Erdoğan: Bir yıl içinde Hatay ve ilçelerini ayağa kaldırmayı planlıyoruz”   Erdoğan: Bir yıl içinde Hatay ve ilçelerini ayağa kaldırmayı planlıyoruz”  

-Uçağın kuyruk bölümü alınırken, enkaz kaldırma çalışmalarına yarın devam edileceği öğrenildi.

Haber-Kamera: İlkay DİKİCİ- Beyza GÜLER- Buğra BENLİOĞLU- Can EROK / İSTANBUL() SABİHA Gökçen Havalimanı'nında pistten çıkan uçağın enkaz kaldırma çalışmaları başladı. İlk etapta uçağın kuyruk bölümü kesilerek, kaldırılırken çalışmalara ara verildi.
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 180 kişinin yaralandığı uçak kazası sonrası incelemelerin ardından enkaz kaldırma çalışmaları başlatıldı. Sabah saatlerinde enkazın bulunduğu alana Amerika Birleşik Devletleri'nden 11 kişilik heyet gelmiş ve incelemelerde bulunmuştu. Aralarında Boeing teknik ekibinin de yer aldığı heyetin incelemelerinin sona ermesinin ardından enkazın kaldırma çalışmaları başlatıldı. Öncelikle uçağın kuyruk bölümüne itfaiye merdiveniyle çıkan ekipler enkazı kaldırmak için halat bağladı. Kuyruk bölümü vince bağlanarak kaldırıldı. Kuyruğun kaldırılmasıyla bugünlük çalışmalar sona erdi. 

Görüntü Dökümü:
----------------
-Uçağın enkazı
-Ekiplerden görüntü
-Ekiplerin itfaiye merdiveniyle uçağın kuyruk bölümüne çıkmaları
-Kuyruk bölümüne halat bağlamaları
-Genel ve detaylar