DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 2

  1- ERDAL TOSUN'UN ÖLDÜĞÜ TRAFİK KAZASI GÜVENLİK KAMERASINDA Haber: Erhan TEKTEN - İSTANBUL Ünlü oyuncu Erdal Tosun'un hayatını kaybettiği trafik kazası güvenlik kamerasına yansıdı. Kaza saat 06.30 sıralarında Sarıyer Büyükdere...

DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 2

 

1- ERDAL TOSUN'UN ÖLDÜĞÜ TRAFİK KAZASI GÜVENLİK KAMERASINDA

Haber: Erhan TEKTEN - İSTANBUL

Ünlü oyuncu Erdal Tosun'un hayatını kaybettiği trafik kazası güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaza saat 06.30 sıralarında Sarıyer Büyükdere Caddesi İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'nda meydana geldi.

Direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, İl Jandarma Komutanlığı Kavşağına girerken ,önce kaldırıma ardından da Erdal Tosun'un kullandığı araca çarptı. Feci kazada Erdal Tosun hayatını kaybetti.

Görüntü Dökümü:

------------

-Kazanın güvenlik kamerası görüntüleri

30.11.2016 - 12.13 Haber Kodu : 161130066

==============================

2- ÜNLÜ OYUNCU ERDAL TOSUN'UN CENAZESİ HASTANEDEN ALINDI (2)

Haber-Kamera: İhsan YALÇIN - Hasan YILDIRIM İSTANBUL

Trafik kazasında hayatını kaybeden Ünlü Oyuncu Erdal Tosun'un cenazesi ailesi tarafından Kağıthane Devlet Hastanesi morgundan alınarak Zincirlikuyu Mezarlığı gasilhanesine götürüldü.

Sarıyer, Büyükdere Caddesi'nde sabah 06.30 sıralarında meydana gelen kazada hayatını kaybeden oyuncu Erdal Tosun'un cenazesi Kağıthane Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Savcının otopsi işlemlerini tamamlamasının ardından 53 yaşında vefat eden Tosun'un cenazesi, eski eşi İlknur Bekmezci Tosun ve kızı Zeynep Kiraz Tosun tarafından teslim alındı. Hastane morgu önünde gözyaşı döken anne ile kızını, Erdal Tosun'un oyuncu arkadaşları Erkan Can ve Olgun Şimşek sarılarak teselli etmeye çalıştı. Tosun'un cenazesi hastane morgundan alınarak Zincirlikuyu Mezarlığı gasilhanesine götürüldü.

Görüntü Dökümü:

------------------------

-Hastane morgu önünde bekleyenler

-Erkan Can ile Olgun Şimşek

-Erdal Tosun'un ağlayan eşi ve kızı

-Ekan Can'ın ağlayan anne ile kıza sarılması

-Cenaze aracının hastane morgundan çıkışı

-Genel ve detaylar

30.11.2016 - 11.31 Haber Kodu : 161130053_

==============================

3- ÜNLÜ OYUNCU ERDAL TOSUN TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ (2)

* Otomobilinin üzerine kaza yapan bir aracın uçması sonucu ünlü oyuncu Erdal Tosun hayatını kaybetti.

Haber-Kamera: Hakan KAYA - Ozan URAL- Hasan YILDIRIM İSTANBUL

Sarıyer Büyükdere Caddesi, İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'nda meydana gelen trafik kazasında ünlü oyuncu Erdal Tosun hayatını kaybetti.

