banner314

banner325

Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası yarın başlıyor

 Türkiye, Slovakya, Macaristan ve Polonya'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda heyecan yarın başlıyor. Türkiye'nin de ev sahibi ülkeler arasında yer aldığı 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası...

SPOR 22.08.2019, 13:35
Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası yarın başlıyor
 Türkiye, Slovakya, Macaristan ve Polonya'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2019 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda heyecan yarın başlıyor.
Türkiye'nin de ev sahibi ülkeler arasında yer aldığı 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası yarın oynanacak maçlarla başlayacak.
Turnuvada A Grubu'nda son Avrupa şampiyonu Sırbistan'ın yanı sıra Bulgaristan, Yunanistan, Fransa ve Finlandiya ile mücadele edecek olan Türkiye, grubundaki ilk maçında Yunanistan ile karşı karşıya gelecek. Ankara Spor Salonu'nda oynayacak müsabaka saat 20:00'de başlayacak.
Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen organizasyona bu yıl ilk kez 4 ülke ortaklaşa ev sahipliği yapacak. Turnuvada maçlar, başkent Ankara'nın yanı sıra Macaristan'ın başkenti Budapeşte, Slovakya'nın başkenti Bratislava ve Polonya'nın Lodz kentinde oynanacak.
Şampiyonayı 1967 ve 2003 yılından sonra 3'üncü kez düzenleyecek Türkiye, turnuvanın çeyrek finalini Polonya ile birlikte, yarı final, üçüncülük ve final maçlarına ise tek başına ev sahipliği yapacak.
Turnuvada gruplarını ilk 4 içinde tamamlayan takımlar, son 16 turuna yükselecek. Son 16 turundan itibaren ise tüm karşılaşmalar, tek maç eleme usulü olacak.
A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın turnuvada mücadele edecek kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:
Pasörler: Cansu Özbay, Naz Aydemir Akyol
Pasör Çaprazları: Ebrar Karakurt, Meryem Boz, Gözde Yılmaz
Smaçörler: Hande Baladın, Meliha İsmailoğlu, Şeyma Ercan, Fatma Yıldırım
Orta Oyuncular: Eda Erdem Dündar, Zehra Güneş, Kübra Akman
Liberolar: Simge Aköz, Aylin Sarıoğlu
Türkiye'nin şampiyonada A grubunda oynayacağı maçların programı ise şöyle:
23 Ağustos Cuma:
20:00 Türkiye-Yunanistan
24 Ağustos Cumartesi:
19:30 Finlandiya-Türkiye
26 Ağustos Pazartesi:
19:30 Türkiye-Bulgaristan
28 Ağustos Çarşamba:
19:30 Fransa-Türkiye
29 Ağustos Perşembe:
19:30 Türkiye-Sırbistan
Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'ndaki gruplar ise şu şekilde:
A Grubu (Türkiye): Türkiye, Sırbistan, Bulgaristan, Fransa, Finlandiya, Yunanistan
B Grubu (Polonya): Polonya, İtalya, Belçika, Ukrayna, Portekiz, Slovenya
C Grubu (Macaristan): Macaristan, Hollanda, Hırvatistan, Azerbaycan, Romanya, Estonya
D Grubu (Slovakya): Slovakya, Rusya, Almanya, Belarus, İspanya, İsviçre

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oyunu hangi partiye vereceksin?
Namaz Vakti 21 Eylül 2019
İmsak 05:18
Güneş 06:44
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:10
Yatsı 20:30
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 4 12
2. Çaykur Rizespor 4 8
3. Fenerbahçe 4 7
4. Denizlispor 4 7
5. Galatasaray 4 7
6. Gazişehir 4 7
7. Malatyaspor 4 6
8. Trabzonspor 4 6
9. Konyaspor 5 6
10. Sivasspor 4 5
11. Antalyaspor 4 5
12. Ankaragücü 4 5
13. Göztepe 5 5
14. Beşiktaş 4 4
15. Başakşehir 4 4
16. Kayserispor 4 2
17. Gençlerbirliği 4 1
18. Kasımpaşa 4 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 4 9
2. Bursaspor 4 9
3. Hatayspor 4 8
4. Fatih Karagümrük 4 8
5. Keçiörengücü 4 8
6. Altay 4 7
7. Akhisar Bld.Spor 4 7
8. Balıkesirspor 5 7
9. Erzurum BB 5 7
10. Adana Demirspor 4 6
11. İstanbulspor 5 6
12. Adanaspor 5 5
13. Altınordu 4 4
14. Osmanlıspor 4 4
15. Menemen Belediyespor 4 4
16. Boluspor 4 1
17. Giresunspor 4 1
18. Eskişehirspor 4 -5
Takımlar O P
1. Liverpool 5 15
2. Man City 5 10
3. Bournemouth 6 10
4. Tottenham 5 8
5. M. United 5 8
6. Leicester City 5 8
7. Chelsea 5 8
8. Arsenal 5 8
9. West Ham 5 8
10. Everton 5 7
11. Southampton 6 7
12. Crystal Palace 5 7
13. Norwich City 5 6
14. Burnley 5 5
15. Sheffield United 5 5
16. Brighton 5 5
17. Aston Villa 5 4
18. Newcastle 5 4
19. Wolverhampton 5 3
20. Watford 5 2
Takımlar O P
1. Sevilla 4 10
2. Atletico Madrid 4 9
3. Real Madrid 4 8
4. Athletic Bilbao 4 8
5. Barcelona 4 7
6. Granada 4 7
7. Real Sociedad 4 7
8. Osasuna 5 7
9. Levante 4 6
10. Villarreal 4 5
11. Deportivo Alaves 4 5
12. Real Valladolid 4 5
13. Real Betis 5 5
14. Valencia 4 4
15. Mallorca 4 4
16. Celta de Vigo 4 4
17. Espanyol 4 4
18. Getafe 4 3
19. Eibar 4 1
20. Leganés 4 0