banner314

banner325

İSTANBUL - TUZLA'DAKİ FABRİKADA İNCELEME... YOLA AKAN KÖPÜKLÜ SUYU BELEDİYE EKİBİ TEMİZLEDİ

Haber-Kamera: Elif YAVUZ - Buğra BENLİOĞLU - İbrahim MAŞE - İstanbul - TUZLA'da yanan fabrika çevresindeki yağmur vatandaşları tedirgin etti. Fabrikada inceleme sürerken yola akan köpüklü suyu belediye ekipleri temizledi. İstanbul'da sabah...

GÜNDEM 20.09.2019, 16:41
8
İSTANBUL - TUZLA'DAKİ FABRİKADA İNCELEME... YOLA AKAN KÖPÜKLÜ SUYU BELEDİYE EKİBİ TEMİZLEDİ

Haber-Kamera: Elif YAVUZ - Buğra BENLİOĞLU - İbrahim MAŞE - İstanbul - TUZLA'da yanan fabrika çevresindeki yağmur vatandaşları tedirgin etti. Fabrikada inceleme sürerken yola akan köpüklü suyu belediye ekipleri temizledi.
İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, Tuzla'da da etkili oldu. 
Yangının çıktığı fabrika çevresi ve yollarda ise sarı, beyaz köpükler görüldü. Çevredekilerin ise kimyasal tedirginliğini artıran bu suların itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları sırasında sıktığı köpük olduğu düşünülüyor. Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından yanan fabrikanın çevresindeki ağaç, araba ve yola akan sulardan incelemek üzere numuneler alındı. Beledile ekipleri ise yola akan köpüklü suları temizledi. Fabrikanın çevresi ise emniyet şeridi ile kontrol altına alınmış durumda. 
Yangının çıktığı fabrikanın yakınında oturduğunu söyleyen Orhan Çağan endişelerini dile getirdi. Çağan, “Zehirlenme ihtimalimiz çok yüksek. Çocukları korudan dışarı çıkarmıyoruz. Okula gönderdik dışarı çıkmayın diye uyardık. Şu an işe tedirgin olarak gidiyorum. Biz de şaşkınız, nE yapacağımızı bilmiyoruz. Baya kimyasal ve zehirli bir madde olduğu için çok tedirginiz. Ben fabrikanın bulunduğu mahallede oturuyorum.  Yangın günü korkudan camları, pencereleri kapattık. Dışarı bile çıkamadık" diye konuştu.
Öğrenci olan 18 yaşındaki Kader Acar ise yağan yağmurdan tedirgin olduğunu ifade ederek, “Mecbur olmasam dışarı çıkmazdım. Okula gitmek zorundayım. Haberlerde asit yağmurunu duyar duymaz çok tedirgin oldum. Geçmesini bekliyoruz. İnşallah hemen geçer" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
----------------
-Yola akan satı-beyaz köpük detayları
-Fabrikanın çevresinden detaylar
-İnceleme yapan ekipler
-Muhabir anonsu (Elif YAVUZ)
-Vatandaş röportajı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bugün seçim olsa oyunu hangi partiye verirsin?
Günün Karikatürü Tümü
Günlük GazetelerTümü
sanalbasin.com üyesidir