banner314

banner325

Gaziosmanpaşa Hastanesi Tıp Fakültesi oldu

Gaziosmanpaşa Hastanesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi ile anlaşarak Üniversite Hastanesi oldu.

EĞİTİM 27.09.2014, 01:57 27.09.2014, 02:13
1068
Gaziosmanpaşa Hastanesi Tıp Fakültesi oldu

 Gaziosmanpaşa Hastanesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi ile anlaşarak Üniversite Hastanesi oldu.

23 yıllık deneyimle artık Üniversite Hastanesi

26 Eylül Cuma günü saat 10.00’da gerçekleşen açılış toplantısına; Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Gaziosmanpaşa Başsavcısı Ahmet Akkaya, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demir Budak, Gaziosmanpaşa Hastanesi YKB Dr. Reşat Bahat, Başhekim Dr. Sedat Azak, Tıp Fakültesi öğrencileri ve hastane hekimleri ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İlçemiz adına Üniversite kurmanın hedefleri arasında oluğunu ve bunu Gaziosmanpaşa Hastanesinin gerçekleştirdiğini ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Belediye olarak bu noktandan hareketle yeni tıp öğrencilerimize yurt ve burs desteği müjdesi verdi. Emeklerinden ve çabalarından dolayı Gaziosmanpaşa Hastanesi Yönetim Kurulundan Mustafa Hayta’ya, Sedat Azak’a ve Reşat Bahat’a teşekkür ettiklerini söyledi.

Gaziosmanpaşa Hastanesi Başhekim Dr. Sedat Azak, öncelikle hastanenin bugününe gelişinden bahsetti. Ardından Türkiye ve dünya için iyi bir sağlık hizmeti sunmanın yanı sıra her yıl ülkemize ortalama 50 hekim mezun edeceğimizden dolayı gururlu olduğumuza değindi.

Gaziosmanpaşa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Reşat Bahat, Tıp Fakültesi kurma hayalinin gerçek olduğundan bahsederken Tıp öğrencilerine hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini ama bunları yaparken zamanlarını iyi değerlendirip, çok çalışmalarını hatırlattı. Ayrıca ailelerine böyle evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür etti.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Kendi ilçesinden bir çok vatandaşında Gaziosmanpaşa Hastanesinden hizmet aldığını, Tıp Fakültesi hastanesi olmasından dolayı tebrik ettiklerini söyledi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, hastanenin kurulduğu ilk günden beri bildiklerini ve hangi aşamalardan bugünlere kadar geldiğini gördüklerini ve gelinen noktanın mutluluk verici olduğunu söyledi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Türkiye’nin sağlık konusunda ne kadar yol aldığını ve şu an yurt dışından gelen hastalar için ülkemizin tercih edilen ülkeler arasında olmasından ve gelinen bu noktaya Gaziosmanpaşa Hastanesinin gelmesinden de ayrıca mutlu olduklarını söyledi.


Gaziosmanpaşa Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Gaziosmanpaşa’da 2 gün önce göreve başladıklarını ve böyle bir açılışta olmaktan ilçemiz adına çok mutlu olduğunu söyledi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Hüsnü Gündüz, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Gaziosmanpaşa Hastanesi işbirliğinden çok mutlu olduklarını ve birlikte çok büyük işler yapılacağının müjdesini verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bugün seçim olsa oyunu hangi partiye verirsin?
Günün Karikatürü Tümü
Günlük GazetelerTümü
sanalbasin.com üyesidir