Kaza saat 06.30 sıralarında Sarıyer Büyükdere Caddesi İl Jandarma Komutanlığı Kavşağı'nda meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre 34 EJ 8342 plakalı otomobil İl Jandarma Komutanlığı Kavşağına girerken , sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çarptıktan sonra Levent yönüne giden sanatçı Erdal Tosun'un kullandığı 34 UJ 3409 otomobilin üzerine uçtu. Kaza sonucu Sanatçı Erdal Tosun, otomobil içerisinde sıkışarak hayatını kaybetti. Diğer otomobildeki sürücü ise yaralandı. İhbar üzerin kaza yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri otomobil içerisinde sıkışan Erdal Tosun'un cesedini kurtarmak için yoğun çaba sarfetti. Ekiplerinin yaklaşık yarım saat süren çalışmalarının ardından Tosun'un cansız bedeni otomobilden çıkartılarak ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Diğer yaralı sürücü ise Kağıthane Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kaza nedeniyle bir süre kapalı kalan Büyükdere Caddesi kaza yapan araçların kaldırılmasının ardından normale döndü. Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.

Görüntü Dökümü:

-------------

-Olay yerinden görüntü

-Kaza yapan otomobil

-Kazaya karışan Erdal Tosun'un otomobili

-İtfaiye ekiplerinin çalışmaları

-Araç içerisinde sıkışan sürücünün kurtarılması

-Ceset torbasına konması

-Yaralı sürücünün hastaneye kaldırılması

-Trafik ekiplerinin çalışmaları

-Kaza yapan araçların çekiciyle kaldırılması

-Trafiğin açılması

-Genel ve detaylar30.11.2016 - 08.02 Haber Kodu : 161130021_

=================================

4- 15 TEMMUZ DARBESİNİN İDDİANAMEYE YANSIYAN KRONOLOJİSİ

* İŞTE DAKİKA DAKİKA DARBE GİRİŞİMİ..

İlk işaret 22.05'de alındı, Ankara'da uçaklar alçak uçuş yaptı...

22.10 : Boğaziçi Köprüsü işgal edildi...

23.10: Başbakan konuştu...

00.37 : Cumhurbaşkanı konuştu.

01.40'da Boğaziçi Köprüsü'nde darbeye direnen göstericilerin üzerine ateş açıldı...

Haber: Ümit TÜRK İstanbul /

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin askerlere yönelik açılan ilk iddianamede, darbe girişiminin kronolojisine yer verildi. İddianameye göre darbe girişiminin ayak sesleri 15 Temmuz'da, Ankara'da 22.05 sıralarında savaş uçaklarının alçak uçuş yapmaya başlamasıyla belirdi.

İLK İŞARET ANKARA'DA ALÇAK UÇUŞ ARDINDAN BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NÜN ELE GEÇİRİLMESİ

İddianamede, darbe girişiminde bulunan TSK içerisindeki bir grup askerin ilk olarak Ankara'da 22.05 sıralarında savaş uçaklarına alçak uçuş yaptırdıkları, 22.10'da ise bir grup askerin Boğaz Köprüsü'nü tek yönlü trafiğe kapatarak darbe girişimini başlattıkları kaydedildi. Bu dakikalarda Türkiye genelinde birçok kamu binası önünde asker ve polisin karşı karşıya gelmeye başladığı takip eden dakikalarda ise Ankara'da MİT binası ve Genelkurmay Başkanlığı Karargahına helikopterden ateş açıldığı, saat 22.35 sıralarında ise Atatürk Havalimanı'na askerlerin tankla gelerek kontrol kulesine girdikleri belirtildi.

MECLİSTEKİ TÜM PARTİLER DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

23.10'da Başbakan Binali Yıldırım'ın yaşananları "Kalkışma" olarak niteleyerek, "Türk ordusu içerisindeki bir grubun darbe girişiminde bulunduğunu" duyurduğu, Mecliste grubu bulunan tüm partilerin darbe girişimini kınadıkları anlatıldı. Saat 23.25 sıralarında darbecilerin sosyal medyaya erişimi engellendiği, ancak erişim engelinin kısa bir süre sonra kaldırıldığı, saat 23.45 sıralarında ise darbe girişimi yapan grubun TSK'nın akredite gazetecilerle iletişim için kullandığı e-posta hesabından, "Kontrolün tam olarak ele alındığına" dair mesaj gönderildiği belirtildi.

