DHA YURT BÜLTENİ-14

Balık avına gitmek için evden çıkan Ömer, 11 gündür aranıyor VAN'ın Çaldıran ilçesinde 11 gün önce, balık avlamak amacıyla Kaz Gölü'ne gitmek için evden çıkan Ömer Topgaç'ı (21) arama çalışmaları, hem karada hem de sualtında...

DHA YURT BÜLTENİ-14

Balık avına gitmek için evden çıkan Ömer, 11 gündür aranıyor

VAN'ın Çaldıran ilçesinde 11 gün önce, balık avlamak amacıyla Kaz Gölü'ne gitmek için evden çıkan Ömer Topgaç'ı (21) arama çalışmaları, hem karada hem de sualtında sürdürülüyor.
Çaldıran ilçesine bağlı Kalkandelen Mahallesi'nde oturan Ömer Topgaç, 7 Nisan Pazar sabahı balık avlamak amacıyla Kaz Gölü'ne gitmek için evden çıktı. Topgaç akşam eve dönmeyince yakınları aramaya çıktı, hiçbir ize de ulaşamayınca jandarmaya haber verdi. Bölgeye sevk edilen İl Jandarma Arama Kurtarma ve Su Altı Timi ile AFAD ekipleri arama çalışması başlattı. Ankara Özel Asayiş Komutanlığı'ndan gelen 8 kişilik özel dalgıç ekip de çalışmalara başladı. Kar sularının erimesi ve zaman zaman etkili olan yağmur nedeniyle çalışmaların güçlükle yürütüldüğü bildirildi.
Dalgıçlar su altında arama yaparken, AFAD ve jandarma ekipleri ise eğitimli köpeklerle çevrede çalışmalarını sürdürüyor.
Mahalle sakinleri ile birlikte çalışmalara destek veren Topgaç'ın yakınları ise suları Van Gölü'ne akan Bendimahi Deresi'nin yaklaşık 10 kilometrelik alanının ikinci kez kontrol edildiğini, şu ana kadar bir ize rastlanmadığını, yetkililerin gösterdiği yoğun çabaya da teşekkür ettiklerini söyledi.

GÖRÜNTÜ GEÇİLİYOR

VAN, ()- 

===============

Bursa'da polis memurunun sır intiharı

Bursa Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Fatih G. (40), telefon görüşmesi yaptıktan sonra beylik tabancasıyla başına ateş ederek intihar etti. 1 çocuk babası G., doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Olay, Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Santral Garaj Mahallesi'nde bulunan Trafik Kontrol merkezinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, Trafik Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Fatih G.'nin (40), cep telefonuna bir arama geldi. Telefon görüşmesinden sonra beylik tabancasını çeken G., başına ateş ederek intihara etti. Meslektaşlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan Fatih G.'yi Bursa Devlet Hastanesine kaldırdı. Evli ve 1 çocuk babası olan Fatih G., doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. G.'nin telefon görüşmesi incelemeye alınırken olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Görüntü Dökümü:
----------------------------------------------
- Trafik kontol merkezinden görüntüler
- Olay yerinin bezler ile kapatılmasından detaylar
- Çevrede alınan yoğun güvenlik önleminden detaylar
- Kalabalık vatandaşlardan görüntüler

Haber: Halil ÖZÇOBAN - Kamera: Serkan AKKUŞ/BURSA,()

==========================

Hatay'da yağış, sel ve su baskınlarına yol açtı (5)
TEKEBAŞI KÖYÜNDE HEYELAN

Hatay'ın Samandağ ilçesinde, gece saatlerinde etkisini artıran yoğun yağış nedeniyle Tekebaşı köyünde heyelan meydana geldi. Can ve mal kaybının olmadığı heyelanda, toprak parçaları ve kayalar, köy yolunun kapanmasına neden oldu. İhbarla bölgeye gelen belediye ekipleri, iş makineleriyle kapanan yolu ulaşıma yeniden açtı.
Öte yandan Asi Nehri'nde su seviyesi yükselirken, çamurlu nehir suyu, bölgedeki bahçeleri de bastı. Göle dönen narenciye bahçelerinde ürünler zarar gördü.

Görüntü Dökümü
-------------
- Heyelanın drone görüntüsü
- Sular altında kalan bahçeler
- Asi Nehri'nden görüntü

Haber-Kamera: Akif ÖZDEMİR-Çağlar ÖZTÜRK/ADANA,()

================

Çeşme'de sahilde bağlı bulunan gezi teknesinde korkutan yangın (2)
YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

İzmir'in Çeşme ilçesinde, 32 metre uzunluk, 9 metre genişliğindeki, 189 kişi kapasiteli 'Lady Bente' isimli tur teknesindeki yangının mutfak kısmında elektrik kontağından çıktığı belirlendi. İçinde tekne sahibinin oğlu ve mürettebatının bulunduğu teknedeki alevler, yaklaşık 1.5 saatlik çaba sonucunda motor dairesine ulaşmadan söndürüldü. Şans eseri ölen ve yaralanan olmazken, yanan teknedeki soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.
Çeşme Liman Başkanı Eray Aykanat, yangın nedeniyle herhangi bir deniz kirlliğinin söz konusu olmadığını söyledi. Haydar Yamaner'e ait olan teknenin sigortalı olduğu öğrenildi.

ÇEŞME (İzmir), ()

=================

Zirve Yayınevi'nde öldürülen Tilman Geske, mezarı başında anıldı

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 12 yıl önce boğazı kesilerek öldürülen 3 kişiden Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske, mezarı başında anıldı.
Geske'nin, Kiltepe Mahallesi'ndeki Ermeni Mezarlığı'nda bulunan kabri başında düzenlenen anma törenine eşi Susanne, kızı Miriam ve Malatya Kurtuluş, Diyarbakır İncil, Elazığ Kurtuluş ve Adıyaman Sevgi Kilisesi üyeleri katıldı. Geske ve yayınevinde öldürülen Necati Aydın ile Uğur Yüksel için dua edilerek ilahiler okundu.
Anma töreni sonrası konuşan Tilman Ekkehart Geske'nin eşi Susanne Geske, olayın acısını yaşadığını belirterek, "Onun yokluğunu yaşıyoruz ama öbür taraftan da mutluyum halen bu ülkedeyiz, halen burada yaşıyoruz. Bu sevgiyi devam ettirmek istiyoruz. Burada devamlı yaşamak istiyoruz, çünkü bu ülkeyi seviyoruz ne olursa olsun. Bu ülke harika bir ülke, her şey var ama sanki hiçbir şey kullanmıyoruz. Bu ülkenin güzelliğini keşfetmemiz lazım. Bu ülke daha güzel olabilir" dedi.
Geske, Zirve Yayınevi davasıyla ilgili Yargıtay'ın 'örgüt' şüphesinin araştırılmasına ilişki aldığı kararı ise "Biz arka taraftaki gücün ortaya çıkmasını istedik. Anladık olmuyor, ortaya çıkmaları için dua ediyoruz. Ben, olayı işleyenleri affettim. Onların Tanrı'nın sevgisini anlamaları için dua ediyoruz" diyerek yorumladı.
Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde çalışan biri Alman uyruklu 3 kişinin boğazının kesilerek öldürülmesine ilişkin 5 sanığa verilen üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ile 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' ve 'nitelikli yağmaya teşebbüs' suçlarından toplam 39 yıl 9'ar ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı.

Görüntü Dökümü
--------
- Geske'nin mezarından detaylar
- Duaların okuması
- İlahilerin söylenmesi
- Katılanlar
- Susanne Geske röp.
- Genel ve detay görüntüler

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 538 MB

Haber-Kamera: Taha AYHAN-MALATYA,() 

