banner314

banner325

Yaşar Doğu Uluslararası Güreş Turnuvası’nda millilerden 2 günde 13 madalya

SPOR 11.01.2020, 21:35
3
Yaşar Doğu Uluslararası Güreş Turnuvası’nda millilerden 2 günde 13 madalya

İSTANBUL () - İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda yapılan 48’inci Yaşar Doğu Uluslararası Güreş Turnuvası'nın ikinci gününde serbest stilde 5 sıklette, kadınlarda 4 sıklette finaller sonunda madalya kazananlar ile serbest stilde 61, 74, 79, 92 ve 125 kilo finalistleri belli oldu. 
Serbest stilde 86 kilo olimpiyat 2’ncisi güreşçi Selim Yaşar altın madalya kazandı. 70 kiloda Haydar Yavuz gümüş madalya kazandı. Kadınlarda ise 59 kiloda Elif Yanık, 62 kiloda Derya Bayhan ve 72 kiloda Merve Pul gümüş madalya, 53 kiloda Zeynep Yetgil, 62 kiloda Aslı Tuğcu ve Sude Berdan, 72 kiloda Vahide Nur Gök bronz madalya kazanan isimler oldu. 
Serbest stilde 86 kiloda olimpiyat dünya 2’ncisi Selim Yaşar finalde Dağıstan asıllı Bulgar rakibi Ahmet Amaev'i 4-0 yenerek altın madalya kazandı. 70 kiloda Haydar Yavuz ise finalde karşılaştığı Avrupa şampiyonu Rus asıllı Özbek rakibi İlyas Bekbulatov'a yenilince gümüş madalya kazandı. 
Kadınlarda ise 59 kiloda finalde Kırgız rakibi Nazıra Kyzy Marsbek'e yenilen Elif Yanık, 62 kiloda Azerbaycanlı Elis Manolova'ya yenilen Derya Bayhan, 72 kilo finalinde Rumen Axente'ye yenilen Merve Pul gümüş madalya kazandı. 53 kiloda Zeynep Yetgil, rakibi Emine Çataloğlu'nu yenerek bronz madalya kazandı. 
Aynı şekilde 59 kiloda Nurife Duman, 62 kiloda Aslı Tuğcu ve Sude Berdan, 72 kiloda ise Vahide Nur Gök de bronz madalya kazandı. 
3 MİLLİ GÜREŞÇİ FİNALDE
İkinci gün müsabakaları sonunda rakiplerini yenen 61 kilo Hamza Alaca, 79 kilo Nuri Temür ve 125 kilo Tanju Gemici finale yükseldi. Yıldızlarda Avrupa ve dünya Şampiyonu genç güreşçi Hamza Alaca, Avrupa 3’üncüsü Recep Topal’ı yenerek finalde Azerbaycanlı İntigam Valizade ile karşılaşmaya hak kazandı. 
Türkiye Şampiyonası'nda Taha Akgül'e yenilip 2’nci olan Kırkpınar başpehlivanlarından 125 kilo Tanju Gemici, dünya 3’üncüsü Özbek Hasanbay Rakhimov'u yenerek finale yükseldi. Milli güreşçi finalde Avrupa 2‘ncisi, dünya 3’üncüsü Azerbaycanlı Cemalettin Magamedov ile karşılaşacak. 79 kiloda Nuri Temur da finalde dünya gençler şampiyonu Azerbaycanlı Abubakr Abakarov ile karşılaşacak. 
Pazar günü ayrıca 5 sıklette repesaj müsabakaları yapılacakken, kadınlarda ise 55 kilo, 62 kilo ve 76 kiloda eleme ve finalleri yapılacak. Avrupa ve dünya şampiyonu Yasemin Adar ile Avrupa şampiyonu Elif Jale Yeşilırmak da mindere çıkacaklar. 
Milliler iki gün sonunda 1 altın, 6 gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplam 13 madalya kazandı.
Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da müsabakaları takip etti.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün seçim olsa oyunu hangi partiye verirsin?
Namaz Vakti 18 Ocak 2020
İmsak 06:49
Güneş 08:18
Öğle 13:20
İkindi 15:48
Akşam 18:11
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 17 37
2. Başakşehir 18 36
3. Fenerbahçe 18 34
4. Alanyaspor 18 32
5. Trabzonspor 17 32
6. Beşiktaş 17 30
7. Galatasaray 17 27
8. Malatyaspor 18 24
9. Gaziantep FK 18 24
10. Göztepe 17 23
11. Denizlispor 17 22
12. Çaykur Rizespor 17 20
13. Gençlerbirliği 17 18
14. Konyaspor 18 18
15. Kasımpaşa 17 15
16. Antalyaspor 17 14
17. Ankaragücü 18 12
18. Kayserispor 18 10
Takımlar O P
1. Hatayspor 18 37
2. Erzurum BB 17 30
3. Keçiörengücü 17 28
4. Akhisar Bld.Spor 18 28
5. Ümraniye 18 28
6. Menemen Belediyespor 18 28
7. Bursaspor 17 27
8. Adana Demirspor 17 24
9. Balıkesirspor 17 24
10. Altay 18 24
11. Giresunspor 18 24
12. Fatih Karagümrük 17 23
13. İstanbulspor 17 19
14. Altınordu 18 19
15. Osmanlıspor 17 13
16. Boluspor 17 13
17. Adanaspor 18 13
18. Eskişehirspor 17 6
Takımlar O P
1. Liverpool 21 61
2. Man City 23 48
3. Leicester City 22 45
4. Chelsea 22 39
5. M. United 22 34
6. Wolverhampton 23 34
7. Sheffield United 23 33
8. Tottenham 23 31
9. Crystal Palace 23 30
10. Arsenal 23 29
11. Everton 23 29
12. Southampton 23 28
13. Newcastle 22 26
14. Brighton 23 25
15. Burnley 22 24
16. West Ham 22 23
17. Watford 23 23
18. Aston Villa 23 22
19. Bournemouth 23 20
20. Norwich City 23 17
Takımlar O P
1. Real Madrid 20 43
2. Barcelona 19 40
3. Atletico Madrid 19 35
4. Sevilla 20 35
5. Getafe 20 33
6. Real Sociedad 19 31
7. Valencia 19 31
8. Athletic Bilbao 19 29
9. Villarreal 19 28
10. Granada 19 27
11. Levante 20 26
12. Osasuna 20 25
13. Real Betis 19 24
14. Deportivo Alaves 20 23
15. Real Valladolid 20 22
16. Eibar 19 19
17. Celta de Vigo 19 15
18. Mallorca 19 15
19. Leganés 20 14
20. Espanyol 19 11
Günün Karikatürü Tümü