"TEPKİ GÖSTEREN VATANDAŞLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ"

Saat 23.50 sıralarında Ankara'nın dört bir yanından güçlü patlama sesleri geldiği, darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların sokaklara dökülmeye başladığı, 00.15 sıralarında ise darbe girişiminde bulunan askerler tarafından TRT binasının basılarak bir spikere, "Yurtta Sulh Konseyi" adına bildiri okuttukları, akabinde Milli Savunma Bakanı'nın bildiriyi korsan bildiri olarak nitelendiren bir açıklama yaptığına yer verildi.

"CUMHURBAŞKANI FACETİME ÜZERİNDEN CNN TÜRK KANALINA DEMEÇ VERDİ"

Saat 00.37 sıralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, FaceTime üzerinden CNN Türk'e demeç verdiği ve darbe girişiminin, "Silahlı güçler içerisindeki küçük bir azınlığın kalkışması" olarak nitelediği ve vatandaşlardan hükümete destek için sokağa çıkmalarını istediği anlatıldı.

"MECLİSE 4 BOMBA ATILDI"

İddianamede yer alan bilgilere göre, saat 01.00'dan 04.00'a kadar ise şu olaylar yaşandı:

"Saat 01.10 sıralarında Sikorsky tipi askeri helikopter TÜRKSAT uydu istasyonunu vurdu. Saat 01.21 sıralarında İçişleri Bakanı Efkan ALA, Genelkurmay Başkanlığı, TSK ve polisin ülkedeki darbe girişimine müdahale ettiğini açıkladı ve darbe planlayıcılarını "Çete" olarak tanımladı. Saat 01.40 sıralarında Boğaziçi Köprüsü'nü geçmeye çalışan protestocuların üzerine ateş açıldı, camilerden sela okunarak halka darbe girişimine karşı sokaklara çıkma çağrısı yapıldı. Saat 02.21 sıralarında Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü de vuran ve en az 17 polisin şehit olmasına neden olan askeri helikopter Gölbaşı'nda düşürüldü. Saat 02.25 sıralarında Taksim Meydam'nda mevzilenen bir grup asker giderek sayıları artan protestocuları dağıtmak için havaya ateş açtı. Saat 02.50 sıralarında F-16'lar ve askeri helikopterler TBMM binasını vurmaya başladı. Meclisin giriş kapıları yakınlarına sabaha kadar toplam 4 bomba atıldı. Milletvekilleri ve basın mensupları sığınağa geçti. Saat 03.23 sıralarında Hürriyet Gazetesi otoparkına inen bir grup havaya ateş açmak ve güvenlik görevlilerini yere yatırmak suretiyle binaya girdi. Bir subay, "Ateş etmekten çekinmeyin" diye bağırdı. Hurriyet.com.tr çalışanları da dahil olmak üzere herkes zorla dışarı çıkarıldı. CNN Türk stüdyolarına ve rejiye müdahale edildi"

"CUMHURBAŞKANI HAVALİMANI'NDA KONUŞMA YAPTI"

Saat 04.07 sıralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Atatürk Havalimam'nda kendisini karşılayan kalabalığa bir konuşma yaptığı ve "Bu bir ayaklanma, ihanet, vatana ihanet hareketidir. Bunun bedelini çok ağır ödeyecekler" dediği aktarılan iddianamede, 05.02 sıralarında Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamayla "Tehlike henüz geçmiş değil. Millet sokaklarda olduğu ve vatanına sahip çıktığı müddetçe darbeci hainler bu aziz millete diz çöktüremeyecek" denildi.

