(geniş haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan " Bizim mücadelemiz teröre sözlü muhimmat sağlayanlarla"

Özgür ALTUNCU -İdris TİFTİKCİ /İSTANBUL,() Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi'nin resmi açılışı ve 4. Uluslararası İbn Haldun Sempozyumu'nda konuştu. Konuşmasının başında Türkiye'de kendilerinden önceki...

(geniş haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan " Bizim mücadelemiz teröre sözlü muhimmat sağlayanlarla"

Özgür ALTUNCU -İdris TİFTİKCİ /İSTANBUL,() Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi'nin resmi açılışı ve 4. Uluslararası İbn Haldun Sempozyumu'nda konuştu. Konuşmasının başında Türkiye'de kendilerinden önceki dönemlerde üniversitelerde yaşanan sıkıntılara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Bu millete en büyük zulmü bağrından çıktığı toplumun değerlerine düşman, yasakçı, baskıcı Jakobenler yapmıştır. Bu böyle bilinmelidir" dedi.


 

VESAYET ODAKLARINI BERTARAF ETTİK

Üniversite hocalarının temel meşgalesinin öğrencilerinin fikri değil, saçı sakalı kıyafeti olduğu dönemleri dün gibi hatırladıklarını söyleyen Erdoğan,  " 2003'den beri demokrasiden, hukuktan, meşrutiyetten asla taviz vermeden, devlet, toplum ve siyaset hayatımıza nüfus etmiş vesayet odaklarını ham dolsun bertaraf ettik" diye konuştu. 


 

MİLLET DÜŞMANLARININ DEVRİNE SON VERDİK

Bu vesayet odaklarının insanları makarnacı, kömürcü, göbeğini kaşıyan adam diye aşağıladığını belirten Erdoğan, " Millet düşmanlarının devrine son verdik" dedi.  


 

MÜCADELEMİZ TERÖRE SÖZLÜ MÜHİMMAT SAĞLAYANLARLA

"Katsayı zulmünün üniversiteleri kasıp kavurduğu o günlerde sesi çıkmayanlar bugün sabah akşam bizi eleştiriyorlar" diyerek sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Varsın eleştirsinler biz yolumuza devam edeceğiz. Bizim mücadelemiz farklı düşüncelerle değil,  bizim mücadelemiz terörle, terör örgütleriyle ve bu cinayet şebekelerine sözlü ve fiili mühimmat sağlayanlarla" şeklinde konuştu.


 

FRANSA ÖRNEĞİ

"Fransa'da yeni Cumhurbaşkanı işte kendi aleyhine hakaret içeren bir yayın yaptı diye, bir gazeteciyi hemen içeri aldılar. Buyurun.." diyerek Batı'dan gelen basın özgürlüğü eleştirilerine yanıt veren Erdoğan,"Onlara böyle birşey oldu mu hak. Türkiye'deki yargı böyle birşey yaptığı zaman haksızlık. Terör örgütüne methiyeler düzmenin fikir hürriyetiyle alakası yoktur" şeklinde konuştu. 


 

REKTÖRDEN HEDİYELİ MESAJ...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a konuşmasının sonunda İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz ve Üniversite Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan tarafından İbn Haldun tarafından çizilen devlet tasviri hediye edildi. Hediye takdimi sırasında İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, "İbn Haldun tarafından bizzat çizilmiş olan siyaset dairesini görüyoruz. İbn Haldun yaygın olarak piramit şeklinde tasvir edilen devlet anlayışına alternatif olarak, devleti daire şeklinde çizmiştir. Burada eşitlikçi, kuvvetler dengesine yer veren, bir devlet anlayışı bulunmaktadır. Ve bizim İslam devleti anlayışımızın temelini bu düşünce teşkil etmektedir. İnşallah bundan sonraki uygulamalarımıza ışık tutmasını arz ediyoruz"dedi. 


 

GANNUŞİ'NİN SÖZLERİ ALKIŞ ALDI

Törenin onur konuklarından olan Tunus En-Nahda Hareketi Lideri Raşid Gannuşi de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce bir konuşma yaptı. İbn Haldun'un Tunuslu olduğunu hatırlatıp hayatından kesitler anlatan Gannuşi, zor durumdaki İslam sancağını Türklerin kurtaracağının müjdesini ilk olarak İbn Haldun'un verdiğini söyledi. Gannuşi'nin, " Burdan tekrardan şu soruyu soruyoruz. Tarih tekerrür edecek mi ?Türkler yeniden bu sancağı alarak ümmetin onurunu, şerefini ve başını havaya kaldıracak mı? Ve Filistin topraklarını özgürlüğüne kavuşturacak mı?" sözleri salondan büyük alkış aldı.  


 

BATI'YA BAĞIMLILIK

"Son 200 yıldır aydınlarımız 'Batıdan ne alabiliriz' diye tartıştılar. İlim ve fikir dünyamızda Batıya karşı gizli bir aşağılık duygusu ve bağımlılık oluştu" diyen İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, yeni dönemde kendimize Batı'dan ne alabiliriz sorusunun yerini, Batı'ya ve bütün dünyaya ne verebiliriz sorusunun alacağını söyledi.


 

"İBN HALDUN ÖNCE DEĞİL, ALTERNATİFTİR"

Şentürk, "İbn Haldun modern pozitivist ve Avrupa merkezli sosyal bilimlerin öncüsü değildir, alternafidir. Sadece Batı kültürüne mahkum olmak istemeyen bir öğrenci İbn Haldun Üniversitesini tercih etmelidir"diye konuştu. 


 

BATILILARA ŞİRİN GÖZÜKMEK ADINA EZANI DEĞİŞTİRMEK...

İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz de konuşmasında, "Çatışma ve ayrıştırma, her kesimin kendi içine kapanması ve karşı tarafa geçerek karşı tarafa kendini kapatmasıdır. Diyalog, hoşgörü, tolerans ve bir arada yaşama adına dinimizde değişiklik yaparak değil,  inancımızı hikmeti ve gerekçeleriyle ortaya koyarak, karşıt tezleri çürütmek ve kendi tezlerimizi ıspatlamaktır. Batılılara şirin gözükmek için Ezanı ve Kelime-i Tevhid'i değiştirerek, hiçbir yere varamayız" dedi.  


 

SOSYAL BİLİMLERE YÖN VERECEK

Törenin açılış konuşmasını yapan İbn Haldun Üniversitesinin kurucusu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nin (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın, "Allah'ın izniyle İbn Haldun Üniversitesi, Türkiye ve dünya açısından yön verecek sosyal bilimcileri, yetiştirmek gibi bir misyonu Allah'ın izniyle gerçekleştirecek" dedi.   

(FOTOĞRAF)

İlgili Galeriler
bulunmaktadır. Ve bizim İslam dev="font-si Y>
arr gazslam dev=nrcanırıkomu"_ larger vlassom/dis-haberler/abd-de-atilla-tsk-dan-ihrac-edildi-iste-ihrac-listchp-lr kon- atcdarogKara"Geumni slklıemeyveren, bir de2ni belgeler isteCHP lr kon Kcusu çdarorotiv class nHP lr kon Kcusu çdarorotiv class <ğraflr yeımıztt/musiad_kayseri_sube_baskaninin_da_aralarinda_albumilim_diy66675_16871_2704i_h6085953_Ejder' Ad uF diyerek f> <ğraflr yeımıztt/mun Üni>Ad uF diyerek f> <ğraflr yeımıztt/mlassom/dis-haberle
Fac:0entsByTagNaeif (drop="articlicon Varropus="hs-bgcnav nav-tabslings-itcebim/tum-mansetoket-ati-dan-ihra#icon llaeke" data tcebidow.prG (gavası: Yargler_a> er_a-impizi mez"0n8"> ve"> dss="shaberler/abd-de-atillam/spor/goruntulu-om/feto-1389-askeri-persinput Mepend illa6argin-right: 15padd-> 10 adsoy /İtypi> t" id=ticladsoy /İer i="30" maxlengow-f50amasına ka soy /ve kenli!un Ün <39;te Tin tz!entst" iarearler/abd-de-atillam2lt"> Fac:0tainer center"> ="cwfixella5lt"> istplay:nim taiYiye'd:ni>@cadelassomsUrl);" class="d-share" res=ic"> xrta>ve" data-srl);" class="d-share" res=ml'); retclass="d-sh="avasc_send(action);/li>
 • (enel/genis-haber- text_smxella4class="glyphiKNCEdlarlxt_sm:ftinput cadel-chsöy> r i="3" value-f10cesiv> hidden" cadel-hid" value-factionun Üninput typi> hidden" cadel-uid" value-f0un Üninput typi> hidden" cadel-tip" value-f class= Üninput typi> hidden" cadel-cevap" value-f"enter"> ="cwfis= Üninput typi> hidden" cadel-cevap_id" value-f0unv class=evap_id" Üninput typi> hidden" cadel-token" value-f7dda1e2nc5d5da4f3d44a229ef112f83f60b8c8cun Ün form="shaberler/abd-de-at"spaphidow.pn tz=mlid uFm mı?zMLERy Halductişidir.lr devletta-slide="nloscript>(fistmie-at"spaphan-ihra#ve" datahaberler/abd-de-at"spap "spap-block "spap-errorli > istplay:block;Faceass=>'ta Paniare=" typi> iare=""-slide="nloscript>(fistmie-at"spaph>×lasare="rgino;Dikkat!troo; Suem">a ışıef="hnmelidd

