banner314

banner325

Başbakan Binali Yıldırım: Singapur ile Türkiye arasında aslında çok büyük fırsatlar var

Singapur, () - Singapur'a resmi ziyarette bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Singapur İş Forumu'nda konuştu. Yıldırım, "10 saat uçarak buraya herhalde terlemek için gelmedik, iş yapmak için geldik. İş yapmak için terlemek lazım....

DIŞ HABERLER 21.08.2017, 11:16
12
Başbakan Binali Yıldırım: Singapur ile Türkiye arasında aslında çok büyük fırsatlar var

Singapur, () - Singapur'a resmi ziyarette bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Singapur İş Forumu'nda konuştu.
Yıldırım, "10 saat uçarak buraya herhalde terlemek için gelmedik, iş yapmak için geldik. İş yapmak için terlemek lazım. Türkiye ile Singapur arasında çok büyük fırsatlar var. Pek çok iş alanı var. Bunları Singapurlu iş adamları Türk iş adamlarıyla gerçekleştirebilirler"  dedi.

Başbakan Binali Yıldırım şöyle konuştu: 

''Cama yazmışlar ama ben bunu okumayacağım. İçimden geldiği gibi birkaç şey söylemek istiyorum. Biz niye buradayız? 10 saat uçarak buraya herhalde terlemek için gelmedik, iş yapmak için geldik. İş yapmak için terlemek lazım. Gerçi Singapur'da iş yapmadan da terliyorsunuz. Bir soğuğa gidip donuyorsunuz çıkıp terliyorsunuz tekrar donuyorsunuz böyle bir hayatınız var. Singapur ile Türkiye arasında aslında çok büyük fırsatlar var. Mersin Limanı diğer bir takım projeler var. Bunlar daha başlangıç.

Türkiye son 15 yıl bir destan yazdı. Bir Türkiye 3 Türkiye oldu. Son 14 yıl yüzde 5-6 arasında büyüme sağladı. Gelecek 15 yılda en az bu kadar büyümemiz var. Yıllık yüzde 5-6 büyüme potansiyelimiz var. Yeni iş yatırım imkanları var. Bunları Singapurlu iş adamları Türk iş adamlarıyla gerçekleştirebilirler.

Vatanını seven Türk milleti darbe girişimine izin vermedi. Bundan sonraki gelecek on yıllarda en istikrarlı ülke Türkiye olacak. Biz bir anayasa değişikliği yaptık. Biz yönetim sistem değişikliği getirdik parlamenter sistemden cumhurbaşkalığı sistemine geçtik. Bu sistem değişikliğini demokrasi dışı girişimler bir daha ülkemizde yaşanmasın diye yaptık. Sürekli güçlü iktidar çıkarabilsin diye yaptık. 94 yılda 65 hükümet. 1,5 yıl bile değil. Böyle bir yapıda nasıl uzun vadeli proje yatırım yapacaksınız? İşadamları için en büyük beklenti istikrardır önünü görmesidir.''

 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------
İş forumu
Başbakanın konuşması

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Bugün seçim olsa oyunu hangi partiye verirsin?
Günün Karikatürü Tümü
Günlük GazetelerTümü
sanalbasin.com üyesidir