08.11 SIRALARINDA İSTANBUL'DA HAYAT NORMALE DÖNDÜ

"Saat 05.10 sıralarında Doğan Medya Center'ı basan askerler polis tarafından gözaltına alındı. Çalışanlar, binaya dönmeye başladı. 06.26 sıralarında Cumhurbaşkanlığı külliyesi çevresinden dumanlar yükseldi. 06.42 sıralarında Boğaz Köprüsü'ndeki askerler teslim oldu. 07.52 sıralarında Genelkurmay karargahından çıkan bir tanktan, barikat olarak bekleyen kamyonlara ateş açıldı. 08.04 sıralarında Harbiye Ordu Evi ve TRT Radyo binası polis tarafından kontrol altına alındı. 08.11 sıralarında İstanbul'da uçak, metro ve vapur seferleri yeniden yapılmaya başlandı. 08.16 sıralarında gece boyunca tanklarla kapatılan Boğaziçi Köprüsü, askerlerin teslim olmasının ardından kısmen trafiğe açıldı. 08.43 sıralarında Boğaziçi köprüsü terkedilen tankların çekilmesi için çift yönlü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ise Avrupa yakası istikametine trafiğe kapatıldı"

"GENELKURMAY BAŞKANI VE CUMHURBAŞKANI GENEL SEKRTERİ KURTARILDI"

Saat 08.55 sıralarında rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga kurtarıldı. 09.33 sıralarında Kuleli Askeri Lisesi'nde 80 öğrenci gözaltına alındı. 09.45 sıralarında Genelkurmay Karargahındaki 200'e yakın silahsız er-erbaş teslim oldu. 09.56 sıralarında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü trafiğe açıldı. 10.07 sıralarında Genelkurmay Başkanlığından çıkan 700'e yakın silahsız er ve erbaşın polise teslim oldu.

ORGENERAL ÜMİT DÜNDAR: DEMOKRASİNİN YANINDA YER ALARAK DARBE GİRİŞİMİ ÖNLENMİŞTİR

11.01 sıralarında Genelkurmay Başkanı Vekili Orgeneral Ümit Dündar, "Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız ve TBMM, TSK ile tam birdayanışma içinde demokrasinin ve hukukun yanında yer alarak bu darbe girişimini önlemiştir" şeklinde bir açıklama yaptı. 12.10 sıralarında İstanbul'u da kapsayan Marmara Bölgesi üzerindeki hava sahası tüm sivil hava araçlarının uçuşuna kapatıldı.

===================================

5- FETÖ'NÜN TELEKOM YAPILANMASI SORUŞTURMASI: 6 YÖNETİCİ TUTUKLANDI

* FETÖ'nün Telekom yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında üst düzey 6 Telekom yönetici, "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı.

Haber: Ümit TÜRK İstanbul /

FETÖ'nün Telekom yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 22 üst düzey Telekom çalışanı hakkında gözaltı kararı çıkarılmış, 13 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştı. Emniyette 8 gün gözaltında kalan 13 şüpheliden S.E., O.T., R.K., C.Ö., O.C. ve K.K. isimli 6 kişi çıkarıldıkları Nöbetçi Hakimlik tarafından "Terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandı. Diğer 7 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

TUTUKLU SAYISI 69'A YÜKSELDİ

Soruşturma kapsamında daha önce 144 şüpheliden 63'ü terör örgütü üyeliği suçundan tutuklanmıştı. Tutuklananların 57'sinin Bylock kullandığı ortaya çıkmıştı. Son tutuklamalarla birlikte tutuklu sayısı 69'a yükseldi. 9 kişinin aranmasına devam edildiği belirtildi.

============================

6- NASUH MAHRUKİ AKUT'TA ARTIK ONURSAL BAŞKAN

İstanbul

AKUT Arama Kurtarma Derneği Başkanı Nasuh Mahruki, başkanlık görevinden istifa etti. Mahruki kendisinin bundan sonra onursal başkan olacağını belirterek, " Dernekte bundan sonra imza yetkim yok. Onursal başkan olarak görevime devam edeceğim. Benim muhalif söylemlerim yüzünden AKUT'a çok baskı geliyordu. Bu sürecin sonunda böyle olmasını uygun gördüm. Başkanlığa Saygun Gökşin devam edecek" dedi.

