banner314

banner325

Başkan'dan taraftarı bölecek açıklama

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefete göre tarafsız bir tutum sergilediğini belirterek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçladı, "Trabzonspor sevdalıları ve namuslu futbol paydaşları sandık önünüze geldiği zaman bunun hesabını soracak size" dedi.

SPOR 31.07.2013, 13:26 31.07.2013, 13:38
3046
Başkan'dan taraftarı bölecek açıklama

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefete göre tarafsız bir tutum sergilediğini belirterek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçladı, "Trabzonspor sevdalıları ve namuslu futbol paydaşları sandık önünüze geldiği zaman bunun hesabını soracak size" dedi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, dün gece katıldığı bir televizyon programında (TGRT - Basın Odası) şike süreciyle ilgili muhalefet partilerine yüklendi, ilginç ifadeler kullandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la geçtiğimiz günlerde Haliç Kongre Merkezi'ndeki bir iftar programında yarım saat özel olarak görüştüğünü belirten Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şunları söyledi: "Başbakanla yarım saat konuştum. Spor ancak 5 dakikasını oluşturdu bu sohbetin. Memleket meselelerini konuştuk. Büyük takımların yöneticileri genellikle kişisel ihtiraslarının peşinde koştuğu için memleket meselelerine vakit kalmıyor. Ama bizim öyle bir derdimiz yok. Halka hizmet etmek için yola çıktığımız için, spor adamlarının memleket meseleleriyle de derinden ilgilenmesi gerektiğine inanıyorum.

ERDOĞAN'I ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

Topluma yön veren noktadasınız. Topluma da örnek olmalısınız. Başbakanın morali çok iyiydi. Çok güzel bir diyalog geçti aramızda. Biz zaten kendisini seviyoruz ve değer veriyoruz. Kendisine de söyledik bu ülke için bir şans olduğunu. 10 senede bu ülkeyi nereden nereye taşıdığını görüyoruz. Bir 10 sene daha devam ederse dünyada söz sahibi olan bir ülke ortaya çıkacağına inanıyoruz. O da bizim liderimiz. Spor adamı olabiliriz ama sonuçta bu ülkenin vatandaşıyız. Bu ülke için yapılanları görmemek bir riyakarlık olur. Siyasetle ilgim yok, hiçbir zaman da olmaz. Siyasi kimlik değil söylemlerim. Seçimde hiçbir siyasi kimliğin adayı değil halkın adayıydık. Sayın Başbakanı da halk seçti, bizi de Trabzon'un gerçek halkı seçti. Kendimden çok şey bulduğumu ifade ettim kendisinde. Sayın başbakan da halkın başbakanı. Bu ülkenin başında daim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyoruz. Katkımız olursa seviniriz."

AKP'NİN KAZLIÇEŞME MİTİNGİNE NEDEN KATILDI

İbrahim Hacıosmanoğlu, Ak Parti'nin Kazlıçeşme mitinginde yer almasının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine de şunları söyledi: "Bu konuda hala tepki devam ediyor ama bir kurumun başındaysanız o camianın değerlerine sahip çıkacaksınız. Lider olarak insanlar sizi seçtiyse sizin iradenizi ortaya koymanız gerekiyor. Topluluğu temsil ediyorsunuz ama o bireylerin hepsinin düşüncesine göre hareket edemezsiniz. Tepki almadık değil ama memleket, millet meselesiydi. Siyasetin içinde olmanız gerekmiyor. Bir ülkede dış mihraklar ve içerdeki uzantıları ülkenin geleceğiyle ilgili bir takım organizasyonlar yapıyorsa, bu ülkenin vatandaşıysanız ve tepki göstermiyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Biz orada millet adına bulunduk. Oraya katıldıktan sonra susturulduğumuzu beyan etmeye kalkıyor insanlar. Kazlıçeşme'ye gidişim millet adına irade ortaya koymak içindi

BENİM PARTİM YOK

 Benim partim yok. Benim partim Türkiye. Ama bu ülkenin liderine sahip çıkmak lazım. 10 sene önce bu ülke el açan ülkeydi. Şimdi kucak açan ülke yolunda hızlı adımlarla gidiyoruz. Dünyayı tedirgin eden bu zaten. Mazlumu korursak, zalime karşı durursak muhtaca yardım edersek, bir çok hesabı bozmuş oluruz. Kupayı bir önceki başkanımız magazin hale getirmişti, 'istiyorum, istiyorum' diye. Seçimde 'böyle bir söylem ağzımızdan duymayacaksınız' dedim. Alın teriyle sahada futbolcularımızın kazandığı şampiyonluk var. Herkesin adaleti varsa Allah'ın da adaleti vardır ve tecelli edecektir. Bu bizim namus meselemizdir. Türk insanı namusuna sahip çıkar. Karadenizliyim ben, daha titiziz bu konularda. Hakkımız olanı da kendi irademizle alacak gücümüz var. Kazlıçeşme'ye bunun için değil, bu ülkenin liderine destek olmak için gittik."

