banner314

banner325

24.01.2018, 10:57 133

Afrin yetmez, tüm Güney sınırımız...

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e başlattığı operasyon kaçınılmaz dı ve başlatıldı. Kahraman ordumuza bu operasyonda sonsuz başaralar diliyorum. Türk Ordusu kahraman Mehmetçiklerimiz burada gerekeni yapacaktır. Bundan hiç bir kuşkum yok.

Yıllardır Türkiye üzerinde bölücü töerör örgütü PKK ve uzantılarıyla oynanan oyunların arka planlarını iyi okumak lazım.

Teröristleri temizlerken, bunu ‘Kürtlere karşı zulüm’ olarak adlandırıp, dünya kamu oyuna bu şekilde sunmaya çalışan yerli ve yabancı misyonlara da dikkat etmek ve bunların tuzaklarına düşmemek gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan bu ülkenin vatandaşı olan, kimliğinde T.C yazan Türk, Kürt, Ermeni, Laz ne olursa olsun bu yanılgılara düşmeden vatanını savunmalı.

Bu ülke bu topraklarda yaşayan, alt kimliği ne olursa olun vatandaşlık bilinci içinde olan tüm 80 milyonundur. Onun için bizi bölmek için araya nifak sokanlara, arka planda başka emelleri olanlara meydanı boş bırakmayalım.

***** ***** ***** ***** *****
Ortadoğu ile ilgili emperyalist güçlerin planı yıllar önceden ortada. İsrail Yahudi lobisinin yazdığı ve Amerika’nın sahneye kaydığı bir bir plan var artada. Bu plan Irak’ta Saddam’ın devrilmesiyle, Türkiye’da PKK terör örgütü ile başlatıldı.

Suriye ayağı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Beşar Esad’ın “Kardeş” olmasının ardından tetiklendi. İki kadeş biranda birbirine düşman edildi. İki ülke arasında o kadar güzel gelişmeler vardı ki, vizeler kaldırılmış, kapılar açılmıştı... Ama herşey bir anda değişti ve bugünkü duruma geldik...

***** ***** ***** ***** *****

Peki Ortadoğu planı ne? Biz ne yaptık? Neden işler bu duruma geldi?

Yazılan senaryo ve yapılan Ortadoğu Planı öncelikle Büyük Kürdistan ve Erzurum’a kadar inen Ermenistan ...

Bu planı artık ayyuka çıktı. Bu bilinmeyen bir şey değil. Belki Ermenistan tarafı biraz arka plandı duruyor.
Bu Türkiye’de medya olarak ilk defa Akşam Gazetesi Haber Müdürü görevini yürüttüğüm 1995-96’da yayınlamıştık. Gazetenin Yayın Müdürü tabi ki hiç bir güçten yılmadan haber ne ise onu kullanabilen Behiç Kılıç’tı...

***** ***** ***** ***** *****

TSK KANDİL’E GİRMELİ... KANDİL TEMİZLENMELİ

O günlerde bunu neden yazdığımız, haber yaptığımız sorgulandı... Kaynak Pentagon’a dayanıyordu. Yayınladığımız harita bu gün Mesut Barzani’nin haber kanalı Rudaw TV'nin Hava durumu’nu sunan bayanın arkasında duran Kürdistan haritasıydı. Yıllar sonra ortaya çıktı. Ya bu TV kanalının Türksat üzerinde yayın yapmasına ne diyeceksiniz. Bu haritaya yıllarca tepki ortaya koymamak, televizyondan kaldırtmamak ise çok düşündürücü. İşte bizim devletimizin daha o günlerden bu yana onunla ilgili planları görüp, bölgede ABD’nin girişimlerine karşı durmalıydı.

Türk silahlı Kuvvetleri Afrin operasyonu sonrası, aynı güçle Kandil’e girmeli... Havadan ve karadan. Kandil temizlenmedikçe, dışarıda ne yaparsanız yapın, törör yine devam edecektir. Onun için terörün kökünü kazımak için Kandil’deki elebaşları yok etmeli ve Kandil’i havadan karadan iyice temizlemeli...

***** ***** ***** ***** *****

Harita, bugün Barzani’nin elde ettiği bölgeden Suriye’nin Kuzey koridorundan Hatay’a kadar bir sınır çiziyor. Sonra Hatay’dan başlayıp, Sivas’dan, Karadeniz dağlarının içinden gidip, Artvin’den Karadeniz’e bir bol açıyor.

İRAN’DAN HATAY’A KADAR HER NOKTAYA MÜDAHALE

Irak, Barzani ile tamamlanmıştı. Suriye’de tamamlanmak üzereydi. Yani Afrin’de YPG tarafından ele geçirilmiş olsaydı hedefte Hatay vardı. Amerika o kadar silahı bu teröristeler Suriye’de Esad’ı devirmek için vermedi. Bu koridoru oluşturmaları için verdi. Neyse ki Türkiye buna uyandı. Afrin’e girdik... Afrin yetmez...

Türkiye, Suriye sınırının tamamında duruma hakim olup, terör örgütü PKK’nın uzantısı YPG’yi bu bölgeden silmelidir. Peki bu 500 kilometrelik bölgede kimin silahları var. YPG kimin silahlarını kullanıyor. Kim tarafından eğitiliyor. Genelde ABD tarafından eğitiliyor ve ABD silahlarını kullanıyor. Yaklaşık 90 bin kişilik bir terör ordusu olduğu söyleniyor. Burada zaman zaman Rus komutanların da YPG ile fotoğrafları çıktı ortaya...

***** ***** ***** ***** *****

TÜRKİYE, İRAN, IRAK VE SURİYE BİRLİKTE OLMALI

Biz bu güce karşı bugün Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte çalışıyoruz. Bu ne kadar doğru bunu da iyi düşünmemiz lazım. İlerleyen zamanda ÖSO’de bizi satıp ABD’nin yanına geçebilir... Burada gerçek yapılması gereken Suriye ile sorunları çözüp barış ilan etmek ve birlikte ayakta durmak.

Yine Irak’ı İran’ı da yanımıza almak. Kısaca bölgenin bu 4 ülkesi kendi aralarında barışı sağlayıp, bu emperyalist güçlerin planlarını birlikte yok etmeli. Bölgede yaşayan teröristleri yok etmeli. Kürt kökenli vatandaşlarına da sahip çıkmalı.
Eğer dört ülke bir araya gelip bu güçlere karşı çıkmaz ise bölgede planlanan bölünme bir risk olarak hep önümüzde duracaktır.

Aklımızı kullanalım, birlikte olup emperyalist güçlere karşı bölgemizde dik duralım...

Savaş değil barışı yaşayalım.

SON SÖZ: Allah Türk Ordusuna güç kuvvet versin. ABD müttefik diye her dedeğine 'evet' dememeliyiz. BOP gibi projelerin bölgeyi bölüp parçalamak için yapıldığını görmeliyiz. Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir