banner314

banner325

DHA YURT BÜLTENİ - 14

GÜNDEM 27.02.2020, 17:08
4
DHA YURT BÜLTENİ - 14

Bakan Pakdemirli'den balıkçılara 66 milyon liralık müjde (2)

BAKANLIĞA 2 BİN 153 PERSONEL ALINACAK
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı'na mühendis, sağlık teknikeri, teknisyen, tekniker ve veteriner hekim olmak üzere toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Aday Memur Temel Eğitim Programı 18-27 Şubat tarihleri arasında Antalya'nın Kemer ilçesinde yapılıyor. Aday memurların eğitim programının kapanış töreni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gerçekleşti. Bakan Pakdemirli, 488 aday memur için düzenlenen 10 günlük eğitiminin sona erdiğini açıkladı. Bakanlığın hedeflerine ulaşması için insan kaynaklarını etkin ve verimli kullanımının önemine değinen Bakan Pakdemirli, aday memurlara seslenerek, "Suyu da bizden sorarlar, havayı da. Hayvanı da, toprağı da, ormanı da, meteorolojiyi de, gıdayı da bizden sorarlar. Bakanlığımızın logosundaki üç kırmızı şerit hava, toprak ve suyu temsil eder" dedi.  
İnsan kaynaklarında farklı bir yönetim biçimine geçildiğini belirten Bakan Pakdemirli, artık fark yaratan, çalışan personelin mükafatlandırılacağı ve bununla ilgili ayrıntıların da önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi. 150 bin kişilik büyük bir aile olduklarını belirten Pakdemirli, aday memurlara, fark yaratan ve işini heyecanla yapan kişiler olmaları gerektiği gibi çeşitli nasihatlerde bulundu.
Bir müjde açıklayacağını da belirten Bekir Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ismi ne olursa olsun adının yaşam bakanlığı ve yaşamın her alanına dokunan bir bakanlık olduğunu kaydetti. Pakdemirli, "Çok uzun zamandır bekleniyor. Tarım ve orman Bakanlığımıza 1163'ü mühendis, 11'i sağlık teknikeri, 50'si teknisyen, 139'u tekniker, 790'ı veteriner hekim olmak üzere toplam 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapacağız. Başvuru tarihi en yakın zamanda ilan edilecektir. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
--------------
- Bakandan detay görüntüler
- Salondan detay görüntüler
- Salondaki adaylardan detay görüntüler
- Bakanın personel alımı açıklamasının görüntüsü

HABER: Mehmet ÇINAR -KAMERA: Emrah GÜL / ANTALYA,()

=================================

Adıyaman’da iki grup kavga etti, 3 kişi yaralandı

ADIYAMAN’da, 2 grup arasında çıkan kavgada, 3 kişi yaralandı.
Turgut Reis Mahallesi'nde, öğle saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle 2 grup arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. İhbarla olay yerine gelen polis, kavgaya karışanları biber gazı sıkarak, etkisiz hale getirdi.
Kavgada yaralanan A.C., Y.Ö. ve M.A., ambulanslarla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken, gözaltına alınanların sayısı açıklanmadı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
----------------
- Olay yeri ve polis ekipleri
- Kavgaya karışan yaralılar
- Ambulansın gelişi
- Yaralıların ambulansa bindirilmesi
- Yaralıların hastaneye götürülmesi
- Vatandaşlar
- Genel ve detay görüntüler

Haber - Kamera: Mahir ALAN - ADIYAMAN ()

===============================

Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye giden İranlı TIR şoföründe virüs tesbit edilmedi

ERZİNCAN'ın Refahiye ilçesinde yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran İranlı TIR şoförü gözlem altına alınırken, koronavirüs tespit edilmediği belirtildi.
Türkiye'ye 20 Şubat günü giriş yaptığı belirlenen İran İslam Cumhuriyeti vatandaşı Amir D. (33), kullandığı TIR'la seyir halindeyken Erzincan'ı Refahiye ilçesinde rahatsızlandı. Yüksek ateş şikayetiyle Refahiye Devlet Hastanesi'ne müracaat eden Amir D., buradan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkedildi. İranlı TIR sürücüsü, gerekli tetkiklerin yapılmasından sonra izole edilen odaya alındı. Doktorlar tarafından yapılan ilk tespitlerde sürücünün koronaviris taşıdığına dair bir emare bulunmadı. İranlı, sürücü hastanedeki odada müşahede altında tutuluyor. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
----------------
-Hastaneden genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Coşkun MENEK / ERZİNCAN, ()

===============================

Motosikletin çarptığı yaya yaralandı

ADIYAMAN'da, yolun karşısına geçmek isteyen Şükrü Yıldırım (50) motosiklet çarpmasıyla yaralandı.
Kaza, sabah saatlerinde Yenipınar Mahallesi'nde meydana geldi.
Ali Özcan Devran idaresindeki 02 AAD 749 plakalı motosiklet, yolun karşına geçmeye çalışan Şükrü Yıldırım'a çarptı. Çarpmanın etkisi ile yola savrularal yaralanan Yıldırım, çağırılan ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste tedavi altına alınan Yıldırım'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
-----------------
- Olay yeri 
-Yaralının yerde yatışı
-Ambulansın gelişi
-Sağlık ekiplerinin yaralıya müdahalesi
-Yaralının sedye konulması
-Yaralı ambulansa taşınması
-Ambulansın gidişi
-Kaza karışan motosiklet
-Trafik ekipleri
- Genel ve detay görüntüler

Haber - Kamera: Mahir ALAN - ADIYAMAN )

===========================

Fırtına, Tekirdağ'da bina çatısını uçurdu

TEKİRDAĞ'ın Kapaklı ilçesinde şiddetli fırtına 4 katlı binanın çatısını uçurdu. Kapan parçalar yola düşerken, yaralanan olmadı. Binanın bulunduğu sokak araç ve yaya trafiğine kapatıldı.
 Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trakya genelinde fırtına uyarısı yaparken, saatte hızı 50 ile 75 kilometreye kadar çıkan şiddetli fırtına nedeniyle Kapaklı İsmetpaşa Mahallesi'nde Arzu Sitesi'nde bulunan 4 katlı binanın çatısı uçtu. Çatıdan kopan moloz parçaları önce yan binanın üzerine ardından cadde üzerine düştü. O sırada yolda araç ve insanların olmaması olası bir yaralanmayı önledi.
İhbar üzerine polis ve zabıta ekipleri sokağa güvenlik şeridi çekerken, çatıdan parçaların düşebileceği gerekçesiyle binanın bulunduğu alanı araç ve yaya trafiğine kapattı. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
---------------- 
-Çatısı uçan binadan detaylar
-Çatıdan kopan parçalar 
-Çatıdan görüntü 
-Ekiplerin çalışması 
-Detaylar

Haber-Kamera: Onur KAYA/KAPAKLI(Tekirdağ),()

===========================

Jandarmadan kandil kutlaması

DÜZCE İl Jandarma Komutanlığı ekipleri vatandaşlara şeker ikram ederek Regaip Kandili'ni kutladı. 
Düzce İl Jandarma Komutanlığı Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Düzce'nin Mamure Köyü girişinde uygulama yaptı. Uygulama sırasında vatandaşların kimlikleri ve araçlarının ruhsatları sorgulandı. Jandarmalar, Regaip Kandili nedeniyle şeker ve kolonya ikramında bulundu. Jandarmanın yaptığı uygulamadan memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, "Bu uygulamaların daha sık yapılması bizi güvende hissettiriyor. Uygulamalardan korkması yada sıkılması gereken bizler değil suçlularö dedi. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
---------------
Jandarma uygulamasından görüntü
Köpekli ve motorize timlerin görüntüsü
Vatandaşlar ile röp
Jandarma ekiplerinin şeker dağıtırken görüntüsü detaylar
Dosya adı dzcjandarma

HABER-KAMERA: Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, ()

===========================

TÜRSAB: Umre kısıtlaması geçici, hac için kısıtlama yok

TÜRSAB Hac ve Umre'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Şahin, Suudi Arabistan'ın koronavirüs nedeniyle umre ziyaretlerini geçici olarak askıya almasıyla ilgili kriz masası oluşturduklarını belirterek, "Bu kısıtlama sadece umre için geçerlidir ve geçici bir süre için olan bir kısıtlamadır. Çok yakın zamanda yeniden başlayacağını umuyoruz, Hac için herhangi bir kısıtlama yok" dedi.
TÜRSAB yönetimi, merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6.8'lik depremde etkilenen seyahat acentelerini ziyaret etmek üzere Elazığ'a geldi. TÜRSAB Hac ve Umre'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Şahin, Suudi Arabistan'ın koronavirüs nedeniyle Umre ziyaretlerini geçici olarak askıya almasıyla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı ile irtibata geçtiklerini ve bir kriz masası oluşturduklarını belirtti. Şahin, "Hiçbir umrecimizin, hiçbir acentemizin mağdur olmasını istemiyoruz. 26 Şubat gecesi internet üzerinden Suudi Arabistan Hac Bakanlığı'nın bir açıklaması oldu. Geçici olarak umre vizelerinin durdurulduğunu açıkladılar. Bunu koronavirüs ile ilgili gerekli tedbirleri almak için yaptıklarını söylediler. Bugün sabah itibariyle de vizesini almış olan yolcuların da ülkeye girişinin geçici olarak durdurulduğunu söylediler. TÜRSAB olarak bir kriz masası oluşturduk. Diyanet İşleri Başkanı ile irtibat haline geçtik hemen ve yaptığımız değerlendirmeler sonucu bugün uçması gereken 3 bine yakın yolcumuzun maalesef bu sebepten dolayı uçamadığını tespit ettik. Biz de bu geçici durdurmanın, ertelemenin sonuçlarını bekleyeceğiz. Bununla ilgili gerekli tedbirleri alacağız, almaya devam edeceğiz" dedi.
'BU KISITLAMA SADECE UMRE İÇİN'
Kısıtlamanın sadece umre için ve geçici bir süre olduğunu vurgulayan Şahin, "Çok yakın zamanda yeniden başlayacağını umuyoruz. Hac için herhangi bir kısıtlama yok. Zaten hacca daha çok var. Hac yazın sonlarına doğru. O zamana kadar bu virüsten eser kalmayacağına inanıyoruz. Bununla ilgili de herhangi bir kısıtlama olmadığını belirtmek istiyoruz. İkincisi de Suudi Arabistan'da şu anda bu hastalıkla ilgili koronavirüs ile ilgili kayıtlara girmiş hiç bir vaka yok, hiç bir hasta yok. Bu kısıtlama kararının alınmasının sebebi hastalık olması değil tedbir amaçlıdır. Zamana ihtiyaçları var ve bu zaman içinde de ziyaretçi kabul etmeyeceklerini söylediler. Bu sebeple yakınları Suudi Arabistan'da olan vatandaşlarımızın içi rahat etsin. Hiçbir sıkıntı yok. Hiçbir problem yok. Onlar normal biletlerinde daha önce planlanan şekilde geri döneceklerdir. Bir rahatsızlık yok. Devletimiz, birliğimiz gerekli tedbirleri alıyor. Almaya da devam edecektir. Şüphesiz bir kısa bir süre sektörümüz bundan etkilenecektir ama hedeflediğimiz Umre sayısına da en yakın zamanda ulaşacağız" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ
----------------
Toplantıdan detay
Diyaeddin Şahin'in açıklaması
Genel ve detay

Haber-Kamera: ELAZIĞ,()

================================

Eskişehir'de toplu taşıma araçlarında temizlik

ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce yolcunun taşındığı tramvaylar ve otobüslerde salgın hastalık riskine karşı dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarını artırdı. Araç içi ve dışı rutin temizliklerin yanı sıra koronovirüse karşı koruma ve kontrol amacıyla Sağlık Bakanlığı ve United States Environmental Protection Agency (EPA) onaylı ithal biyosidal ürünlerle de araçlar detaylı olarak temizleniyor.
Büyükşehir Belediyesi, halkın sağlıklı ve temiz bir ortamda seyahat edebilmesi için kent genelinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Günde 120 bine yakın tramvaylarla, 90 bine yakın otobüslerle yolcu taşıyan belediye araçları, günlük olarak araç içi ve dışı temizlik çalışması yapıyor. Son günlerde dünya genelinde etkili olan salgın hastalık riskine karşı önlemlerini arttıran belediye, Sağlık Bakanlığı ve EPA onaylı ithal biyosidal ürünlerle de düzenli olarak araç içlerinde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.
Araç temizliklerinin yanı sıra tramvay ve otobüs duraklarında da rutin temizlik yapıldığını belirten belediye yetkilileri, “Hem tramvaylarımızda, hem de otobüslerimizde rutin olarak temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz. Son günlerde dünyada artan salgın hastalıklar nedeniyle şehir dışından getirttiğimiz Sağlık Bakanlığı ve EPA onaylı biyosidal ürünlerle de araçlarımızı dezenfekte ediyoruz. Bu hastalıklara karşı vatandaşlarımızın da toplu taşımayı tercih ettiklerinde duyarlı olmalarını istiyoruz. Yolcularımız öksürme ve hapşırma sırasında ağızlarını tek kullanımlık mendiller ile kapatır ve sık sık bol sabun ile ellerini yıkarlarsa ortak kullanım alanımız olan toplu taşımada daha hijyenik bir ortam yaratmış oluruz” dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
------------------
-Toplu taşıma araçlarında temizlik
-Yolcu otobüsü temizlik detay
-Temizlik görevlileri
-Tramvay temizliği
-Araçların ilaçlanması
-Tramvayın yıkanması
-Genel görüntüler

Haber-Kamera: ESKİŞEHİR, ()

Yorumlar (0)
10°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün seçim olsa oyunu hangi partiye verirsin?
Namaz Vakti 04 Nisan 2020
İmsak 05:07
Güneş 06:35
Öğle 13:12
İkindi 16:48
Akşam 19:39
Yatsı 21:01
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20
Günün Karikatürü Tümü
sanalbasin.com üyesidir