DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 3

  1- CEM YILMAZ, TOLGA ÇEVİK... ÜNLÜLERDEN ERDAL TOSUN'A GÖZYAŞLARIYLA UĞURLAMA... - ERDAL TOSUN İÇİN BKM'DE TÖREN (2) * Erdal Tosun için ilk tören yıllarca sahne aldığı Beşiktaş Kültür Merkezi 'nde düzenlendi. * Törende...

DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 3

 

1- CEM YILMAZ, TOLGA ÇEVİK... ÜNLÜLERDEN ERDAL TOSUN'A GÖZYAŞLARIYLA UĞURLAMA...

- ERDAL TOSUN İÇİN BKM'DE TÖREN (2)

* Erdal Tosun için ilk tören yıllarca sahne aldığı Beşiktaş Kültür Merkezi 'nde düzenlendi.

* Törende Cem Yılmaz hüngür hüngür ağladı. Tolga Çevik de Yılmaz gibi gözyaşlarına hakim olamadı.

* Yılmaz Erdoğan,

" Tosun ailesi bu ülkenin en efsanevi ailesi. Giderken de şaşırtıcı bir şekilde giden insanlardır. 16 yıl önce burdan Erdal'la beraber Gürdal'ı uğurlamıştık. Onlar hiçbir yere gitmeyecekler. Bu ülke var oldukca onlar da var olacak"

Haber- Özgür ALTUNCU - Kamera: Yaşar KAÇMAZ - İSTANBUL

Sarıyer'de trafik kazasında yaşamını yitiren ünlü tiyatrocu Erdal Tosun için ilk tören yıllarca sahne aldığı Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)'nde düzenlendi. Törene Tosun'un yakınları, sanatçı dostları ve sevenleri katıldı.

Törende Cem Yılmaz hüngür hüngür ağladı. Tolga Çevik de Yılmaz gibi gözyaşlarına hakim olamadı. Anma törenine Erdal Tosun'un Annesi Sevim Tosun, Eski eşi İlknur Tosun ve Kızı Zeynep Kiraz Tosun da katıldı. Anma töreninde Erdal Tosun'un rol aldığı filmlerden ve dizilerden bölümler yayınlandı. Özellikle Erdal Tosun'un 16 yıl önce yaşamını yitiren kardeşi Gürdal Tosun'la rol aldığı diziden yayınlanan bölüm salondaki herkesi hüzünlendirdi.

Sahneye ilk olarak Erdal Tosun'un eski eşi İlknur Tosun geldi.

İlknur Tosun, Erdal Tosun'u, "Çok iyi bir insan, muhteşem bir baba. Paylaşmayı çok seven, çok izleyen, çok okuyan, çok bilgili bir oyuncu. Çocukları sever, inatçı bir hasta, çok zeki, çok duygusal, çok çömert çok zarif bir adamdı" diye anlattı.

"BU KAHKAHALARIN ÇOĞUNDA TOSUN İMZASI VAR"

Ardından Yılmaz Erdoğan sahneye çıktı. Yılmaz Erdoğan, "Bu bina ülkemizin en çok kahkaha atılan binası. Bu kahkahaların çoğunda Tosun imzası var" dedi. Yılmaz, "Bu kaçınılmaz birşey, hepimiz buralarda oyalanıp gideceğiz. Bir komedyenin hayata attığı imza kahkahalar. Hayatımızın bundan sonra refleks olarak onun telefonumuzdaki numarasını arayacağız. Google'den önce Erdal vardı. Her şeyi bilir. Haklı çıkar. Tosun ailesi bu ülkenin en efsanevi ailesi. Giderken de şaşırtıcı bir şekilde giden insanlardır. 16 yıl önce burdan Erdal'la beraber Gürdal'ı uğurlamıştık. Onlar hiçbir yere gitmeyecekler. Bu ülke var oldukca onlar da var olacak. Uğurlar olsun..." diye konuştu.