KILIÇDAROĞLU'NA SANDIK MESAJI


Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Başbakan'ın kupanın Trabzonspor'a verilmemesinde müdahalesi olduğuna inanmadığını da vurgulayarak, muhalefet liderlerine sert eleştiriler yöneltti. Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:
"Başbakanın bir müdahalesi var mı, ben öyle bir müdahale görmüyorum. Ona bakarsanız muhalefet liderleri neredeyse UEFA'yı hain ilan ettiler. Türk takımlarının hakkını yiyemezsiniz dediler. Hatta Türk yargısının bağımsız olmadığını ve komplo kurduklarını beyan ettiler. Cumhuriyet Halk Partisi, halkın partisi. CHP'nin genel başkanı Kılıçdaroğlu, yüz kızartıcı suçtan cezaevinden çıkan bir kulübün başkanını ziyaret ediyor. 'Sen komploları yendin biz yenemiyoruz' diyor. Düşünebiliyor musunuz, ülkeyi yönetmeye aday olan insanın kullandığı cümlelere bak. Yargı bağımsız değilmiş, komplo kurmuş yargı. Başka işi kalmadı. Türkiye'deki bütün kurumlar, emniyetinden savcısına kadar, herkes kumpas kurmuş. Sayın Kılıçdaroğlu'nun zamanı yoktur, okuyamıyordur ama bir sürü danışmanları var. Hiç merak edip şikeye konu olan tapeleri okudu mu?

Teknik ve fiziki takipler hakkında rapor geldi mi önüne? Onlara bakıp da yüzü kızarmayan bir insan olamaz. Zerre kadar namusu olan insanın tapelerdeki konuşmalardan yüzü kızarır ve okuyamaz. Onları gördükten sonra Türkiye'de bağımsız yargı olmadığını, UEFA'nın yanlış karar verdiğini, bu şekilde takımlara ceza verilmeyeceğini söyledi. Bu Trabzonspor halkın takımı değil mi? Adını ortaya atıp da savunduğunuz, Beşiktaş'ı bunun dışında tutuyorum, Fenerbahçe, Trabzonspor'un elinden kirli insanlarla şampiyonluğu aldı. Fenerbahçe'nin çok seyircisi var oy kullanacak olan. Onun kaygısını taşıyorsunuz da, Trabzonspor'un da milyonlarca taraftarı var. Trabzonlu olmayan ama takıma gönül vermiş. Türkiye'de namuslu futbol paydaşları var. Onları hiç hesaba katmıyorsunuz. Rum veya İsrail'in bir takımıyla karşı karşıya değil bu Türk takımları. Bir tarafta Anadolu'nun bağrından çıkmış Trabzonspor var, öbür tarafta kendi çıkarları için camialarını kullanan kirli insanlar var. Onlar Trabzonspor'un elinden şampiyonluğu çalmış. Türkiye'de adalet tecelli etmemiş. Avrupa'nın patronu da 'yanlış yaptınız, hakkı sahibine verin' dedi. Buna saygı duymanız lazım. Buna saygı duymuyorsanız Trabzonspor sevdalıları ve namuslu futbol paydaşları da eğer oy kaygınız varsa, sandık önünüze geldiği zaman bunun hesabını soracak size. Başbakana direk bağlıyorlar ya, kupayı Trabzonspor'a vermedi diye. Öyle olsa sayın başbakan bana söyler, der ki 'çok ileri gidiyorsun'. Kimse böyle bir cümle kullanmadı bana karşı."

TRABZONSPOR RUM TAKIMI MI?

Hacıosmanoğlu, "İktidar partisi, bu ülkenin başbakanı 'kurumlarla tüzel kişiler ayrılsın' diyor, ama öbür tarafta ülkeyi yönetmeye aday muhalefet liderleri direkt müdahale ediyor. Trabzonspor'un haklılığını ortaya çıkardılar diye UEFA'ya, emniyete, savcıya, hakimlere hakaret ediliyor. Ülkeyi yönetmeye talipseniz Trabzonspor sevdalılarını Rum takımıyla mı eşdeğer tutuyorsunuz? Yabancı takım mıyız biz? İki türk takımı var. Trabzonspor'un elinden şampiyonluğu çalmış ve belgeleri ortada. Siz bunun cezasının verilmesini sağlamıyorsunuz, UEFA veriyor, onları eleştiriyorsunuz. 6222 sayılı yasayı neden değiştirdiniz? TFF burada pisliği örtmüştür. Temizlemek de onlara düşüyor. CAS sonuçlandıktan sonra TFF gereğini yapacaktır. Yapmazsa zaten gereğinin nasıl yapılacağını herkese göstereceğiz bu ülkede. Hukuk dışı bir eylemimizin olması tabii ki söz konusu değil. Kral çıplaktır. Ya kralı ortadan kaldıracaksınız, ya da giydireceksiniz" dedi.

ŞENER ŞİKE SÜRECİNİ YÖNETMEK İSTEMEDİ

Trabzonspor'un kupasının verilmemesinde bütün kabahatin dönemin başkanı Sadri Şener'de olduğunu vurgulayan Hacıosmanoğlu, "O dönemdeki Trabzonspor başkanı adeta kupa Fenerbahçe'de kalsın diye mücadele etti. Trabzonspor tarihine baktığımızda en itibar kaybettiği dönemi yaşattı başkanımız. Şike sürecini yönetemedi mi yönetmedi mi orası muamma. Tüm Trabzonspor sevdalıları bunu merak ediyor. Bana sorarsanız yönetmedi. Zeki bir başkanımız vardı. Yönetmek isteseydi yönetirdi. 622 sayılı yasanın değişmesini Kulüpler Birliği toplanarak, 18 takım imza vererek meclise gönderdi. Kulüpler birliği böyle bir talepte bulunmasaydı Meclis 6 ay önce çıkardığı yasayı yeniden değiştirmezdi. Bizim başkanımız o yasaya imza attı kuzu kuzu. Trabzonspor'un asıl idam fermanı orada imzalandı" dedi.

Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Anketi Tümü
Bugün seçim olsa oyunu hangi partiye verirsin?
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:15
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20
Günün Karikatürü Tümü
sanalbasin.com üyesidir