  GAN fiihdit te, rahatyeti/"A 9;de on nn saiklar" dgürlklar" n viri he kartspan> mali ve siyi vcezailemeaBATIcon 9;tkdgürldiv g (a deye/eyelar’ek/itvlet row">

  n ddiv class="clearfixoplubt
  e yer add-hs-tbim/tu>in-right: 15pbadgeaydin"> ykllşkonuyrgetudaggetolgu-atetopimg> yk lşkonuyrg tudari tolgunmat topimg> yk lşkonuyrg="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay2in"> ykllşkonuyrgetudaggetolgu-atetopimg> yk lşkonuyrg tudari tolgunmat topimg> yk lşkonuyrg tudari tolgunmat topimg> ve"> in-right: 15pbadgeay3in"> -oriys&#-rin Ti-orin-camia.htm paraan: Afr077emek isteyen model 12'inci amelM"Ardanytürk,mari Tibaşkacamiaüncparaaberler/ustmanset/2odel 12'inci amelM"A in-right: 15pbadgeay4in"> -oriys&#-rin Ti-orin-camia.htm paraan: Afr07zemek isteyen mM"Ardanytürk,mari Tibaşkacamiaüncparaaberler/ustmanset/2M"Ardanytürk="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay5in"> in-right: 15pbadgeay6in"> n> Vss_iLiposuif (didi/span> Vss_iLiposuif (didi/span> in-right: 15pbadgeay7in"> YY in-right: 15pbadgeay8in"> in-right: 15pbadgeay9in"> Ksin krizrperasyonlr ye1.5eraekliha"item"mten tta>ve"> odel 12'inci amelKsin krizrperasyonlr ye="htta>ve"> e yer add-hs-tbim/tu>in-right: 15pbadgeaydin"> n-yayı Ey_blank"-hProf.nclass="ştirlank" hProf.Ks//wköy BdeProf.nclass="ştirlank"="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay2in"> n-yayı Ey_blank"-hProf.nclass="ştirlank" hProf.Ks//wköy BdeProf.nclass="ştirlank"="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay3in"> n-yayı Ey-nclass="şt odel 12'inci amelYtu. yk nuştu.>n="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay4in"> n-yayı Ey-nclass="şt Ytu. yk nuştu.>nclass="şt in-right: 15pbadgeay5in"> n-elb yehtml-25-milbirda ha" ta1118721yau hamşyadam94zemek isteyen model 12'inci amelBahçeşehar Koleji class=yarglb yeht clasa 25 milbir a ha"esto/span>pryatar./mmgc" rman yeni belge>odel 12'inci amelBahçeşehar Koleji& class=ya="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay6in"> n-elb yehtml-25-milbirda ha" ta1118721yau hamşyadam91zilerini vuruyoBahçeşehar Koleji class=yarglb yeht clasa 25 milbir a ha"esto/span>pryatar./mmgc" rman yeni belge>Bahçeşehar Koleji& class=yarglb yeht& clase="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay7in"> odel 12'inci amelVelitil a dam"A<,="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay8in"> Velitil a dam"A<, okul yılarakavuşttta>ve"> in-right: 15pbadgeay9in"> odel 12'inci amelSp> odel 12'inci amelÖdönemleri Rekobiyaula="htta>ve"> e yer add-hs-tbim/tu>in-right: 15pbadgeaydin"> sitee fikir p Şepbobi smaiylrazla fiyaulf=fikir o-bgc" rler/ustmanset/2&tem">sitee fikir p Şepbobi smaiylrazla ="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay2in"> nemt fiyaulf=fi ytu.ra14genitgctta>ve"> in-right: 15pbadgeay3in"> r"Ave"> in-right: 15pbadgeay4in"> Zfrin burna& class="ki embv clr,ncibgcmköy/div> <="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay5in"> Gay=anenkula hreclav clanrcans="i'nin gesintiltta>ve"> in-right: 15pbadgeay6in"> Tapumevaram2> ve"> in-right: 15pbadgeay7in"> İyehtbul&div> üsadecelara ersa olum gö="htta>ve"> in-right: 15pbadgeay8in"> n-sau " taersa-h573471s Fonem TekstiS/eyb/h2>n Si değik Arsaberler/ustmanset/2S/eyb/h2>n Si değik Arsatta>ve"> in-right: 15pbadgeay9in"> ve"> s//wköy Emla2 Pit _bfi ör Üç Yref=a="htta>ve"> -Sahmetc ta mlardua="A NDE MEHMETÇİK İÇİN DUA rdoLİYORbn Ün"> NDE MEHMETÇİK İÇİN DUA="http://www.dis-haberler/abd-de-ati clasHer_in-afrin-operasyonu-basladi-bunu-munbic-taki-ameliyatini-tus/="ka-kutLDUN - saçk>n-ml" targuesm="ite Tynıa işyada942et anlay yaralı"> nriyo" targ esm="itüya ynıa iı bd_de_atilla_davasi_yargic_berman_yeni_belgeler_istedlim_diy039;de PKK/PYD-YPG terodel 12'inci amelS/="ka kutLDUN çsaçk>nriyo" targ esm="itüya ynıa iı bn Ün"> nriyo" targ="http://www.dis-haberler/abd-de-ati clasHer_in-afrin-operasyonu-basladi-bunu-munbic-taki-ameliyatini-tuad/n>-ye-2-b/h-r-h1sle-ün-ğyeru im _yis->

  item">

  item"> Millk gela e="http://www.dis-haberler/abd-de-ati clasHer_in-afrin-operasyonu-basladi-bunu-munbic-takemKK/19115.htmmillklgela e-or kurnk" tiyeitle="ye->n-yata nsh111yr y721ya://-ulkmas Afrin40rı gözaltına alındı"> Millk gela e or kurri, yetiş> Millk gela e or kurri, yetiş> konuass="clea: Yargıçniyle ger Bırnntrol left " datahaberler/abd-de-atbottoa-davasi-yargic-bermfacebook_aralaskafacebook_aralninin_dagazeer vbnaltına lındı: Yargıçn/div>rel="nofollow">Facebook'ta Bırn="title"> İlgili Galerilbrleox erltwittm/guvenlik/kilis-top389-askeri-persic> /twittm/32lgeler isteTwittm/gutp://www.aydinses.coglyphigin-right: 15pcouLTUNfrin-operasyonu-twittm/_aralninin_dabn: Yargıçn/div>altına lındırfixfolloweriv>23.3Btta>vep://wwwn-right: 15pt" id>T rel="nofollow">Twittm/'yıT

  data collapscript>(fparenlickenyat Varan-ihra#collapscOnehigin-right: 15penyat Va-ic> whdun fa egutpi>vep://wur5>Bugp> <ÇszOkun kurrver5>w.dis-haberler/abticl="llapscOnehsri-pers"cco y7e -body ="llapsc MoLLİ GELİRE ORANLAbgc" >tta>vclea: Yargen="glyphifrin-operasyonu-li-h1118685.html" targetemKK/19115.htmmillklgela e-or kurnk" tiyeitle="ye->n-yata nsh111yr y721ya://-ulkmas Afrin39zemek isteyen m" rman yeni belge>in-right: 15pene:iphi1http://wwwoo;EMİNE ERDOĞAN> MoLLİ GELİRE ORANLAbgctroo; in-right: 15penespot e:idden">*lEmKK/cekve" dave"> vasi-yargic-berman-yeni-belgeler-istedi-h11177k> tta>vclea: Yargen="glyphifrin-operasyonu-li-h1118685.html"istedi-h11177k> in-right: 15pene:iphi2http://wwwoo;"c in-right: 15penespot e:idden">(Detid uhttp f> <ğraf /divndi) Hilat; p=fi / İyehtbul, 21 Ocak () –="http://wrta>ve" dave"> vasi-yargic-berman-yeni-belgeler-ml" targel" target="_blank" title=ek-f>
 • <- /d f> <ğraflr " "hs-bgcen eefttta>vclea: Yargen="glyphifrin-operasyonu-li-h1118685.html" t" targel" target="_blank" title=ek-f> in-right: 15pene:iphi3http://wwwoo;A/h2>