AKUT 'tan yapılan açıklamada da şöyle denildi:

"AKUT Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nasuh Mahruki, AKUT Yönetim Kurulu'na ilettiği istifa dilekçesi ile hem derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığından hem de Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildirmiştir.

28.11.2016'da gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında yeni görev bölümü yapılmış ve bugüne kadar Genel Sekreterlik görevini sürdürmekte olan Saydun Gökşin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu üyesi Ebru Atalay Alp Genel Sekreterlik, AKUT Kocaeli Ekip Lideri ve eğitmenimiz Recep Şalcı ise Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirilmiştir.

AKUT Arama Kurtarma Derneği, 29.11.2016 tarihinde asil üyelerimizin katılımı ile Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirmiştir. Açılış, Yoklama, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nı takiben İl Dernekler Müdürlüğü tarafından iletilen bilgi neticesinde, derneğimizin bazı tüzük maddelerinde kanuni prosedüre uyumunun sağlanması amacı ile tüzük maddesi değişiklikleri görüşülmüş ve değişiklikler oy birliği ile kabul edilmiştir.

Derneğin tüzüğüne istinaden Yönetim Kurulu tarafından Ali Nasuh Mahruki'nin AKUT Onursal Başkanı olması önerisi Olağanüstü Genel Kurul toplantısında katılan üyelerin oyları ile kabul edilmiş ve Genel Kurul toplantısı sona ermiştir.

Gerek prensipli ve azimli yapısı gerekse vizyonu ile AKUT'un alanında dünya çapında tanınan ve takdir edilen bir STK olmasında büyük paya sahip olan Onursal Başkanımız Ali Nasuh Mahruki'ye, bugüne dek derneğimize verdiği, karşılığı ödenemeyecek tüm emekleri için sonsuz teşekkür ediyor; Yönetim Kurulu Başkanımız Saydun Gökşin'e, Genel Sekreterimiz Ebru Atalay Alp'e ve Yönetim Kurulu üyemiz Recep Şalcı'ya yeni görevlerinde başarı dileklerimizi iletiyoruz."

==========================

7- PİLOT, ŞEKER HASTASI YOLCU İÇİN AMBULANS İSTEDİFaik KAPTAN-İbrahim YILDIZ/İSTANBUL,()

Washington-İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları (THY) uçağında bulunan şeker hastası bir yolcu aniden rahatsızlanınca pilot ambulans istedi.

Türk Hava Yolları'nın Washington-İstanbul seferini yapan TK-8 sefer sayılı Airbus A330 tipi uçağı Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalmaya başladı. Bu sırada 66 yaşında olan ve şeker hastası olduğu tespit edilen bir bayan yolcu aniden rahatsızlandı. Bunun üzerine pilot, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi'yle irtibata geçerek park yerine ambulans istedi. Uçak Atatürk Havalimanı'nda park yerine yanaştıktan sonra şeker hastası olan yolcu ambulansla hastaneye kaldırıldı.

O anlar konuşmalarda kayıtlara şu şekilde yansıdı:

PİLOT: TK-8 N12'ye park edeceğiz. Şeker hastası ambulans rica ediyoruz.

KULE: Anlaşıldı. Şeker hastası hastanın cinsiyetini ve yaşını alabilir miyiz?

PİLOT: Anlaşılmadı.

KULE: Hastanın yaşı ve cinsiyeti hocam

PİLOT: 66 bayan N12'ye park edeceğiz.

KULE: N12 park yeri olarak alındı. 66 şeker hastası bayan ambulans talep ediyorsunuz alındı.

PİLOT: Teşekkürler arka tarafa rica edeceğim.

Görüntü Dökümü:

----------

-Ses kaydı

30.11.2016 - 12.14 Haber Kodu : 161130067

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner314