşlarımızı AKP'den kurtarmak" diyerek konuşmasını noktaladı.

Mehmet Polat, kahvaltının sonunda davetlileriyle günün anısına fotoğraflar çektirdi.

Oldukça samimi bir havada geçen kahvaltıya Başkan Yardımcısı Ahmet Bayram ile birlikte  katılan Gaziosmanpaşa Müteahitler Birliği Başkanı Hasan Şatıroğlu ve Gaziosmanpaşa CHP İlçe Başkanı Mehmet Polat aydınSes objektiflerine birlikte poz verdiler.aydinSes - Ayla Özdemir