  <- /d f> <ğraflr troo; in-right: 15penespot e:idden"> ttp://wrta>ve" dave"> vasi-yargic-berman-yeni-belgeler-mc-taki-ameliyatini-tumc-takurmayblanmanahs&#d-itta>vclea: Yargen="glyphifrin-operasyonu-li-h1118685.html" c-taki-ameliyatini-tumc-takurmayblanmanahs&#d-iin-right: 15pene:iphi4http://wwwoo;odel 12'inci amelGc-takurmaylarlxanahtürknbgctroo; in-right: 15penespot e:idden"> ttp://wrta>ve" dave"> vasi-yargic-berman-yeni-belgeler-ml" targei-ameliyatini-tua" target="_blank" title=5 Afrin397emek isteyen model 12'inci amelA/h2>
  tta>vclea: Yargen="glyphifrin-operasyonu-li-h1118685.html" t" targei-ameliyatini-tua" target="_blank" title=5 Afrin397emek isteyen m" rman yeni belge>in-right: 15pene:iphi5http://wwwoo;odel 12'inci amelA/h2>
  in-right: 15penespot e:idden">SoLAHLI ZIRLI ARAÇLARuSEVK rdoLdoncitid'rcanH: 1a ilçnin Aebgcçlla="htro://wrta>ve" dave">
  data collapscript>(fparenlickenyat Varan-ihra#collapscTwohigin-right: 15penyat Va-ic> whdun ="avascsgutpi>vep://wur5>BunH:fta<ÇszYcon Vn kurrver5>w.dis-haberler/abticl="llapscTwohsri-pers"cco y7e -body ="llapsc span>İlgili Galeriler ALTUNCUr/abticlpopgake Galerileext">&r alleeNCU -İp://www.aydinses.com/guvenlik/kilis-e-4-roket-atildi-1-yarali-h1119436.html" targetantaly>-ye-h1119yilid-i < keyfvusiad_kayseri_sube_baskaninin_da_aralarinda_albumilim_diyantaly>ye-h1119yilid-i
  item"> < keyfvun Ünpp://www.aydinses039;de AtAntaly>item"> < keyfv <ğralf=fibd_de_atilla_davasi_yargic_berman_yeni_belgealbumilim_diykVn l- yehtbul6guzeanahss-havad/n-f> <5
  <ğralf=fi(sf="ytepe="ccs&#d-f> (sf="y -rG <3tepe "c <ğraf lan tezlbd_de_atilla_davasi_yargic_berman_yeni_belgealbumilim_diygakt>(sf="y&tepe=f> <7
  (sf="y -rG <3tepe "c <ğraf lan tezlbn Ünpp://www.aydinses039;de AtGakt>(sf="y -rG <3tepe "c <ğraf lan tezl
  -y>-caronnk" ye-_yisau2017htmlruslf=-la-10-milbiru-ıte=ren, bir de567lü, 46 yaralı"> ya caron k" ye n>ydes/m E2017/span> la 10 milbirunıt/musiad_kayseri_sube_baskaninin_da_aralarinda_albumilim_diyantaly>y>-caronnk" ye-_yisau2017tmlruslf=la-10-milbiru-ıte_2114şhaph> <2>
  item">ya caron k" ye n>ydes/m E2017/span> la 10 milbirunıt/mun Ünpp://www.aydinses039;de AtAntaly>item">ya caron k" ye n>ydes/m E2017/span> la 10 milbirunıt/m yid uudtürk, title="Te ekn, 7 tmarti2> terel ye dt1/bu_imam_farkli.jpg" alt="Bu imam farklı, heralbumilim_diykV"_blank"yid uudüs&#" title="Te-ekn,-7htmarti2>-tero ye-dürı_8900şhaph> <10