"BURADA ÇOK ACILI VEDALAR YAPTIK"

Son olarak Demet Akbağ sahneye çıktı. Akbağ , "10 saniyelik saçma tesadüf eseri burada toplandık. Bir 10 saniye bizi toplayan şey. Bu çatı altında birlikte çok güldük. Burada çok acılı vedalar yaptık. Erdalla birlikte çok acıyla çok insanı burdan uğurladık. 16 yıl önce Gürdal gittikten sonra benim uğurumdu. Onun resmini öpüp sahneye çıkmak. Şimdi bu uğur iki tane oldu. Onları çok seviyoruz. Sevim teyzemiz bizim teyzemiz. Çok fazla çocuğunuz var sevim teyzem" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardında Erdal Tosun için dua edildi. Tosun'un cenazesi alkışlarla Levent Camii'ne uğurlandı.

Görüntü Dökümü:

----------

-Cem Yılmaz'ın ağlaması

-Tolga Çevik'in ağlaması

-İlknur Tosun'un konuşması

-Yılmaz Erdoğan'ın konuşması

-Demet Akbağ'ın konuşması

-Cenazenin uğurlanması

01.12.2016 - 13.04 Haber Kodu : 161201086

01.12.2016 - 13.05 Haber Kodu : 161201087

=============================

2- ERDAL TOSUN'A ÇARPAN SÜRÜCÜ ADLİYEYE SEVKEDİLDİ

Haber: Yüksel KOÇ / İSTANBUL, ()

Sarıyer'de dün sabah sanatçı Erdal Tosun'un içinde bulunduğu araca çarparak, Tosun'un ölümüne neden olmaktan gözaltına alınan Nihat Şaki adliyeye sevk edildi.

Nihat Şaki, tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden taburcu edildikten sonra Ayazağa Polis Merkezi'ne götürülmüştü. Naki, karakoldaki işlemlerinin bitirilmesi ile bu sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgusunun yapılması için İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Naki'nin savcılık sorgusu sürüyor

Görüntü Dökümü:

----------

-Sürücünün dün çekilen görüntüleri

01.12.2016 - 12.28 Haber Kodu : 161201070

==============================

3- TEM'DE ZİNCİRLEME KAZA : 8 ARAÇ BİRBİRİNE GİRDİ (2)

Haber-Kamera: Ersan SAN - İSTANBUL

TEM Bahçeşehir mevkii Mahmutbey istikametinde 1'i kamyon 8 araç zincirleme kaza yaptı.

Saat 12.00 sıralarındra meydana gelen kaza sonrası yol savaş alanına döndü. Olay yerine gelen ambulanslarla yaralanan 2 kişi hastaneye sevkedildi. Kaza nedeniyle trafik Ankara istikametine kontrollü olarak sağlandı.

Araçların kaldırılmasının ardından trafik normale döndü

Görüntü Dökümü:

--------

-Olay yerinden görüntüler

-Kaza yapan araçlar

-Yaralıların görüntüsü

-Araçların kaldırılması

-Trafikten detaylar

01.12.2016 - 12.56 Haber Kodu : 161201082

01.12.2016 - 14.00 Haber Kodu : 161201097_

=====================

4- ANADOLU YAKASINDA TRAFİK ÇİLESİ

- Yol çalışması, trafik kazası, arızalanan araç trafiği içinden çıkılmaz bir hale soktu

Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN -İSTANBUL

Anadolu yakasında D-100 karayolunda trafik, 3 farklı noktada yol çalışması, kaza ve arızalanan bir otomobil nedeniyle durma noktasına geldi. Ambulanslar ilerlemekte zorluk çekerken , yan yollarda bulunan duraklara giremeyen toplu taşıma araçları ise yolcuları anayolda indirerek kazaya davetiye çıkardı.

Anadolu yakasında sabahın erken saatlerinde başlayan trafik yoğunluğu öğle saatleri olmasına rağmen bir türlü normale dönmedi. D-100 karayolunda trafik kilometrelerce uzadı. Zaman zaman D-100 karayolundaki yoğunluk Edirne istikametinde Kartal'dan Uzunçayır Mevkii'ne kadar olduğu uzadı.AMBULANSLAR İLERLEMEKTE ZORLUK ÇEKİYOR

D-100 karayolunu kullanan ambulanslar ise hastanelere ulaşmak için güçlükle ilerleyebildi. Sirenlerini çalarak ilerlemeye çalışan ambulanslara diğer sürücüler yol vermeye çalıssada yoğunluk da başarılı olamadı.

Toplu taşıma araçları anayolda yolcu indirerek tehlikeye davetiye çıkardı.Sabah saatlerinden başlayan trafik yan yolların da kilitlenmesine neden oldu. Yolcular ise bariyerleri aşarak yan yola geçmeye çalıştı.1 KAZA, 1 ARIZALANAN ARAÇ

Yaşanan yoğunluğa bir de trafik kazası ile arızalanan araç eklenince, trafik çileye döndü. Yaşanan trafik kazasında ise sürücüler arasında tartışma çıktı. Göztepe'de bir otomobile çarpan TIR sürücüsü, otomobil sürücüsü ile tartıştı. TIR sürücüsü, Kartal'dan Göztepe'ye kadar 2 saatte geldiğini belirterek isyan etti.YOL ÇALIŞMASI NEDENİYLE KAPANAN ŞERİT

Kadıköy Göztepe D-100 karayolunda yapımı devam eden üst geçit çalışması nedeniyle bir şeridin kapalı olması trafiğin yoğunlaşmasına neden oldu. Bir sürücü, normalde 15 dakika süren yolu 1,5 saatte geçtiğini söyledi.

Yetkililere çağrıda bulunan sürücüler her gün bu trafiği çektiklerini söyleyerek bir an önce çözüm istediler.Görüntü Dökümü:

---------------

-Trafikten görüntü

-Araçların çok yavaş ilerlemesi

-Bazı noktalarda durması

-Ambulansların trafikte ilerlemeye çalışması

-Yayaların otobüsten inerek bariyerlerin üzerinden geçmesi

-Üst geçit çalışması

-Kapanan şerit

-Yaşanan kaza

-Arızalanan araç

-Tabela çalışması

-Sürücüler ile röp

-Genel ve detay görüntüler

01.12.2016 - 13.48 Haber Kodu : 161201095

=============================

5-İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE YURT YANGINI PROTESTOSU

Haber: Hakime TORUN - Kamera: Erhan TEKTEN/ İSTANBUL,()

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen yaklaşık 200 kişilik grup, Adana'nın Aladağ ilçesinde meydana gelen yurt yangını protesto etti.

Aralarında İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu, KESK, İstanbul Tabip Odası, HDP, ÖDP, Halk Evleri üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu bir grup, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek basın açıklaması yaptı, "Kader değil bu bir katliam, tarikat yurtları kapatılsın" sloganları attı.

"AKP POLİTİKALARI SADECE GELECEĞİMİZİ DEĞİL BUGÜNÜMÜZÜ DE TEHDİT ETMEKTEDİR2

İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu üyesi ve KESK dönem sözcüsü Sevtap Akdağ, grup adına yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

"Yaşanan kaza değildir katliamdır, ilk değildir ve iktidarın politikaları sürdükçe son da olmayacaktır. Eğitimi piyasalaştıran, eğitim alanını cemaatlere, tarikatlara açan AKP politikaları sadece geleceğimizi değil bugünümüzü de tehdit etmektedir. Çocuklar cinsel saldırı, istismar, şiddet ve katliamlara maruz kalmaktadır. İktidar politikaları ülkemizde yaşayan çocukları türlü felaketlerle yüz yüze bırakmaktadır. Bu yüzden katliama 'kader' diyen kim olursa olsun, bu suçun ortağıdır. Aynı cemaatin Konya'daki kaçak Kuran kursunda 2008 yılında LPG sızıntısı nedeniyle patlama olmuş, 17 çocuk hayatını kaybetmişti. 8 yıldır sorumlular cezalandırılmadı, olayın üstü örtülmeye, unutturulmaya çalışıldı. Bu tür katliamlardan sonra ise iktidarın en iyi bildiği şey haberlere yasak getirmektedir. Bu ülkede katliamlara zemin hazırlamak, katletmek değil, halkın yaşananlardan haberdar olmasını sağlamak suç sayılmaktadır."