====================

Yaban hayatı foto kapanla görüntülendi

Erzincan'daki yaban hayatı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Erzincan Şube Müdürlüğü ekiplerince avlaklara kurulan foto kapanlarla görüntülendi. Görüntülerden yola çıkan yetkililer tarafından av yasağı ile birlikte son zamanlarda yaban hayvan sayısında artış olduğu kaydedildi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Erzincan Şube Müdürlüğü ekipleri Erzincan'ın yüksek kesimlerindeki yaban hayvanlarını tespit etmek üzere bir çok bölgeye foto kapan yerleştirdi. Uzun süren takip sonucu Erzincan'da varlığı şüpheli durumda olan Ur Kekliği'ne rastlandı. 2 bin 500 rakım üzerinde yaşayan ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Ur kekliği foto kapan sayesinde Erzincan'daki varlığı kanıtlandı. Foto kapan görüntülerinde, Ur kekliği ile birlikte yaban keçisi, boz ayı, yaban domuzu, yabani tavşan,vaşak, kınalı keklik, tilki, kurt gibi yaban hayvanlarına da rastlandı. Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanteri ve İzleme Projesi kapsamında belirli noktalara kurulan foto kapanlarla hem yaban hayatı izleniyor hem de kaçak avcılığın önüne geçilmesi hedefleniyor.

Görüntü Dökümü
---------
- Foto kapan görüntüsü ayı, tilki, keklik, urkeklik, vasak, kurt

Haber-Kamera: Coşkun MENEK / ERZİNCAN, ()

==================

Bursa Yapı ve RisingCity Gayrimenkul Fuarı, kapılarını açtı

Bursa'da bu yıl 17'ncisi düzenlenen Bursa Yapı ve RisingCity Gayrimenkul Fuarı, ziyaretçilere kapılarını açtı. Konut ve inşaat malzemesi olarak iki bölümden oluşan fuarda, 100 firma stant açtı.
İnşaat sektöründeki en son yeniliklerin sergilendiği 17'nci Bursa Yapı ve RisingCity Gayrimenkul Fuarı, TÜYAP Uluslararası Fuar Merkezi'nde açıldı. Yapı malzemeleri ve konut olarak iki bölümden oluşan fuarda 100'e yakın firmanın, 81 projesi sergileniyor. Etkinliğin yatırımcılar için büyük bir fırsat olduğunu belirten TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, "Bu yıl 100 civarında firma katılıyor fuarımıza. 2 holde yapı, diğer 2 holde gayrimenkul fuarı hazırladık. Fuarı hazırlarken Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) çok değerli destekleri ve İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (İMSİAD) desteklerini aldık. Fuarda yapıdan pencereye, şömineden çatıya çok farklı ürünler sergilenecek. Gayrimenkul alanında da 81 farklı proje fuarda yerini alıyor. Fuarda sergilenen 81 projede 8 bin 735 konut, 510 ofis ve 424 ticari alan öne çıkıyor. Firmaların çok güzel kampanyaları var. Yatırım yapmak isteyen tüm halkımızı fuara davet ediyoruz" dedi.
'ENERJİMİZİ DIŞA AÇMAMIZ LAZIM'
BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak, birçok alanda olduğu gibi konut sektöründe de yaşanan krizin aşılması amacıyla dışa açılmanın önemine dikkat çekerek, şöyle konuştu:
"İnşaat sektörü içe dönük olduğu için, ekonomik sıkıntıdan en çok etkilenen sektörlerin başında gelip, daha sonra da bu durumdan kurtulması uzun sürüyor. Bu durumdan kurtulmak için sektörü bir şekilde dışarıya taşımamız lazım. Bu enerji ve potansiyelimizi yurt dışına taşımamız lazım. Bunla ilgili çalışmalarımızı firmalarımızın katkılarıyla sürdürüyoruz. Fuarımızın da bu kapsamda hareketli geçmesini temenni ediyorum" diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise sektördeki durgunluğa değinerek, "Sektörel anlamda bir durağanlık söz konusu ama her gecenin bir sabahı olduğu gibi, bu sürecin de bir arkası var. İnşallah yapacağımız hamlelerle sektörün canlanmasını hep birlikte gerçekleştireceğiz.
Konuşmaların ardından fuarın açılış kurdelesi kesildi. Fuar, 21 Nisan'a kadar açık kalacak.

Görüntü Dökümü:
---------------------
-Fuar açılışından görüntüler
-Konuşmalar
-Kurdale kesimi
-Detaylar

Süre:4 dk 40 sn-Boyut:523 mb

Haber-Kamera:Tahsin AYDIN/BURSA,() 

==================

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner314

banner325

banner328