BURSA’da, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa eden Metin Çelik’in yerine CHP İl Başkanlığı'na Zafer Yıldız atandı.
ChP Bursa İl Başkanı olarak 2.5 yılı aşkın süredir görev yapan Metin Çelik’in milletvekili aday adayı olmak için 25 Aralık’taki istifasının ardından İl Başkanlığına CHP Genel Merkezi tarafından inşaat ve hizmet söktörlerinde şirketleri bulunan Zafer Yıldız atandı. 

Yazılı açıklama yapan Başkan Yıldız, bugüne kadar CHP’den seçilen milletvekillerini, görev yapan tüm il ve ilçe başkanlarını, belediye başkanlarını, kadın ve gençlik kolu üyelerini, belediye meclis üyelerini, il ve genel merkez delegelerini ve CHP üyelerini el ele vermeye, omuz omuza çalışmaya davet etti. Yıldız, şöyle devam etti:
"2015 Genel Seçimlerinde başarılı olmak için çok çalışmaya devam etmeliyiz. Ev ev, sokak sokak vatandaşla temas kurmalıyız. Hep birlikte başarıyı yakalamak istiyoruz. Kırgınlıklar bir kenara bırakılmalı ve gelecek için adım atmalıyız. Bugüne kadar görev yapan tüm arkadaşlarıma sonsuz saygılarımı sunarım."