"HEPİMİZ ENSARIZ DİYE YAN YANA DİZİLENLER AYNI TUTUMLARINI SÜRDÜRMEKTEDİR"

Akdağ, "Ülkemizde çeşitli vakıf ve cemaatlere ait yüzlerce yurt bulunmaktadır. Bunların çok büyük bölümü yasal değildir ya da yasal boşluklardan yararlanmaktadır. Cemaat ve tarikatların örgütlenmek için büyük önem gösterdiği bu yurtlar çoğu zaman fiziki olarak da yurt olma vasfı taşımamaktadır. Denetime de tabi tutulmayan bu yerler öğrencilerin hayatını tehdit etmektedir. Diğer yandan hükümet yetkilileri olayın üstüne gitmek bir yana üstünün örtülmesi için söz birliği etmektedirler. İktidar mensupları anlaşılıyor ki cemaatlerin itibarlarını korumayı kendilerine dava haline getirmişler. Yaşanan her olayı geçiştirmeye çalışanlar, "hepimiz Ensar'ızö diye yan yana dizilenler aynı tutumlarını sürdürmektedir" diye konuştu.

"SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMEYEN HERKES YARGILANMALI"

Sorumluların yargılanması gerektiğini belirten Akdağ, "Aladağ'da çocuklarımızın ölümünde denetim yapmamaktan ihmale kadar sorumluluğunu yerine getirmeyen herkes yargılanmalıdır.Tarikat ve cemaat yurtları derhal kapatılmalıdır."

Görüntü Dökümü

--------

-Protestocu grubun slogan atarak yürümesi

-Akdağ'ın konuşması

-Genel ve detaylar

===========================

6 - DİN DERSİ ÖĞRETMENİ "FETÖ'NÜN MARMARA EMNİYET İMAMLIĞI" NDAN TUTUKLANDI

* Hasan D. ile birlikte "Terör örgütü üyeliği"nden tutuklanan 5 kişinin, onun yardımcılığını üstlendikleri belirtildi.Haber: Ümit TÜRK, İstanbul

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında "Bylock" kullandığı tespit edilen bazı polislerin ifadeleri doğrultusunda FETÖ'nün emniyet yapılanmasında üst düzeyde yer aldıkları tespit edilen kişilere ulaşıldı. Aralarında örgütün Marmara bölge imamı olduğu ileri sürülen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Hasan D., yine emniyet yapılanmasında "İmam" konumunda olduğu belirlenen Yunus Emre A., Samet Ö., Yakup B., Uğur Y., Sinan Ç., ve M.A., emniyetteki 12 gün süren sorgularının ardından savcılığa sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından Marmara bölge imamı olduğu ileri sürülen Hasan D., ile Yunus Emre A., Samet Ö., Yakup B., Uğur Y., Sinan Ç., ve M.A.'nın, "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanmaları talebiyle Nöbetçi Hakimliğe gönderildi.

"POLİS ÖĞRENCİLERİNE FETULLAH GÜLEN'İN KASETLERİNİ İZLETTİRDİ"

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, sorgunun ardından şüpheliler hakkında, "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklama kararı verdi. Hakimliğin kararında, savcılığın "Hasan D.'nin "Hüseyin" kod adıyla Marmara emniyet imamı olarak terör örgütü içerisinde aktif rol aldığı, Marmara bölgesinde bulunan Arnavutköy, Karabük, Bilecik ve Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulları'nda eğitim gören polis öğrencilerini FETÖ'ye dahil etmeye çalıştıkları" şeklindeki iddialarına yerildi. Aynı kararda "şüphelilerin, bu kapsamda belirlenen evlerde topladıkları polis öğrencilere Fetullah Gülen'in kasetlerini izlettikleri ve örgüte üye kazandırmaya çalıştıkları, Yunus Emre A., Samet Ö., Yakup B., Uğur Y., ve Sinan Ç.'nin de bu amaç doğrultusunda polis okullarına ilişkin -mahrem hizmetler ağabeyi- konumunda oldukları, kod isim kullandıkları, sadece örgüt mensupları ile görüşülebilecek açık hat ve telefon kulandıkları, yine şüphelilerden Yunus Emre A., ile Uğur Y., kırmızı, Samet Ö.'nün ise turuncu renkli Bylock kullandıklarının tespit edildiği" yolundaki savcılık tespitleri de hatırlatıldı.. Hakimlik şüpheli M.A., hakkında ise itiraflarda bulunup etkin pişmanlıktan faydalanmak istemesi üzerine 50 bin TL kefalet karşılığında adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verdi.

=========================

7- "TRANSİST İSTANBUL ULAŞIM KONGRESİ VE FUARI" BAŞLADI

* Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,

" Ülkemizin hakkını vermek, insanımızın refahını yukarıya taşımak, coğrafyamızın hakkını vererek daha fazla katma değer oluşturmak adına hükümet olarak yerelde belediyelerimizle birlikte çok güzel bir iş birliği yapıyor, güzel yol alıyoruz"

* İstanbul Valisi Vasip Şahin ,

"Otomobil başına 1,5 kişi düşüyor. Bunu bizim yükseltmemiz, toplu taşıma kullanımını artırmamız gerekiyor. Ben inanıyorum ki sadece kurallara uymakla trafiğimizi en az yüzde 30 rahatlatırız"

* İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,

"İstanbul'da bugün 30 milyonluk günlük hareketliliğe rağmen 2004'e göre trafikte kalma süresi 8-9 dakika daha azaldı"

Haber-Kamera: İdris TİFTİKCİ - İSTANBUL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde İETT tarafından İstanbul Kongre Merkezinde bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Transist İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı"nın açılışına katıldı.

Bakan Arslan, başta İstanbul olmak üzere Türkiye'de yapılan ulaşım projelerinden bahsederek, İstanbul'un 7 tepeli şehir olmasının yanı sıra artık tünellerle konuşulduğunu, şehirde hayata geçirilen tünellerin trafiği rahatlattığını bildirdi.

Türkiye'de son 15 yıl öncesine kadar yapılan tünellerin uzunluğunun 50 kilometre olduğunu aktaran Arslan, bu rakamın şu anda 306 kilometreye çıktığını vurguladı.

"İSTANBUL'UN ULAŞIMI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ"

Bakan Arslan, gerek hükümet gerek bakanlık olarak Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi İstanbul'da da üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydederek, Marmaray'ı şu ana kadar 170 milyon yolcunun kullandığı bilgisini verdi.

Avrasya Tünelinden her gün 120 bin araç geçeceğini ifade eden Arslan, tünel sayesinde tarihi yarımadanın üzerinden trafik yükünün alınacağını, iki yaka arasında araçların geçişinin 15 dakika gibi kısa bir süre alacağını dile getirdi.

Arslan, deniz yolculuğunu en az 2,5 kat artırdıklarını kaydederek, denizcilik sektörüne verdikleri desteklerden bahsetti.

Hayata geçirdikleri ulaştırma projeleriyle ilgili detaylar veren Arslan, trafik kazalarını azaltmak için gerçekleştirdikleri faaliyetlerden bahsetti.

"TECRÜBELERİMİZDEN FAYDALANALIM"

Arslan, bakanlık olarak ulaştırma hizmetleri konusunda çok şey yaptıklarını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama özetle şunu yapıyoruz: Ülkemizin hakkını vermek, insanımızın refahını yukarıya taşımak, coğrafyamızın hakkını vererek daha fazla katma değer oluşturmak adına hükümet olarak yerelde belediyelerimizle birlikte çok güzel bir iş birliği yapıyor, güzel yol alıyoruz ancak almamız gereken daha çok yol var. O yüzden bu toplantılarla özellikle ortaya konulacak fikirler, paylaşılacak tecrübeler ve hedefler çok işimize yarayacak. Biz insanımızın hayatını kolaylaştırmak istiyorsak tecrübelerden faydalanmamız lazım. Dünden daha fazla hizmet etmemiz lazım. Bu bilinçle yaklaşıyoruz. Burada düsturumuz; 'Biz milletin hizmetkarıyız. Millete, halka hizmet etmeyi Hakk'a hizmet biliyoruz'. Budur en önemli düsturumuz""DAHA İYİ HİZMETLER GETİRMEYE DEVAM"

