KAYSERİ'de, özel bir hastane tarafından anne adayları için ücretsiz 'Doğuma Hazırlık' kursu açıldı.
Kayseri Acıbadem Hastanesi tarafından düzenlenen ücretsiz kurs programı çerçevesinde anne adaylarına doğuma hazırlık eğitimleri veriliyor. Anne adaylarına sağlıklı doğum yapmalarının yöntemleri öğretiliyor, aynı zamanda bebeğin sağlıklı olmasının nelere bağlı olduğu anlatılarak anne adayları anneliğe hazırlanıyor.

Bu eğitimlerde gebelik döneminde dikkat edilecek hususların yanı sıra, doğum ve doğum sonrası neler yapılması gerektiği, bebek bakımı, emzirme danışmanlığı, solunum ve gevşeme egzersizleri, gebelikte ve doğumdan sonra yapılacak egzersizler öğretiliyor. Katılımcıların, video, slayt ve maket gibi görsel malzeme kullanılarak eğitildiğini belirten hastane yöneticileri, bu kursta ana hedefin, anne adaylarının hamilelik, doğum ve bebek bakımı konularını eğlenerek öğrenmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

Kursta eğitmen olarak kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, anestezi uzmanı, beslenme ve diyet uzmanı, hastanenin kadın doğum sorumlu hemşiresi ve yenidoğan hemşiresi görev alıyor.