Ünlü Sanatçı Muazzez Abacı evinde beklenmedik bir kaza geçirdi. Evinin salonunda otururken çalan telefonuna uzandığı sırada düşen Muazzez abacının ayağı darbe gördü. Gegeçirdiği kaza sonucu Muazzez Abacı'nın ayağının  3 yerinden kırıldığı anlaşıldı. 

Muazzez Abacı'nın acil olarak Yeni Yüzyol Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi'ne kaldırılarak Ortopedi servisinde tedavi altına alındı. Abacı'nın geçirdiği kaza magazin dünyasında son dakika olarak büyük yankı uyandırdı.  Magazin haberlerinde son dakika olarak "Muazzez Abacı'nın geçirdiği bir kaza sonucu ayağını kırdığı ve acil olarak Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi" ifadeleri yer aldı. 

Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Murat Mert,  Muazzez Abacı'yla ilgili şu açıklamayı yaptı:  “Kırık tedavisi uygulandı ve ayak alçıya alındı. Alçı 4 hafta kalacak, daha sonra fizik tedaviye geçilecek” bilgisin verdi.  Hasta yatağından sevenlerine mesaj gönderen Abacı ise “En kısa sürede sahneye çıkacağım, ameliyata da şarkı söyleyerek girdim” diye konuştu.