Bakan Arslan, 15 Temmuz darbe girişiminin omuzlarına farklı ve daha önemli bir sorumluluk yüklediğini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu halk ki millet olma şuuruyla gerçekten gözünü kırpmadan kurşunlara göğsünü siper etti. Helikopterlerin, jetlerin, tankların, tüfeklerin önünde durdu. İşte böyle bir milletin hizmetkarı olmak, bu milletin 15 Temmuz'da omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun hakkını daha fazla verebilmek adına dünden daha fazla çalışıp daha fazla iş birliği yapacağız. Dün yaptığımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Bizim iş birliğimize sizler taraflar olarak, akademisyenler, bürokratlar, teknokratlar olarak lütfen destek verin. Bugünden sonra da milletimize daha iyi hizmetler getirmeye devam edeceğiz."

"TRAFİK KAZALARININ YÜZDE 90'I SÜRÜCÜ HATALARINDAN KAYNAKLANIYOR"

Açılışta İstanbul Valisi Vasip Şahin de konuştu

Ulaşımın bir de insan boyutunun olduğuna dikkati çeken Şahin, "Otomobil başına 1,5 kişi düşüyor. Bunu bizim yükseltmemiz, toplu taşıma kullanımını artırmamız gerekiyor. Ben inanıyorum ki sadece kurallara uymakla trafiğimizi en az yüzde 30 rahatlatırız." diye konuştu. Şahin, Türkiye genelinde günde yaklaşık 20 kişinin hayatını kaybettiğini anlatarak, "Trafik kazalarının yüzde 90'ı sürücü hatalarından kaynaklanıyor. İstanbul'da 3 bini aşkın trafik polisimizle mevcut trafiği yönetmeye, düzenlemeye, denetlemeye çalışıyoruz. Bu sayı çok yeterli değil, biliyoruz. İstanbul'un güvenlik gibi başka öncelikleri de var. Sektörel bazda baktığınızda trafik hizmetlerine ancak bu kadar ayırabiliyoruz. İnşallah yakın gelecekte İstanbul'da personel sayımız daha da artacak ve buradan trafiğe oransal olarak çok daha fazla personel aktarımı yapmaya niyetliyiz. İnşallah denetlemelerimizi daha sağlıklı ve sürekli hale getirirsek bir kısmını da buradan rahatlatmış oluruz. Hepimiz gelişen toplu taşımayı kullanmak zorundayız" dedi."2004'E GÖRE TRAFİKTE KALMA SÜRESİ 8-9 DAKİKA DAHA AZALDI"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise "İstanbul'da bizim göreve geldiğimizde 11 milyon nüfusa karşılık, 11 milyonluk günlük hareketlilik vardı. Şu anda İstanbul'da günlük hareketlilik 30 milyon, bu 45-50 milyonlara geçecek. Mekanizmaları ve sistemleri doğru kurgulamak zorundasınız. Gururla ifade etmek isterim ki artık ülkemizde kurumsal taassup yok. Yerel yönetimler, merkezi yönetim, akademik çevreler, iş dünyası, STK'lar birlikte hareket edebiliyoruz. Bu bizim gelişmemize önemli katkı sağlamakta. Eskiden herkes kendi gemisini yürütmeye çalışıyordu ama şimdi aynı geminin yolcuları olduğumuzu kabul ettik ve birlikte çalışıyoruz" şeklinde konuştu. Bir şehrin medeniyet ölçüsünün o şehirde yaşayan insanların toplu taşım araçlarını kullanma oranına bağlı olduğunu anlatan Topbaş, "İstanbul'da bugün 30 milyonluk günlük hareketliliğe rağmen 2004'e göre trafikte kalma süresi 8-9 dakika daha azaldı" dedi.

Konferans sonrası fuarın açılış kurdelesini kesen Bakan Arslan, buradaki stantları gezdi. Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Gaziantep Büyükşehir Belediye başkanı Fatma Şahin ile aslına uygun olarak yenilenen bir dolmuşa bindi.

Görüntü Dökümü

---------

- Bakanın konuşması

- Plaket vermesi

- Kurdele kesimi

- Dolmuşa binmesi

- Şahin'ın konuşması

- Topbaş'ın konuşması

- Plaket töreni

- Kurdele kesimi

- Fuarın gezilmesi01.12.2016 - 13.31 Haber Kodu : 161201091

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner314