Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'Bursa Ulu Şehir' temalı fotoğraf sergisinin açılış törenine katıldı. Muhabir Ali İhsan Öztürk'ün dört mevsim boyunca çektiği Bursa fotoğraflarından oluşan 'Bursa Ulu Şehir' sergisi, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in ev sahipliğinde Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açıldı.

Törene, CHP Bursa milletvekilleri Aykan Erdemir, Kemal Ekinci ve İlhan Demiröz'ün yanı sıra Ak Parti Bursa milletvekilleri Hüseyin Şahin, Canan Candemir ve İsmet Su'yun da katıldığı açılışta, Bursa Valisi Münir Karoğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de hazır bulundu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, tüm zamanların en güzel şehri Bursa'yı tüm dünyaya tanıtmak istediklerini belirterek, kendilerine bu olanağı sağlayan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e teşekkür etti. Arınç, sergiyi gezen herkesin Bursa'yı görmek isteyeceğini ifade etti.

Sergide, Bursa'nın tarihi ve turistik mekânlarının konu edildiği çok sayıda fotoğraf yer alıyor. 16 Ocak'a kadar Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde görülebilecek sergi, 17-27 Ocak 2015 tarihleri arasında da metronun Güvenpark çıkışında sergilenecek.